Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
quicker
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.08.2009 08:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od quicker »

Ahoj chlapi,

Mám 1.4 16V a poslední dobou mě zlobí startování. Když mám motor normalně studeny tak motor chytne uplně krasně a taky tak běži. Ale jakmile je zahřatý ja to vypnu a po nějake krátke době chci znova nastartovat tak se tomu nějak nechce. Jakmile to chytne spadnou mi otačky tak na 500 - 600 ot/min a bud mi to uplně spadne do chcípnutí anebo se to vyhoupne a pak už se to krasně drží na těch 880ot/min

Nevíte někdo čím to může byt ????????

Díky za každou radu

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od bifur »

Treba skontrolovat cidlo teploty chladiacej kvapaliny, ci ukazuje rovnaku hodnotu v rj motora a v rj budikov. Popripade skontrolovat lambdu, alebo podobny pripad riesili chlapi sice na 1,6 ale mohlo by to byt ono - moze to robit netesniaci vstrekovac. V podstate ti zaleje valec benzinom (samozrejme ze nie plny :) ) a potom to blbo chyta lebo mas v sustave vela paliva.. Ked uz sa v tom budes rypat, tak rovno precisti aj skrtiacu klapku a daj zakladne nastavenia. Ak to davas do servisu, tak predpokladam ze klapkou zacnu a ked to neprejde, tak si potom budu lamat hlavy dalsieho pol roka.. :mrgreen:

Uživatelský avatar
quicker
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.08.2009 08:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od quicker »

tak to nejsou moc hezke vyhlídky :-(

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od bifur »

Zacni tym cidlom, stoji cca 300 kc a zvykne robit pekny bordel ked blbne.. Lambdu zistis jednoducho - odpoj ju a skus nastartovat. RJ si tym padom zoberie z pamete standardne hodnoty a malo by startovat OK, ak to je lambda.

Uživatelský avatar
quicker
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.08.2009 08:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od quicker »

Ok díky za radu zkusím se s tím poprat :roll:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od xerxes »

quicker píše:Ok díky za radu zkusím se s tím poprat :roll:
na čidlo jsem se ptal v Helleru 820kč čtyř pinove :roll: dobrá palba ale mužu potvrdit jak je špatné děla to pak dobré chujovinky z Autem :|

Uživatelský avatar
quicker
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.08.2009 08:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od quicker »

No ja asi zkusim nejdříve nějake to čidlo co stoji tři kila..... našel jsem tady ten samy problem že někdo měl a vyměnil nějake čidlo za tři čenta

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od bifur »

Daval som FEBI za cca 300 SK - srzalo v pohode, daval som aj nejake origo, vyrobcu presne neviem, stalo cca 11 € a tiez drzi krasne.. Niekedy je lepsie ist do prvej zaprdenej mototechny a kupis origo diel pomaly za polovicu oproti "znackovym kvalitnym" obchodom.

Uživatelský avatar
quicker
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.08.2009 08:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od quicker »

MOHLI BY JSTE MI TADY PROSÍM NĚKDO HODIT FOTO MOTORU SE ZAKRESLENÍM KDE SE TO TEPLOTNÍ ČIDLO NACHÁZÍ ???

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od bifur »

Foto skusim pohladat, ale aspon ti to popisem. Zpredu vpravo na motore, v podstate medzi hrubymi hadicami co idu do chladica. Na cidlo idu 4 kable a spravidla byva zelene..

Uživatelský avatar
quicker
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.08.2009 08:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od quicker »

Ja jsem malinko antitalent na tohle :-/ takže ta fotka by byla fakt lepší... ale děkuji i tak :-)

Uživatelský avatar
Nio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.04.2010 20:50
Bydliště: práce a garáž
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od Nio »

kamarád má 1,4ku a dělá mu to pravej opak-studenej motor startuje bez sytiče a tak nějak to kašle na tři válce dokut se motor nezahřeje-pak je vše OK. Teplý startuje normálně

dokáže tohle čidlo ovlivnit i to že nezapne sytič? Podle mě jo ale v praxi na VW netuším.

prosím pomozte-nepotkalo to už někoho?
http://toyoty.nolimit.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od bifur »

No pokial to cidlo ukazuje pri 5° teplotu 50° alebo viac, tak to pobezi bez tzv. siticu. Ale moze to robit aj odideny krokovy motorcek na klapke, lebo sitic je vlastne len to ze ti rj krokovym motorcekom otvori viac klapku a zdvihne otacky. Ale to by auto aj posklbavalo a horsie by sa s tym rozbiehalo..

Uživatelský avatar
Nio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.04.2010 20:50
Bydliště: práce a garáž
Kontaktovat uživatele:

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od Nio »

bifur píše:............. Ale moze to robit aj odideny krokovy motorcek na klapke, lebo sitic je vlastne len to ze ti rj krokovym motorcekom otvori viac klapku a zdvihne otacky. Ale to by auto aj posklbavalo a horsie by sa s tym rozbiehalo..
jako může to být asi i tou klapkou-vidíš to mě nenapadlo-rozděláme,vyčistíme-díky

Na všech autech a motorkách jsem vždy "sitič" měl - je sice bohatost směsi řízena ECU ale to nic nemění na tom že sitič=bohatší směs=víc zavřená klapka vzduchu.Nechápu proč by se měla otvírat víc jak píšeš :? Že by se otevřela víc a prodloužilo si to i délku vstřiku? Fakt nevím jak to VW má
http://toyoty.nolimit.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Za rozehřateho motoru špatně startuje :-(

Příspěvek od bifur »

Ani ja presne neviem ako to sudruhovia vymysleli. Moju klapku moze z kludovej polohy pohnut na obe strany, takze moze to byt aj tak aj tak.. :) Skusim nabuduce pozriet cez VAG uhol otvorenia klapky pri studenom a pri teplom motore..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“