FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od abeljozef »

Je to spray a ma to asi 50 - 60 cm dlhu hadicku a na jej konci je rozprasovac. Ten musis hodostat k vyparniku klimatizacie. Bud cez stredne vyduchy vzduchu na pristrojovke alebo cez odvodnovaciu hadicu. Takto to z vnutra vystriekas, nechas chvilu posobyt a je hotovo.

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od lubino »

abeljozef
Diky, tak nejak jsem si to predstavoval, ale jeste pro upresneni - jak hluboko se asi tak strka ta hadicka, jak dlouho tam strikat ten sprej, ventilatory zapnout - vypnout, jak nechat nastaveny klapky (vnitrni - venkovni nasavani) a tak.
No a jak uz jsem psal, jaky koupit ten sprej? Predpokladam, ze jako ve vsem ostatnim, tak i v tomto budou urcite rozdily, tak abych nekoupil nejakou vylozenou srac*u.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od abeljozef »

tak hlboko az kym nenarazis na koniec steny, klapka ktora prepina kanal tepleho vzduchu musi byt uplne zavreta (na manuale ovladac teploty nastaveny na studene na klimatroniku nastavit LO). Nasledne vypnut ventilatory. (na klimatroniku zniziovat otacky predneho ventilatora az kym sa nevypne (OFF)).

Potom strcit do vnutra, vystriekat a nechat posobyt na zaklade prilozeneho navodu k spreju.

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od lubino »

Supr, diiiiky, k tomu uz snad neni co dodat. Uz jsem ohledne toho i neco precetl na netu, tak uz mam i nejake ty spreje vytipovane :-)

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od vizard67 »

Marek77 píše:Platí nepsané pravidlo, že při každé výměně filtru by se měla provést desinfekce systému ventilace, včetně výměníku tepla a výparníku klimatizace. Existují na to přípravky (pěna ve spreji) a celý postup je velmi snadný. Myslím, že i přesto, že sprej stojí kolem 300 - 400 Kč, to stojí za to.
Dneska jsem nechal doplnit klimu vymenit kabinovej filtr od cloveka kterej je profik a dela to i pro servisy protoze ma lepsi vybaveni na klimu nez nektery servisy(dela i nezavisle topeni )a chtel jsem to vydenzifikovat a rekl mi ze jestli me klima nesmrdi tak ze mi to nedoporucuje ze je to fakt peknej dezinfekcni sajrajt.Zvlast jestli v aute vozim deti?!Nevim urcite me to nerikal proto ze mi chtel usetrit 500kc?Davam to sem jen jako postreh od cloveka kterej se tim zivi.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od patper »

Ja zase nasel toto :arrow: http://www.roman-pevny.cz/www/pevny/..% ... C68470.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
A je to od tud :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=105197" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od heimdall »

Patper vdaka za namet, urcite je to najmenej nakladna a rovnako najmenej narocna praca v absolutnom pohodli a trvani cca 15 minut, dokonca som u nas nasiel niekolko firiem ktore sa tym zaoberaju v celkom blizkom okoli...aproppo zariadenie stoji cca 35000kč (1200€).

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Pylák na GalaxyII

Příspěvek od dvml »

Zdravím vás,koupil jsem domů rodině GalaxyII a samozřejmě jsem se hned jal vyměňovat všechny filtry a náplně.
Nějak se ale nemohu dopátrat,jak vyndat a vyměnit pylový filtr.Kopněte mě prosím někdo správným směrem,ať neobjevuji Ameriku.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pylák na GalaxyII

Příspěvek od dvml »

Dík,ta byla správně mířená,už je vyměněný. :twisted:
parizek_ltm píše:kop :old:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od Harry 2009 »

Dnes vlastními silami jsem provedl výměnu kabinového filtru. Ven to šlo supr ale zpátky jsem se s tím trochu mordoval.Chce to ale opravdu najít tu správnou skulinu a skočí to tam skoro samo :idea:
Přidám pár fotografií.

Harry 2009 Sharan 2,0 benzin 7seslí
Přílohy
starý filtr v rámečku
starý filtr v rámečku
starý filtr vyndaný z rámu
starý filtr vyndaný z rámu
nový filtr zasazený v rámu
nový filtr zasazený v rámu
místo kam příde nasadit rám s novým filtrem
místo kam příde nasadit rám s novým filtrem
nový filtr na svém místě
nový filtr na svém místě

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od Julinaa »

kabinový filtr Starline s uhlíkem v akci : http://e41.autokelly.cz/#PATH=3761801;8 ... SD=0|ST=0|

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od patper »

Julinaa 8O krasna cena :!:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od Marek77 »

Myslím, že 99 Kč fakt nemá konkurenci. Jenže mně nějak nevoní ten nápis Starline. Zatím cokoli jsem od nich měl, to stálo za h...o. Ať to byly čepy, destičky nebo ložiska. Nikdy jsem to na své auto nedal, ale mnoha lidem jsem něco z této značky na auto dával a vždy to vydrželo jen chvíli a šlo to do kopru.

Ale možná někdo s touto značkou máte lepší zkušenosti.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od Julinaa »

sice tam toho uhlíku moc není,ale pořád tenhle filtr má lepší provedení jak obyčejnej Starline.Jinak když už značku Starline,tak jedině tam kde onen výrobek nemá vliv na bezpečnost,nebo tam kde kvůli kvalitě Starline neodejdou další díly.
Ale jinak proč ne?ceny slušný a záruka 3 roky

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, KABINOVÉ: výměna kabin.filtru, jak se k němu dostat?

Příspěvek od Marek77 »

To je sice fakt, že filtr bezpečnost jízdy asi neohrozí, ale jde mi spíš o to, jakou filtrační schopnost má. Co je platné, že koupím filtr za stovku, když se mi bude do auta prášit jako kdyby tam ten filtr nebyl. Tím neříkám, že konkrétně tenhle filtr je špatný, ale něco na tom možná je.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“