Výměna zadních kol - problém

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
KapitanAhab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 28.12.2009 21:50
Bydliště: Ostrava

Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od KapitanAhab »

Mám problém. Dnes jsem chtěl přehodit plechy za elektrony a ejhle. Přední výměna proběhla v pořádku, ale se zadnímy koly je to problém. Všechny šrouby jsem povoli a vyndal (byly pořádně utáhlé), ale s kolem to ani nehne. Co mám dělat? Tloukl jsem do toho gumovým kladivem, zkoušel sprej proti rzi, také WD40 (i teď přes noc, snad to pomůže). Jak přimět to kolo aby se pohlo? Asi je k tomu náboji mírně přilezlé, ale že to bude takhle držet?! Prosím za radu. Co takhle nějaká páka. Co mám dělat? Je to urgentní.

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od Martin. D »

Povol lehce šrouby, projět to a trošku víc řízni zatáčku :lol: a mělo by to povolit. A příště si namaž lehce středy vazelínou :wink:

KapitanAhab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 28.12.2009 21:50
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od KapitanAhab »

Díky, zkusím to! Já to auto už takk koupil, kdyby bylo před tím moje, tak to určitě máznu. Já jsem puntičkář, ale takhle musím dávat hodně věcí do kupy.

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od kenyacek »

taky jsem měl stejnej problém, ale ani povolení šroubů a ruzný brždění atd. nepomohlo. Musel jsem do pneuservisu a tam to zvedli, trochu nahřáli náboj a otáčeli kolem a zevnitř do toho bouchali palicí a povolilo to.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od majkl1 »

Brždění nepomůže. Jak bylo psáno výše. POvolit vše tak o dvě otáčky a pak "říznout" zatáčku. Vždy to pomohlo. Někdy až na poněkolikáté, ale vždy. Neleknout se, je to pak celkem rána. :mrgreen:
Nahřívání nevím nevím. Nejsou tam na ložiskách nějaký gumový těsnění??? :roll: A co vazelína na nahřívání?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od proche77 »

po zimě,cely auto vykoupat ve vazelině a oleji. :mrgreen:

mj007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.07.2009 08:48
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od mj007 »

Nóóó chlapci tak jsem dnes taky rval plecháče dolu a musim říct že to byl tedy pěknej porod.Zadky ještě jakš takš ale předek ani ko*ot. Takže kus dřeva,palička a trochu silikonu aby se neřeklo (byl po ruce),ale to bylo ran. 8O Takže na podzim to bude tutová vazelínová lázeň. :idea: :wink:

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od marcus86 »

Taky mi to delavalo ....
Co se tyce sroubu, tak hlinik je meksi nez ocel, proto se ty srouby do toho tak zarezou... U plechu tento problem se srouby nebyva.
Jinak nejde sundat kolo, pouzil jsem gumove kladivo bla bla ... taky mi bylo doporuceno povolit ty srouby a zatacku, ale mechnik mi rikal, ze je to zbytecne, staci do toho kola kopnout... Kopat ne dolu, ale NAHORU a ze se mu nikdy nestalo, aby nepovolilo ... od te doby mam stejne zkusenosti.
Ty stredy vzdycky maznu vazelinu ... a od te doby mi ty kola odpadavaji samy.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

drobeki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 18.09.2009 19:42

Re: Výměna zadních kol - problém

Příspěvek od drobeki »

Doporučuji molyku, není nic lepšího.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“