Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

Zdarec chlapy, určitě tu má taky někdo tento motor a tak bych se chtěl zeptat, jak mají být správně zapojené kabely od svíček do cívky.
Mohl by na to prosím někdo mrknout a napsat sem, jak to má být správně???????

Díky
Přílohy
Bez názvu.JPG

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od falko1983 »

Skrat-G4 píše:Zdarec chlapy, určitě tu má taky někdo tento motor a tak bych se chtěl zeptat, jak mají být správně zapojené kabely od svíček do cívky.
Mohl by na to prosím někdo mrknout a napsat sem, jak to má být správně???????

Díky
Zdar pane nemam sice 1.4 ale 1.6 ATN ta má taky kabely ke svíčkám.Prohlídni pořádně kabely,pokud máš origo jako já tak jsou označený od A-D takže to pak v pohodě zapojíš.Kdyby jsi je neměl označený tak ti to blejsknu a hodim to sem...
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

Tak asi nemám origo kábly, tak se znova ptám, jestli by mi to mohl někdo napsat, jak to má správně být u těch našich 1.4 16V AKQ

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od bifur »

OMG. :roll: Pouzi zdravy sedliacky rozum: A-1, B-2, C-3, D-4. Nakreslene to mas spravne - vlavo je valec 1 a v pravo valec 4. Na module je A,B,C,D napisane. Nemas co riesit..

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

Tak jsem se na to podíval a mám to zapojené viz obrázek. Snad je to takhle správně, protože když jsem to zapojil tak jak jsem to nahoře namalovat, tak to strašně chrochtalo. Jo a probíjí mě kábl 1 u cívky má to na něco vliv či ne?
Přílohy
DSC00248.JPG

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od falko1983 »

Skrat-G4 píše:Tak jsem se na to podíval a mám to zapojené viz obrázek. Snad je to takhle správně, protože když jsem to zapojil tak jak jsem to nahoře namalovat, tak to strašně chrochtalo. Jo a probíjí mě kábl 1 u cívky má to na něco vliv či ne?
Určitě to vliv má na kvalitě zapálení směsi.Jak dlouho ty kabely máš a co je to za výrobce?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od bifur »

Clovece mas to dobre ocislovane na obrazku na module? (cievky byvaju 4 a priamo na sviecke a vedu k nim iba tenke kabliky, tvoj motor ma zapalovaci modul..) Mne sa zda ze tie pismena A,B,C,D idu na module dokola. Uz som z toho volajaky zmeteny. :mrgreen: Pozriem sa zajtra, mam jeden zalozny v kufri.. To prebijanie urcite vadi. Asi bude poskodena izolacia na kabli, v tom pripade treba nove. Odporucam s medenym jadrom a silikonovym obalom. Kde ti to presne prebija? Niekedy zvykne iskrit aj modul, ked je prasknuty.

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

bifur píše:Clovece mas to dobre ocislovane na obrazku na module? (cievky byvaju 4 a priamo na sviecke a vedu k nim iba tenke kabliky, tvoj motor ma zapalovaci modul..) Mne sa zda ze tie pismena A,B,C,D idu na module dokola. Uz som z toho volajaky zmeteny. :mrgreen: Pozriem sa zajtra, mam jeden zalozny v kufri.. To prebijanie urcite vadi. Asi bude poskodena izolacia na kabli, v tom pripade treba nove. Odporucam s medenym jadrom a silikonovym obalom. Kde ti to presne prebija? Niekedy zvykne iskrit aj modul, ked je prasknuty.
a mohl by mě někdo dát někdo nějakej link, kde se tyto kabely prodávají?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od bifur »

Napriklad tu:
http://www.e-cat.cz/p-3313969/sortiment ... 231_674236" onclick="window.open(this.href);return false;
Prebija ti naozaj kabel, nerobi to ten modul? Kua, zabudol som pozriet tie vystupy na module..

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

bifur píše:Napriklad tu:
http://www.e-cat.cz/p-3313969/sortiment ... 231_674236" onclick="window.open(this.href);return false;
Prebija ti naozaj kabel, nerobi to ten modul? Kua, zabudol som pozriet tie vystupy na module..
spíš bych to tipoval na ty kábly, protože když jsem sáhnul na kábl 1 u cívky tak mi to dalo mrdu jak pica :lol:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od raduzzz »

tož ty kabely jednoduše vyměň :) Často se na nich taky zvedá odpor nebo mají nekonečný odpor, pak přes ně nějde tolik štávy co má a dělá to paseku.
řeknu ti, já si minulej týden říkal proč to jede jaksi divně, tak se podívám pod kapotu a přežraný dva zapalovací kabely - už visely jen na nudli a další kabel už načatý, podle všeho se k**da kuna chtěla ohřát a ještě se při tom aj nažrala :roll:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

Radek19_ae píše:tož ty kabely jednoduše vyměň :) Často se na nich taky zvedá odpor nebo mají nekonečný odpor, pak přes ně nějde tolik štávy co má a dělá to paseku.
řeknu ti, já si minulej týden říkal proč to jede jaksi divně, tak se podívám pod kapotu a přežraný dva zapalovací kabely - už visely jen na nudli a další kabel už načatý, podle všeho se k**da kuna chtěla ohřát a ještě se při tom aj nažrala :roll:
No jak budou finance, tak koupím kabely a nové svíčky. Snad bude nějaká odpověď od auti

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od bifur »

Este si pozri aj to zapojenie. Ja to mam zapojene takto. Na tom tvojom obrazku to mas zle ocislovane (ked ides z druheho valca - kabel je v liste uplne na vrchu - tak sa dostanes na modul na cislo 4 :D )Ale kabel je zapojeny spravne, na module tam je pismeno B. Zapojenie ostatnych kablov neviem ci mas dobre, lebo je obrazok na dolezitom mieste tmavsi.
kable.JPG

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

bifur píše:Este si pozri aj to zapojenie. Ja to mam zapojene takto. Na tom tvojom obrazku to mas zle ocislovane (ked ides z druheho valca - kabel je v liste uplne na vrchu - tak sa dostanes na modul na cislo 4 :D )Ale kabel je zapojeny spravne, na module tam je pismeno B. Zapojenie ostatnych kablov neviem ci mas dobre, lebo je obrazok na dolezitom mieste tmavsi.
kable.JPG
skusím to takhle a napíšu co to udělalo :wink:

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojení kabelů od svíček do cívky 1.4 16V AKQ

Příspěvek od Skrat-G4 »

bifur píše:Este si pozri aj to zapojenie. Ja to mam zapojene takto. Na tom tvojom obrazku to mas zle ocislovane (ked ides z druheho valca - kabel je v liste uplne na vrchu - tak sa dostanes na modul na cislo 4 :D )Ale kabel je zapojeny spravne, na module tam je pismeno B. Zapojenie ostatnych kablov neviem ci mas dobre, lebo je obrazok na dolezitom mieste tmavsi.
kable.JPG
Tak jsem to zkusil, tak jak to máš ty a zase divnej zvuk. Takže to asi nechám tak jak to mám :?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“