vysoky zaber spojky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tre-SKA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 09.09.2008 14:16
Kontaktovat uživatele:

vysoky zaber spojky

Příspěvek od tre-SKA »

cafko... kupil som VW Golf IV 1.6 16V (rv. 2000) ... ale ma strasne vysoko zaber spojky az skoro pri konci drahy spojkoveho pedala a strasne zle sa mi s tym rozbieha, hlavne do kopca a chcem sa spitat ze aku mam zvolit techniku... mozem dat motor trosku do otacok a potom pustat spojku, ale sa mi zda ze tak trpi motor a spojka tak teraz neviem...

a PS. mohli by ste mi napisat ze ci sa da ta spojka nejako nastavit alebo komplet vymenit bo sa mi s tym fakt blbo jazdi... :(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od xerxes »

no jak ti už zabíra na konci tak to už šetři pomalinku na novou :? seřídit se nijak nedá :wink:

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od Radik27 »

je asi čas na výměnu spojky, seřídit to nejde:-(

Uživatelský avatar
RRR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od RRR »

Mně takhle zabírá už 2,5 roku a zatím vše ok.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od dawenow »

u mého golfu IV, 1.6 74kW , zabírá také spojka ve vrchní částí a to už tři roky pořád ve stéjném místě, žádný prokluz , žádný problém s řazením,
PS . zkus zařadit 3 rychlostní stupeň a pomalu pouštěj spojku ( zatáhnutá ruční brzda !! ) jestli auto ,, zdechne " tak je to dobré , spojka zabírá ,

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od xerxes »

mě zabíra taky u vrchu a už překluzuje ale je to tomu že mám upravy na motoru tak asi už nestíhá :(

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od falko1983 »

luki píše:mě zabíra taky u vrchu a už překluzuje ale je to tomu že mám upravy na motoru tak asi už nestíhá :(
Kolik tam máš teď koníků?S tim prokluzováním bych to viděl spíš na slítaný obložení.Několik kluků tu má upravenou 1,6 16V na cca 86Kw a nikdo zatím nepsal že by mu svornost seriový spojky nestačila.Jinak nic na tvojí osobu toť jen můj názor. :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od xerxes »

dělá mi to od jité chvíle co jsem dělal upravy na motoru tak ti nevím :roll: Ale už to nereším v zimě bude nová :P

Uživatelský avatar
Smajda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 13.06.2009 21:58
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od Smajda »

luki píše:dělá mi to od jité chvíle co jsem dělal upravy na motoru tak ti nevím :roll: Ale už to nereším v zimě bude nová :P
jestli jsi to chipoval nebo nějak navyšoval výkon, tak si tam kup rovnou kvalitu...nekupuj běžnou spojku! když budeš hledat tak najdeš co tam dávaj ostatní za spojky :roll: ať nekupuješ pořád dokola
|Diagnostika vozů do rv. 2004 | Drobné elektromontáže a montážní práce |

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od miisaa.k »

nazdar takhle me ta spojka zabira uz asi 1.5 roku a furt dobry...

CErin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.04.2009 20:01

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od CErin »

Zdary, je to tak na hodně G4. Mně brala taky uplně na konci, všichni rikali ze je to divny a pak přišla nová spojka :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od xerxes »

CErin píše:Zdary, je to tak na hodně G4. Mně brala taky uplně na konci, všichni rikali ze je to divny a pak přišla nová spojka :)
mě to čeká v zimě :(

001mry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.03.2010 09:27

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od 001mry »

mě také zabírá spojka až u vrchu. Můžete poradit na kolik cca nová spojka přijde?(mám golf IV,1.6,98)

Uživatelský avatar
SPEEDY_007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 20.12.2009 13:01
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od SPEEDY_007 »

Maloobchodní ceny se hýbou do 5 tisíc, já ji umím se slevou za cca 3500,- - Valeo
Vento GT

..:: Low Cruisin´ ::..

bart89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.04.2010 21:44

Re: vysoky zaber spojky

Příspěvek od bart89 »

Zdravím,
řeším problém taky se spojkou (vw bora, motor 1,6 74kw), záběr byl vysoký už od výroby, tak jak píše většina. Ale co mě znepokojuje je to, že pocitově začíná zabírat ještě výš a ve vetším spektru. Další poznatek je ten, že pokud stojím v mírném kopečku s vypnutým motorem + odbržděno, tak na první převod. st. pomalu ucukává a sjíždí (popř stačí i tělem razantněji v autě poskočit). Najeto má 55tis. Jedná se o sjeté obložení? Pokud ano, jaký by byl nejlepší postup ohledně výměny (celý kit nebo jen ta část s obložením) a v jakých cenových hladinách bych se mohl s prací octnout? Je třeba vytáhnout celý motor?


Díky za odpověď!
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“