Poradte Benzin nebo TDI

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
diktys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.04.2010 17:17

Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od diktys »

Dobrý den sem mladý a chci si koupit VW GOLF IV ale nwm přesně co jestli Benzin nebo TDI .Benzin je levnější než TDI to vim ale to mi zas je tak jedno ale mam strach stoho že když koupim TDI tak mi bude hodně řvat motor .Chci to auto hlavně na tuning a moc nwm co je lepší na tuning jestli Benzin nebo TDI .Prosim poradte Děkuji
Muj VW Golf IV
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=155225" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od raduzzz »

Dobrá otázka, kterou taky časem budu řešit. ropák méně žere, dýl se zahřívá, pokud máš možnost sehnat levnější naftu tak se to oplatí, jde taky o to kolik najedeš km za den/rok. Na tuning lepší ropák, dáš větší turbo, trysky, čiping a máš z teho letadlo. Každej motor řve když mu ubližíš :mrgreen: za mě TDI, ale nemám ho, snad se to časem změní :wink:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od VWMysak »

Radek19_ae píše:... pokud máš možnost sehnat levnější naftu tak se to oplatí...
Tohle je největší chyba čechů co můžou u TDI udělat :roll: Je známo, že tyto novější motory potřebují pro svůj chod kvalitní naftu a né nějaký sračky.
Typické, např. Passat TDI jezdící v Německu na kvalitní naftu, bez poruch, přitažen sem do čech,.. aby se ušetřilo, lejou se sračky a ejhle, Passatovi najednou odešly všechny vstřikovače jak je to asi možné.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od bear »

nafta vs benzín moje oblíbené téma :mrgreen:

nafta má menší spotřebu, o trošku dražší servis, dýl se zahřívá, hlučnej motor, vhodné pro CHipování jen chipem se dá zvýšit výkon o 30% aby to ještě snášel motor - samo vydrží pokud se o motor dobře pečovalo atd

benzín opak nafty, větší spotřeba, levnější servis , rychleji se zahřívá , s atmosférickým motorem se nedá nic dělat aby to bylo snesitelné poměr cena/výkon, u přeplňovaného benzínu což je u GIV 1,8T lze chipem udělat cca 20% aby to bylo zkousnuto motorem a komponenty - samo vydrží pokud se o motor dobře pečovalo atd


hodně lidí ti napíše že turbo je drahá věc když se to posere ale není to pravda drahý turba jsou 1, na výkonější auta 2, na japonce


ještě k upravám benzín/nafta , u benzínu když vyměníš skoro stejné komponenty jak u nafty (myšleno turbo,vstřiky,cooler atd ) tak u nafty skáčeš s výkonem cca o 100knoí a benzínu 150koní , bráno poměrově zhruba stejnými komponenty


můj názor, třeba ti někdo řekne jinej :wink:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od raduzzz »

VWMysak píše:
Radek19_ae píše:... pokud máš možnost sehnat levnější naftu tak se to oplatí...
Tohle je největší chyba čechů co můžou u TDI udělat :roll: Je známo, že tyto novější motory potřebují pro svůj chod kvalitní naftu a né nějaký sračky.
Typické, např. Passat TDI jezdící v Německu na kvalitní naftu, bez poruch, přitažen sem do čech,.. aby se ušetřilo, lejou se sračky a ejhle, Passatovi najednou odešly všechny vstřikovače jak je to asi možné.
klíd strécu :wink: on nenapsal jakýho ropáka vlastně chce jestli rotačku nebo už CR. Tož proto...
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od avalancheno1 »

Má ale pravdu ten stréc. Když nějakej ko*ot neleje do auta fritovací volej a pak řve, že je na tom pořád něco v pr*eli, tak bys mu musel dát jednu na oko.. Takovejch lidí znam bohužel mraky. Spotřeba u TDI je někde kolem 6L, tak nechápu tu logiku šetřit na naftě a lejt tam všechny možný sračky za účelem uštřit. To je jako chlastat vodu z louže, páč je zdarma a pak se rok léčit s ledvinovou kolikou.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od johanek69 »

taky je potřeba popřemýšlet jak daleko denně jezdíš. Já jezdím 10km tam a z5 a to se pro diesel nějak neoplatí. Aspon mi to tak bylo řečeno. Auto se ani nezahřeje a už zase stojí. Koupil jsem si benzína a nestěžuju si.
.......Blbe di vod toho...... :D

