Ramena - POZOR

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
strano
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 15.12.2007 15:59

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od strano »

NO ja chcem dat od Master sport Germany, predava za to za 5000 tisic a je ktomu aj certifigat TUW. Ale pri takej cene neverim ze vydrzia nieco,ale aspon tych 60tisic ak vydrzia, tak ich dam.

karadžo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.12.2008 18:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od karadžo »

Nechci říkat že majkl nemá pravdu ale myslím si že si s tímhle si musí každý projít sám.Přece jen ta náprava stojí ještě dost peněz.Tak se nedivím že všichni shání za nej cenu? :oops: I já sem to tak udělal a vůbec se za to nestydím.Sem nedůvěřivej a musím si to prostě vyskoušet jestli to fakt stojí za prd.Čekám až příjdou a pak s nima pojezdím a nechám se překvapit :roll:

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od standokan »

tak nevím chlapy připadámě že jste nepolepšitelný :roll: kvalitní ramena stojej od 8000 tak nechápu kdo muže koupit šmejd o kterém se ví že stojí za h***o
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od majkl1 »

Však jsem psal, že touto vývojovou etapou si musí projít každý sám, nevyjímaje tím ani sebe. Jenže já tu sadu kupoval 2x, než mi to došlo. :oops:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od standokan »

tak ty jseš z vysočiny a vy máte dobrou uzeninu ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Tak dnes mi přišla sada ramen SWAG za 9200 i s poštou......o víkendu když nebudou s ničím problémy tak to snad vyměním sám. Horních se nebojím......před 4 měsíci jsem vyměňoval homokyneťáky, tak ten šroub (co drží horní ramena) půjde z těhlice sám. Spíš mám obavu z těch spodních. Koupil jsem nějakej odrezovací povolovač šroubů, tak to tam nastříkám přes noc a ráno se do toho pustím. Rovnou u toho budu měnit kotouče s deskama (předek a zadek)

Tak držte palce

Míra

karadžo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.12.2008 18:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od karadžo »

Tak to ti přeji hodně štěstí,hlavně si to nech na víkend.Ted v týdnu sem to dělal,samozřejmě po práci.Strávil sem na tom deset hodin :( a to sem se neflákal.Jen mi nepřálo štěstí v horních ramenouch nešel na obouch stranách právě ten dlouhý šroub=ohřátí a vytlučení!Pak to šolo jek po másle,spodek je lepší neš vršek toho se neboj.Druhý den sem šel na druhou stranu s tím že to bude pohoda(nacvyčen z první strany :lol: )Jenže chyba na druhé straně mi zas nešel ven čep řízení,no prostě deset hodin jak vyšitejch :twisted: ale stoji to za to je to sakra znát :wink:

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od filip.01 »

já mám od febi za 12000kč a mam na nich najeto kolem 50 000 a pohoda... no tak změna,začli klepat...
Naposledy upravil(a) filip.01 dne 20.09.2010 21:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Tak ramena vyměněný i s předníma kotoučema a deskama za 8 hodin. To ještě musím odečíst hodinu cestu na kole, protože blbci v VW dali na třmen 7 mm imbus a já měl jen 6 a 8 tak jsem si musel zajet do OBI.
Největší problém byl vyndat na spolujezdcovo straně vyndat šroub, co drží zadní dolní rameno...jsou tam nějaký hadičky a je to jak ježek v kleci.

Musím zajet na geometrii i když jsem počítal otáčky u čepu řízení a dal ho přesně jak byl původní?

Uživatelský avatar
DJ_Kingpin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Tak jsem raději na tu geometrii zajel.

Naměřili mi sbíhavost -22 tak mi to srovnal na +3

Takže počítání závitů je zbytečnost a geometrie nutnost.

Jinak geometrie mě vyšla na 750Kč se slevou na 600 Kč v Best Drive (ContiTrade Services)

karadžo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.12.2008 18:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od karadžo »

Tak tos měl dobrý,asi to před tebou už někdo dělal a nebo se o to dobře staral :wink: A ta geoška je asi nutnost já jí měl taky rozhozenou a to sem se ták snažil :roll: Ale stála mě pějéto tak gud. :lol:Kdo se na to chystá tak at se obrní trpělivostí :lol:

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od t.zbras »

Zdravim,chci se zeptat ohledne predni napravy. Menil jsem na obou stranach horni ramena(predni i zadni) a pote co jsem to polozil na zem a jel auto odzkouset,tak tam strasne neco vrze. Kdyz zastavim a zkusim zatlacit jakoby na perovani a taky to vrze,presne ten zvuk! Neni mozne,ze bych ty cepy moc dotahl,ze by nechodili v tom silentbloku volne? (nemam momentak,takze jsem to dotahl pouze rukou a racnou) Diky za pomoc Tomas

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od majkl1 »

Silentbloky, respektive ramena dotahovat až když je auto položené v provozní poloze, jinak budeš mít silentbloky našponované a můžeš je brzy zničit. :wink: Jakou značku jsi kupoval? Některé "super výhodné" vržou už jako funglovka. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od t.zbras »

Od meggyho znacku SWAG. To by melo byt v pohode,takze jek to udelat,vzdyt se tam pres kolo nedostanu abych je dotahl v pracovni poloze?!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ramena - POZOR

Příspěvek od majkl1 »

Když kolo natočíš, tak jo. Včera jsem zrovna na to koukal. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“