Náhlá ztráta výkonu.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od Jenda. »

Marťásek píše:Zdravím všechy vw. Mám pašíka 1,9 tdi 96 kw rv 02 a mám ho asi 2 týdny. Po otrkání a servisech jsem mu trochu začal nakládat a stalo se mi to samé když jsem mel cca 3000 ot a 140 km tak se to seklo a jelo bez tahu. po opětovném startu no problem. No a teď se to stává častěji. Když to hlídám a nejdu nad 3000 ot tak jede ok. Byl jsem na vag a tam jsem zjistil co mi v bazaru neřekli, že je auto načipované.Varianta vadného čidla otáček na turbu je možná ale nepotvrditelná z toho důvodu nešlo vyhodnotit závadu a nic to neukázalo.
a dát trojku jen za pokus zda je to ono, to se mi nechce.
už jste to někdo vyřešili a čím to bylo??? A nevíte někdo zda to může mít souvislost s tím načipnutím? Dík všem M.
.
Jak ti zjistil Vagem že to máš čiplý :?: :?:
Varianta vadného čidla otáček na turbu je možná ale nepotvrditelná z toho důvodu nešlo vyhodnotit závadu a nic to neukázalo........Tak to se nedivím. Na turbu žádné čidlo ot. podle mě není.To jsi asi špatně pochopil nebo ti řekly blud :wink: .No ale nerad bych někoho obviňoval nebo krytizoval.

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od KOJ »

Zdravím,pánové dneska si to valim dom z Práglu mam teda taky 1,9tdi 96kw r.v04 po dálnici sem tomu trochu přišlápl a u 180 jsem došlápl na zem a najednou nic :-) totální ztráta výkonu tak sem spomalil na 120 a sešlápl znova a znova nic rychlost se nehla.Zastavil jsem na benzině chcipnul a po chvilku jsem nastartoval a valil dál jako by se nic nestalo.Turbo mám 14dní po kompletní repasi tak to bych asi vyloučil ale napadnul mě tady několikrát probíraný EGR ventil.Při lehkém plynu tím myslím třeba udžet plynem rychlost na 90 a tak dále auto jako by pocukává ale je to jenom lehounké cukání né žádné škubání :-) Jinak to mám tedy taky na čipovany ale to už je tak cca 70tis už od předešlého majitele :)

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od Jenda. »

KOJ píše:Zdravím,pánové dneska si to valim dom z Práglu mam teda taky 1,9tdi 96kw r.v04 po dálnici sem tomu trochu přišlápl a u 180 jsem došlápl na zem a najednou nic :-) totální ztráta výkonu tak sem spomalil na 120 a sešlápl znova a znova nic rychlost se nehla.Zastavil jsem na benzině chcipnul a po chvilku jsem nastartoval a valil dál jako by se nic nestalo.Turbo mám 14dní po kompletní repasi tak to bych asi vyloučil ale napadnul mě tady několikrát probíraný EGR ventil.Při lehkém plynu tím myslím třeba udžet plynem rychlost na 90 a tak dále auto jako by pocukává ale je to jenom lehounké cukání né žádné škubání :-) Jinak to mám tedy taky na čipovany ale to už je tak cca 70tis už od předešlého majitele :)
Asi klasika - nouzák. Co VAG :?: Hadice(podtlak.). Dej sem log a někdo znalý ti určitě poradí.

phoffmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2009 19:59

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od phoffmann »

Mám taky PD, co znamená držet v otáčkách, jaké je minimum, optimum, diesla mám krátce tak o tom moc nevím. Slyšel jsem, že je dobré občas mu dát čočku aby se nezanášelo turbo, co je na tom pravdy?

Dík

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od Jenda. »

phoffmann píše:Mám taky PD, co znamená držet v otáčkách, jaké je minimum, optimum, diesla mám krátce tak o tom moc nevím. Slyšel jsem, že je dobré občas mu dát čočku aby se nezanášelo turbo, co je na tom pravdy?

