Převodovka DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Broněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2010 13:49

Převodovka DSG

Příspěvek od Broněk »

Milí uživatelé nového Passatu s DSG, rád bych se poradil s problémem cukání mé DSG při rozjezdech,hopsání při pomalé jízdě krokem v kopci a při více jak 1 000ot.motoru na zpátečku.Cukání při rozjezdu není vždy,někdy se rozjede pěkně plynule.Další stupně řadí velmi dobře.
V prvním autorizovaném servisu mi přehráli program převodovky a řekli ,že je to O.K.,že nic jiného se s tím nedá dělat.V druhém autorizovaném servisu přijímací technik konstatoval,že to není O.K.,že to cukání je mimo normál.
Napsali jsme zakázku na reklamaci,auto jsem měl za 3dny hotové a co udělali,znovu přehráli tentokrát "správný program".Bohužel se však nic nezměnilo.Nevím teď zda jít znovu do servisu a trvat na opravě a odstranění,nebo je to normální.Před tím jsem nikdy automat neměl a s jinou DSG jsem dosud nejel,tak nemohu srovnat.
Jak DSG funguje Vám??

Libča
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 20.05.2009 09:59
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Libča »

DSG celkem bez problémů, při tuhé zimně měla snahu pořád ject i když jsem přibržďoval , a před servisem v 60 a 120 tis jakoby hůř vypínala - technik tvrdil znečistěný filtr ?? kolik máš najeto??

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od pásovec »

V kolonách se má jezdit na sport program.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Michalj »

Pokud je převodovka vpořádku, musí jezdit ve všech programech správně a bez cukání, max když si popojedeš a ona si chce přeřadit nahoru a ty zase sundáš nohu z plynu tak si lehce škubne , ale fakt minimálně, protože na jedné spojce je tah a na druhé připravená další (vyšší ) rychlost a ve chvíli kdy má přeřadit tak se vrátí zpět a tím to škubne. Jinak od toho jsou tam dvě spojky , aby to neškubalo a řadilo plynule. To , že dáš sport,maximálně zamezíš tomu , že ti to hned nepřeřadí na vyšší rychlost a bude to čekat na max otáčky, ale to nemá nic společného, musí řadit hladce i v normálním režimu a tedy i v městě. Do origo servisu a reklamaci . Pokud jsi z prahy můžeš si ji u mne zkusit. Měl jsem dvě a obě řadily v pohodě.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od mrmaryII »

Toto vyzera na problemy s mechatronikou. Ziadne trhanie tam nesmie byt. V meste a v kolonach na "S" :) no taaak. Na to tam je rucne radenie, aby ti to stale nekvaltovalo hore dole. Je treba to reklamovat. BTW iny soft sa do jednotky prevodovky neda nahrat. Cize ten technik kecal. VAS zisti kod preovodovky a ponukne novsi firmeware a presne pre tuto prevodovku. Mechanik nemoze vybrat iny.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
Marek J
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.12.2008 19:44
Bydliště: Severní Čechy

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Marek J »

99% mechatronika. Koupil jsem auto z německa (bylo za super peníz) a teď už vím proč. Všechno ostatní na autě i tolik haněný motor BKP mi zatím šlape jak má (ťukám abych to nezařek). Od prvního dne martirium se řazením, respektive nakopnutí nebo cukání při rozjezdu. Nedělalo to pokaždý. Ostatní rychlosti řadily jak po másle. Byl jsem v několika servisech na automatický převodovky, byl jsem i v autorizivaným servisu ale každej ví o DSG h***o. Pokaždý jiná odpověď. Milion telefonů, milion dotazů, hodiny na internetu. Pak mě ale vítr zavál k maníkovi co dělá DSG do škodovek přímo ve fabrice a ten mě zasvětil jak to funguje. Popsal jsem mu svůj problém, řekl mechatronika, koupil jsem jí, vyměmil a pohoda. Jsou za ty díly strašný rány tak mě málem vomyli když jsem zjistil co za to chtějí ve VW. Dneska mám už DSG docela našláplý, věnoval jsem tomu skoro rok.... Jen jsem neměl peníze při výměně udělat i zbytek. Do pár měsíců mi klekla na D1 spojka, auto vyřadilo a konec. Nehcal jsem jí vyměnit, sranda za 20.000 Kč ale zase já debil i přes doporučení neudělal setrvák, ten mě čeká teď.