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od KamilGTTDI »

johanek69 píše:taky je potřeba popřemýšlet jak daleko denně jezdíš. Já jezdím 10km tam a z5 a to se pro diesel nějak neoplatí. Aspon mi to tak bylo řečeno. Auto se ani nezahřeje a už zase stojí. Koupil jsem si benzína a nestěžuju si.
krasna vymluva proc sis nekoupil diessla, 90% lidi co si koupi 1.6 pak chcou cipovat, duvod? protoze to nejede, ale to je fuk......v dnesni dobe je prakticky jedno co si koupis.....nafta je drazsi ale za to min bere, dily sou ve smes v cenove hladine jak na diesla tak i benzin.....zalezi to na tobe, tady k tomu asi objektivni nikdo nebude

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od bear »

KamilGTTDI píše:
johanek69 píše:taky je potřeba popřemýšlet jak daleko denně jezdíš. Já jezdím 10km tam a z5 a to se pro diesel nějak neoplatí. Aspon mi to tak bylo řečeno. Auto se ani nezahřeje a už zase stojí. Koupil jsem si benzína a nestěžuju si.
krasna vymluva proc sis nekoupil diessla, 90% lidi co si koupi 1.6 pak chcou cipovat, duvod? protoze to nejede, ale to je fuk......v dnesni dobe je prakticky jedno co si koupis.....nafta je drazsi ale za to min bere, dily sou ve smes v cenove hladine jak na diesla tak i benzin.....zalezi to na tobe, tady k tomu asi objektivni nikdo nebude
to je jasný někdo blondýny někdo brunety :mrgreen: :mrgreen:
každopádně tvůj nick je zavádějící :lol:

Uživatelský avatar
diktys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 11.04.2010 17:17

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od diktys »

Děkuji všem za odpovědi a rozhodnul jsem se pro Naftu :) Díky moc Pepyn :-D
Muj VW Golf IV
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=155225" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od bear »

takže uzavřeno !!!


Vyhoďte toto téma ke smradlavcům !!!! :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od johanek69 »

KamilGTTDI píše:
johanek69 píše:taky je potřeba popřemýšlet jak daleko denně jezdíš. Já jezdím 10km tam a z5 a to se pro diesel nějak neoplatí. Aspon mi to tak bylo řečeno. Auto se ani nezahřeje a už zase stojí. Koupil jsem si benzína a nestěžuju si.
krasna vymluva proc sis nekoupil diessla, 90% lidi co si koupi 1.6 pak chcou cipovat, duvod? protoze to nejede, ale to je fuk......v dnesni dobe je prakticky jedno co si koupis.....nafta je drazsi ale za to min bere, dily sou ve smes v cenove hladine jak na diesla tak i benzin.....zalezi to na tobe, tady k tomu asi objektivni nikdo nebude
já jsem s 1,6 spokojený. Nepotřebuji výkony jako vy. Jsem skromný člověk. Když budu potřebovat výkony, tak si na to koupím jiné auto :-) asi tak nějak :-)
.......Blbe di vod toho...... :D

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od KamilGTTDI »

bear píše:takže uzavřeno !!!


Vyhoďte toto téma ke smradlavcům !!!! :mrgreen: :mrgreen:

beare, beare, prijde doba kdy ti nafta bude vonet.......i kdyz ja taky pokukuju po MITSBUSHI LANCER EVO VIII ale chybi jeste tak 300tis :mrgreen:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od bear »

KamilGTTDI píše:
bear píše:takže uzavřeno !!!


Vyhoďte toto téma ke smradlavcům !!!! :mrgreen: :mrgreen:

beare, beare, prijde doba kdy ti nafta bude vonet.......i kdyz ja taky pokukuju po MITSBUSHI LANCER EVO VIII ale chybi jeste tak 300tis :mrgreen:
hele to by musela bejt velká krize aby mi nafta voněla, samo rád se projedu s naftou nevadí mi jako pracovní vozidlo :mrgreen:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Poradte Benzin nebo TDI

Příspěvek od vtuni »

asi tak... na dovču.. do práce atd... je třeba T5 multák v 2,5TDI 124kW.. naprosto vyhovující...ale jako auto pro zábavu jedině benzín... :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“