rezonance při deceleraci

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

chlapií vůbec nevím co to může být. Nejprve jsem si myslel že by turbo ale na to to nakonec nevypadá... Prostě co se děje: pokud se rozjíždím tak slyším v motoru něco rezonovat (cca 900-1200ot/min) pokud jdou otáčky nahoru, slyšet nic není ale pokud jdou dolu ať na volnoběh nebo s rychlostí, tak v rozmezí cca 1750 a víc je slyšet nějaká rezonance... pokud se otevře kapota tak je těžké určit odkud to přesně jde protože se ten zvuk rozlejzá po celým motorový prostoru.
podezření bylo
- nejprve na turbo díky těm otáčkám ale auto jede naprosto v pohodě, má výkon atd...
- dále by to prý mohl být katalyzátor, prej by mohl bejt ucpanej nebo tak něco
- možná prý dvouhmotovej setrvák (prý může být v řiti nějaká pružinka a rachtá to..)

ale nikdo nic neví. Nestalo se to třeba někomu taky nebo nemáte někdo tucha co to kurňa může být?

DÍKY MOC ZA KAŽDOU RADU
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Nesquik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2008 12:19
Bydliště: Český Brod

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Nesquik »

No me to dela taky jak kdyby se chvel kus slabeho plechu.

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

zkus otevrit kapotu a pridavej plyn a zkus se zaposlouchat do zadu na motoru je tam napinak ktery napina retez ktery je na casovani vacek.muze rachtat to.jak moc je silne to rachtani?

Uživatelský avatar
Nesquik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2008 12:19
Bydliště: Český Brod

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Nesquik »

Vim co myslis vim jak to tam vypada ale je to jinej zvuk takovej vic ale jemne vibracni ted to asi bude k smichu ale jestli vis kdyz kobra (had) trepe tim ocasem tak neco podobne to zni

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

je to zvuk jak kdyby opravdu nekde rachtal kousek nejakeho slabeho plechu... zaposlouchaval jsem se i s mechanikem ae je to opravdu slyset vsude tze tezko urcit odkud presne to jde. Zkousel jsme delat i neco na zpusob jak maj doktori stetoskop tak prikladat to na ruzny casti (kat, turbo atd atd) a v nicem nerachtalo vic nez by melo... fakt záhada:( :roll:
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

Nesquik píše:Vim co myslis vim jak to tam vypada ale je to jinej zvuk takovej vic ale jemne vibracni ted to asi bude k smichu ale jestli vis kdyz kobra (had) trepe tim ocasem tak neco podobne to zni

kobra ne ale chrestys :D.muze byt nekde nejaky plech ktery pri deceleraci o neco vibruje takhle tezko rict.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

zkousel sem uz dva mechaniky na sobe nezavisly a kazdej rika neco jinyho. Nejprve sme mysleli turbo ale to, dalsi rekl ze mozna kat nebo setrvak ale oba by to museli rozdelat aby neco zjistili. Zkoušeli jsme poslouchat i písty jestli neklepou nebo není nějakej volnej... fakt nevím. Prej dokud to jezdí tak jezdit a az se to projevi tak resit. Vliv na poškození motoru by to prý mít nemělo...
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

shiTT píše:zkousel sem uz dva mechaniky na sobe nezavisly a kazdej rika neco jinyho. Nejprve sme mysleli turbo ale to, dalsi rekl ze mozna kat nebo setrvak ale oba by to museli rozdelat aby neco zjistili. Zkoušeli jsme poslouchat i písty jestli neklepou nebo není nějakej volnej... fakt nevím. Prej dokud to jezdí tak jezdit a az se to projevi tak resit. Vliv na poškození motoru by to prý mít nemělo...

poslouchej jestli se ten zvuk nejak stupnuje pri najetych km.pokud to bude stejne tak bych to neresil.mas vykon auto taha tak si myslim ze to bude nejaka prkotina ale kdovi no vsechno je mozne :-)

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

driv to mozna cinkalo o neco min. Auto mam 2 mesice a najeto cca 3000km... olej sem měnil před 2000km a rozvody budou za 30000km (mám servisku) jinak auto najeto 250 xxx km. Motor až na tohle anprosto v pohode
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Hudy »

A nemůže to dělat spodní plastový kryt motoru?

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od bundis »

Ahoj,když jsem měl ještě paštiku 1,8T tak mi totaky rezonovalo. Dělalo to když jsem jel bez plynu z kopce se zařazenou rychlostí a nebo,když jsem přidal plyn a pak jsem sundal nohu z plynu tak to rachtalo dokud to nedosáhlo volnoběžných otáček.Bylo to slyšet jen když jsem měl stažený okýnko, do auta jinak nic nepronikalo a myslím si,že na 99% to dělal katalyzátor,že se v něm urvala ta mříž a ta chrastí.Možná to zní dovně,ale já si za tím stojím.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

spodní plastovej krst rozhodně ne, tohle je čistě kovovej zvuk... bundis díky
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

bundis píše:Ahoj,když jsem měl ještě paštiku 1,8T tak mi totaky rezonovalo. Dělalo to když jsem jel bez plynu z kopce se zařazenou rychlostí a nebo,když jsem přidal plyn a pak jsem sundal nohu z plynu tak to rachtalo dokud to nedosáhlo volnoběžných otáček.Bylo to slyšet jen když jsem měl stažený okýnko, do auta jinak nic nepronikalo a myslím si,že na 99% to dělal katalyzátor,že se v něm urvala ta mříž a ta chrastí.Možná to zní dovně,ale já si za tím stojím.

tak presne tohle mi to dela taky.... kamos mel nazor... ze to muzou delat hydrostely... kdyby to nekdo vyresil dejte vedet.. poslu flasu!

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Marshall007 »

mne to robi tiez :(
ale ked sa nad tym zamyslime tak tym ktorym to robi maju 1.8T 110kW, nebude to teda tym motorom? Teda lepsie povedane daco v tom motore?
robi mi to uz nervy lebo mi to pocut aj vo vnutri ked mam zavrete vsetky okna :(

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

Tak chlapi... Dneska me dosla trpelivost.. a jelikoz si myslim ze mam i zanesenej saci kos na cerpadle.. tak jsme se objednal do servisu... Kamosovi jsem hned rikal, ze mam tento problem a jestli to da dohromady, tak mu nebudu vdecnej jenom ja ale i dalsi lidi:) V pondeli tam jedu... tak uvidime.. Davam k nemu vsechny auta uz radku let.. A jeste se nestalo aby neco nedal dohromady.. tak drzte palce.. at se toho zbavime... vylozene me to uz se**...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“