Jen pro orientaci, mechatronika stojí ve VW okolo 40.000 Kč + výměna + olej + bla bla bla.
Koupil jsem kvůli tomu celou převodovku DSG, ale nepoužil jsem jí. Ještě jí mám někde v servisu....

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od zajda82 »

a ja si myslel ze jsem do auta vytek :)

ja se svym DSG zazivam hlavne to nakopnuti ale jen kdyz jdu prudce na plyn, jinak se to rozjede plynule, cukani hlavne kdyz plyn pustim u nizsich rychlosti ale predpokladam ze to je normalni (chvilicku trva nez vypne/preradi)

musim ale priznat ze jsem z vaseho popisu trosku nervozni pac ted nevim jestli mam svoje mile DSG ok

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od mrmaryII »

Ziadne cukanie to na nizkych otackach robit teda nema. Ak jazdis tak, ze sa snazis rychlo rozbehnut a este nemas zaradene, tak zotrvacnik budes menit co nevidiet. Inak DSG radi plynule za cca 0,008 sec. Takze nejake trhanie je tu nemyslitelne ak je prevodovka v poriadku.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od zajda82 »

me to radi plynule, pri prerazeni neni absolutne zadny problem

tohle se tak blbe vysvetluje, asi se to na srazu musi projet :)

ale ja nad tim tak premyslim tak jsem asi jen paranoidni

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od mrmaryII »

Tak pokial ti Disgnoza nehovori o nejakych problemoch s DSG a olej + filter mas vymeneny ako to je predpisane, nemas ziadne uniky oleja, mozes urobit uz update rj DSG a nic ine uz neries. Preventivne menit spojku je drahe a ak by bol problem s cim kolvek inym v prevodovke, tak by sa ti to uz prejavilo ovela drsnejsim sposobom, ako len obcasnym trhnutim.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
Marek J
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.12.2008 19:44
Bydliště: Severní Čechy

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Marek J »

DSG má dvojitou spojku, proto by jakýkoli průběh jízdy i rozjezd měl být komfortní, tedy bez rázů a cukání.
Někdy se stane jak tady popisují jiní, že prudce přidáš a v zápětí ubereš plyn tak než převodovka zareaguje ne povel tvý nohy tak trochu cukne. Někdy se to taky stane při rychlém přeřazení z R na D nebo obráceně.

Uživatelský avatar
Marek J
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.12.2008 19:44
Bydliště: Severní Čechy

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Marek J »

Každopádně vše toto může začít pokud na autě nebyl pravidelně dělaný servis oleje. To byla první věc, kterou jsem udělal. Sice to stálo okolo 6000 Kč ale na chvilku to opravdu bylo znát. Záhy jsem ten olej měnil znova společně s mechatronikou, takže jsem v podstatě ten olej vyhodil. Taky jsem s tím byl ve VW Porsche Praha na Smíchově a nechal jsem převodovku zadaptovat. Je to asi co popisuje kolega výše o nastavení softwaru převodovky.
Rád bych tady podotknul, že žádná diagnostika v X servisech špatnou mechatroniku neodhalila....

scorpion1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2009 13:31

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od scorpion1981 »

Zdravim,po prezuti na letni 18´´ kola,mi zacalo auto pri rozjezdu cukat a pri zarazenem cca 3-4 rychlostnim stupni zacala spojak jako by prokluzovat.Tak mi ve VW rekli,ze to bude nejspis setrvak a jedno oblozeni na spojce nejspis na lichy kvalty.Poradte mi kde sezenu celou DSG prevodovku,protoze to me prijde asi levneji.Diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od mrmaryII »

Myslim, ze ta to lacnejsie nevijde. Ak je to tak, ako ti povedali v servise, tak potom by som celu spojku vymenil. Zvysok v sz.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

peta 1.8T
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 10.02.2009 21:19

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od peta 1.8T »

setrvák ten to dělá

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“