SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Páťo: to probliknutí je normální. Přece jen je to výbojka, takže musí dojít k zažehnutí výboje. Ber to tak, že lampy mají radost že tě vidí a blikají ti na pozdrav. :D

Vilíku: Zkus se zeptat Marka73 (neplést s Markem77) ten míval stejný problém na své GII. Tuším že to vyřešily warning cancellery nebo výměna balastu, ale nejsem si jist na 100%, protože Marek neměl sadu ode mě. Původně jsem se s ním domlouval že polaborujeme, ale pak to asi vyřešil sám.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od vilik »

Aleši, já odpovím za Páťu. Jemu to problikne když zapne zapalování, i když nemá zaplá světla. Je to záhada, ale je to tak 8O .

Co se týče toho mého problému, podívám se na to. Já už teoreticky našel řešení. Zapojím tlumivku na feritu s vinutím proti sobě, takže by měla mít dvojnásobnou indukčnost a navíc to vinutí proti sobě by mělo impulz vyrušit. Teoreticky jsem to zvládl dobře :mrgreen: , zítra přijde na řadu praxe. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od LuKynoBocino »

vilik

problém je většinou z přímého napájení(balastů) z patic pro origo žárovky - velký proudový nárust při startu výbojek - a následně se šprajcnou některý jednotky nebo alespoň se tam vytvoří sporadická chyba....myslím že už sem to tady jednou psal.já výbojky napájím přímo z baterky.
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od vilik »

Ovšem v tom případě se připravuješ o funkci hlídání žárovek. Minimálně těch předních. A to nechci.
Ale možná existuje způsob zapojení kdy je funkce zachována. Pokud je to tvůj případ, tak to nakresli. Mě by to pomohlo.

Edit. Já si spíš myslím, že to bude zpětný rázem VF impulzu ze startovacího trafa. U první sady jsem to zdárně vyřešil. teď je zřejmě impulz silnější, takže musím taky přitvrdit.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Bandog »

ls píše:Bandog
Přesně ,to že je využiju na kontrolu zapnutých světel mě napadlo dnes.To že se tam něco zapojí platí prý u H7,H1 atd. Ale u H4 to prý nejde.Tak nevím.Asi to nechám tak.

No ono to asi u H4 jde vyřešit, ale podle mě by to nebylo tak jednoduché, protože u sady co mám já tak je napájení přímo z baterky přes jednu lampu kde je origo konektor šoupnutý do HIDky a pak už vede jen kabeláž do druhé lampy kde se onen origo konektor od žárovky jen tak povaluje v lampě. Tudíž si myslím, že bych cancellerama tak maximálně vypnul ty dvě žárovičky na palubce, ale stejně by to nehlídalo...........nebo možná jo, nejsem elektrikář.

Nevím, neřeším, jen uvažuji nahlas :mrgreen: :D

Uživatelský avatar
HansHavlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.01.2008 11:10
Bydliště: Trutnov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od HansHavlik »

díky díky, už se nemůžu dočkat až mu je tam šoupnu :lol:
Galaktický Aleš píše:Ale jo, taky už jsem to viděl prodávat kusově. Ale když se nad tím zamyslíš, tak vlastně až ten druhý canceller skutečně zhasne kontrolku. :)

Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od LuKynoBocino »

u H4ky je právě ta elekrika co sem si dodělával k H7.napájení od baterky,ovládáni z origo patice.je pravda, že hlídání hl.světel nejde, ale zas to tak neřeším mám denní světla a večír vidím svítí/nesvítí....zatím nemám lepší řešení
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

vw sharan mirda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.05.2008 20:36

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od vw sharan mirda »

Zdravím ,mám vw sharan 2 r.v. 6.2000 a rozhodl jsem se pro přestavbu hal. na xenony X H7 HID 8.000K. Koupil a začal montovat..... ale? Prodejce ve svém info piíše vozidla od r.v.2004. potřebuji zátěžový modul Ale já mám 2000. Po montáži jsem zjistil že mi nefungujou směrovky a stěrače, ty šly jenom na max. rychlost. Tak jsem to vyhodil a všechno se vrátilo do normálu. Pleas poradte co je třeba udělat .Diky :(

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Na první pohled bych řekl že to spolu nesouvisí. Leda snad nějaký problém s kostrou? Dělá to i když nesvítíš, nebo jen při zapnutých xenonech?

Anebo se koukni na řešení, které popisuje Lukyno.

Zátěžové moduly řeší problém kdy elektronika novějšího vozu vyhodnotí příliš nízký odběr xenonu jako spálenou žárovku a pak otravuje řidiče kontrolkou. Takže zátěžák (warning canceller) jen zvýší proud protékající ballastem a elektronika vozu je pak spokojena. :-)

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od majatrabi »

TO vw sharan mirda: Jak jsi dopadl s těmi světly?
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od abeljozef »

patper píše:Co auto to special :D
Me zase pri zapnuti zapalovani probliknou jak stroboskop...
Cisto teoreticky by to mohol robyt modul na automaticke zapnutie svetiel. Po pripojeni svorky X dostane napatie a na chvilu pusti pulz na svorku 56. Pri Halogenoch sa to nicim neprejavy lebo tie maju relativne pomaly cas rozzhavenia a vlakno sa nestihne rozsvietit. Zatial co vybojka bliskne hned. Moze byt aj problem na signale C/L.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od patper »

Jj,bude to tak,protoze ted jak jsou origo xenony,tak je klidek :lol:

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od SkejT »

ratte opa

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od mekks »

presne tak,navyše paraboly na halogeny nie su stavané na xenony a lámu svetlo ináč.Priznám sa,pozabíjal by som blbcov,čo ma takými amaterskými upravami rengenuju ak idú oproti.Viem že tým asi zástupcov xenonu naštvem ale je to moj názor.Viem že tito autá bez uprav velmi nesvietia ale radsej si kúpim H4 s vyššiou svietivostou.Odporúčam.Aj STK je potom v pohode.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od bodyvlk »

Já už jsem to kritizoval před nějakou dobou a jak se do mě pustili. Přitom bych je střílel. Ať si zkusí jed proti svému autu sami.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“