KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od rcmony »

No to s tou hlavou 19 bych neviděl tak striktně, já mám v elektronech (original VW) šrouby s 19. Bezpečnostní šroub kterej fungoval na Passatu v poho u Sharana (a jinech elektronech) nestačil (byl krátkej).
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od trepifajxl »

No vždyť píšu, že to musí vyzkoušet. Jinak minimální délka šroubu je, jakmile se chytne závit, tak minimálně +7 otáček k plnému zašroubování.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Rados sv »

V pátek jsem byl taky přezouvat papučky na Sharanovi II,všechny šrouby šly celkem v poho až na jeden bezpečák,vnitřní drážkovaná díra+kolíček uprostřed :roll: ořech se protočil,zkoušeli natloukat ořech z vnitřním kuželem :repa:navařit druhý šroub,asi 6x=nic,ukroucený,32ku matku provařený celý vnitřní závit :gy:ukroucená,odvrtat zbytek navařeného šroubu+kolíček uprostřed+rozvrtat šroub,pak na to namlátili nějaký spešl ořech(vypadal jako protikus na vytahovak na zalomené šrouby)a teprve šroub :kap: Toto jsem nezažil ani na náklaďáku,Bezpečáky letěly okamžitě do...parkuju doma na dvorečku :ura1:

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Peters »

kup si nove bezpecnostni srouby, jen ne s vnitrni, ale s vnejsim nasazenim specialniho orechu. Tam by mela byt jakas takas zaruka, ze se ti to znova nestane.

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od BlueDot »

Jaké bezp. šrouby byste doporučili? Z toho co jsem zatím pročetl různě po webech mi vychází - levné: např AEZ Blocky hodně vydrží (šrouby mají masivní vnější drážkování) ale mají malý počet kombinací (snad jen 5??), takže větší pravděpodobnost ukradení ... dražší: např Mc Gard se sice asi hůř kradou, ale dle zkušeností spousty uživatelů snadno odejdou po pár utaženích/povoleních do kytek (vnitřní x-hranná drážka) ... Co byste tedy volili? Nebo máte lepší zkušenost s jinou značkou? Díky .... :)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Jelko4 »

kup si hlavne kvalitne aby sa neznicili a ci maju 5 alebo 100 kombinacii je jedno pretoze amater ti neukradne ani ty s 5 kombinaciami a profik s naradim ti ukradne aj zo 100,cize na toto by som moc nepozeral.Skor kvalita.

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od BlueDot »

A nějaké kvalitní tipy ?? :wink: nebo ...rovnou ... typy... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Jelko4 »

tieto vyzeraju dost v pohode http://www.tuning.sk/dokument-mcgard-be ... tky-matice" onclick="window.open(this.href);return false;

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od BlueDot »

Hm ... tak to jsou právě ty MC Gardy o kterých jsem na vícero místech četl že moc nevydrží - údajně odchází ta jejich "unikátna poistná ryha" ... resp. že se údajně vyžvejkne ta kulisa v adaptéru ... tak nevím.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Jelko4 »

tak potom neviem,bol som ti pozret aj na aute jake mam ja ci tam nebude znacka ale neni,ale vzor je taky ze z vonku je ten srob gulaty,zvnutra ma akoby ozubene koleso a v strede je este taky maly kolik.

Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Harry 2009 »

Hlásím se klubu těch co zničili několik klíčů na povolování kol. Koupil jsem úplně nový plecháče na Sharana i nový šrouby a při domácím přezouvání na letní hliníky to praskalo jak dříví v lese. V servisu to sice pak pneu.utahovákem povolil ale co koupit do auta na případný defekt,to fakt nevím. :?: Holt asistenční služba bude makat.Je to trochu ostuda ale proč né.
tady zatím nikdo na nic hundrt procentního nepřišel a tak budem hloubat dál

Hojky


Harry 2009 Sharan benzin 2,0 85kw 7seslí

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Jelko4 »

neni nahodou chyba v tom ze tie sroby sa kazia ludom co si doma menia kolesa a utahuju to obycajnym klucom bez nastavenia sily a utiahnu to uplne na fest a takto to potom dopadne?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od trepifajxl »

šrouby používám tyhle http://www.alu-pneu.cz/datadetail.php?r ... a220a11d25" onclick="window.open(this.href);return false;
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od Honza42 »

Když vidím těch problémů s bezp.šrouby, není náhodou lepší si nechat jednou za 10 let ukrást kola?
Navíc kdo má hodně drahý a žádaný kola, tak mu je stejně ukradnou, když budou chtít (i s těmi bezp.šrouby).

Pokud jde o povolování - už jsem to někde psal. Mám originál šrouby s podložkami s kulovou hlavou. Povolování plechů OK. Hliníkače mám s kuželovým sedlem a s kuželovými šrouby bez podložky - to NEE (hliník x ocel se na kuželu kouše). Takže šrouby dodané na hliník nepoužívám a dávám i na hliníky šrouby s kulovou podložkou. Jde to krásně povolovat (podložka se vůči hliníku netočí) a ten kulový tvar se do hliníku vymačká. Jednou jsem je dotáhl a už to sedí.
Šrouby mažu G3.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od ŠÁMOT »

Já je kupoval přímo originál u VW a cena dle mého přijatelná(myslím cca 600,-před slevou).Šrouby jsou opravdu kvalitní,přesně pasují a zatím drží bez jediného problému.Mají kulovitou dosedací plochu tak je třeba mít k nim i odpovídající kola.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“