Dík
1) No ot. tak kolem 1900-2300.To bych vyděl jako optimální. Ne jak někteří 1500-1600ot. a pak se diví :?:
2) Stím protáhnutím je to pravda . Občas to chce přišlápnout pedál. Toho se neboj :D

phoffmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2009 19:59

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od phoffmann »

Sešlápnout pedál se nebojím, je to krásný pohled jak auta za mnou mizí v dáli.

Uživatelský avatar
KOJ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od KOJ »

No na Vagu jsem ještě nebyl ale zitra to mám domluvený že mě napojej tak se třeba něco zjistí ale začnu zaslepením EGR a budu zkoušet dál a dál :D až bude všechno vyměněný a prakticky nové auto to bude tak najdu že to byla jenom nějaká blbůstka :D

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od brumla008 »

Tak dnes to vyvrcholilo!! Zase to přestalo jet,zastavil jsem vypnul ,motor nastartoval znova rozjel a zase ztráta výkonu a k tomu ikona motoru a motor do dílny.... Jel jsem ke známímu napíchly jsme to a napsalo to porucha přetlakového ventilu poškození turba možné... takže vyměnim ten ventil a uvidíme... Jestli bude turbo v WC tak to bude blbý....
Jinak hadičky jsem kontroloval a na nic jsem nepřišel..

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od Jenda. »

brumla008 píše:Tak dnes to vyvrcholilo!! Zase to přestalo jet,zastavil jsem vypnul ,motor nastartoval znova rozjel a zase ztráta výkonu a k tomu ikona motoru a motor do dílny.... Jel jsem ke známímu napíchly jsme to a napsalo to porucha přetlakového ventilu poškození turba možné... takže vyměnim ten ventil a uvidíme... Jestli bude turbo v WC tak to bude blbý....
Jinak hadičky jsem kontroloval a na nic jsem nepřišel..
Jaká porucha :?: Mez překročena nebo nedosažena. Napiš č. chyby.

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od brumla008 »

Přefouknuto nebo tak něco.

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od Jenda. »

Takže asi N75-reg.ventil turba.

Uživatelský avatar
Mateus87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.04.2015 18:30
Bydliště: Olomouc

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od Mateus87 »

Jenda. píše:
Marťásek píše:Zdravím všechy vw. Mám pašíka 1,9 tdi 96 kw rv 02 a mám ho asi 2 týdny. Po otrkání a servisech jsem mu trochu začal nakládat a stalo se mi to samé když jsem mel cca 3000 ot a 140 km tak se to seklo a jelo bez tahu. po opětovném startu no problem. No a teď se to stává častěji. Když to hlídám a nejdu nad 3000 ot tak jede ok. Byl jsem na vag a tam jsem zjistil co mi v bazaru neřekli, že je auto načipované.Varianta vadného čidla otáček na turbu je možná ale nepotvrditelná z toho důvodu nešlo vyhodnotit závadu a nic to neukázalo.
a dát trojku jen za pokus zda je to ono, to se mi nechce.
už jste to někdo vyřešili a čím to bylo??? A nevíte někdo zda to může mít souvislost s tím načipnutím? Dík všem M.
.
Jak ti zjistil Vagem že to máš čiplý :?: :?:
Varianta vadného čidla otáček na turbu je možná ale nepotvrditelná z toho důvodu nešlo vyhodnotit závadu a nic to neukázalo........Tak to se nedivím. Na turbu žádné čidlo ot. podle mě není.To jsi asi špatně pochopil nebo ti řekly blud :wink: .No ale nerad bych někoho obviňoval nebo krytizoval.
Čauky hele přišel jsi na to čím to je? mám 1.9 74kw čipnujet na 82kw.
Golf III 1.8 66kw - prodáno
Passat B5 1.9 TDI 74Kw 2002 Čupr kombajn :D

odrenykoleno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.05.2015 10:40

Re: Náhlá ztráta výkonu.

Příspěvek od odrenykoleno »

Lidičky, mně auto jakoby odspodu zatáhlo a pak turbo vypnulo...Byla to váha vzduchu, tak třeba to někomu také pomůže..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“