Jakou převodovku do G3 1.6 55 kW typ ABU, původně je tam CNU

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Jakou převodovku do G3 1.6 55 kW typ ABU, původně je tam CNU

Příspěvek od ksyrius »

Dneska mě nechal na jedné velké pražské křižovatce ve štychu můj milovaný Golfík - nešlo nic zařadit, ani popojet nebo to auto alespoň odklidit, celé se to nějak seklo..

Potřebuju pro něj sehnat nějakou zachovalou převodovku, nebo případně celý motor - ten by samozřejmě musel být ve vynikajícím stavu.. Můj mechanik tvrdí, že ten motor bude ještě nějakou dobu jezdit (tvrdí to podle poslechu) :D , ale pokud by bylo k sehnání něco slušného, proč to tam při jednom nevrazit..

Pokud něco máte, nabízejte, snad se nějak domluvíme. Samozřejmě budu rád i za tipy, kam bych se měl při shánění případně obrátit - osvědčená vrakoviště atp..

Díky moc všem
Naposledy upravil(a) ksyrius dne 15.04.2010 21:08, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od ksyrius »

Jak se zdá, převodovky se nikdo zbavit nechce. Možná je to tím, že "autoškoláky" nikdo nebere vážně.. :D

Nebyla by tedy alespoň nějaká rada, kde ji shánět? Samozřejmě ideálně někde v okolí Prahy..

Díky

Uživatelský avatar
stluka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.05.2009 19:51

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od stluka »

Já vím v Praze jen o jedný vrakárně, ale nemám zkušenost... http://www.autodily-praha.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Jinak zkus kouknout i na Aukro, občas tam jsou převodovky za slušnou cenu.

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od SamotZdeny »

Jaký je tam typ PŘEVODOVKY? Mám CEH...

Uživatelský avatar
Johny004
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2009 20:58
Bydliště: Teplice

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od Johny004 »

Čau, pokud sháníš motor, můžu ti dát kontakt na jednoho chlapíka. Měl jsem si ho brát já ale sešlo z toho. Bez převodovky 6000 a s převodovkou tušim jedenáct. Má to 98 000 najeto, ale je to AEE. Co ty na to?
Polo Classic - Stokoňová jednašestka

dadyno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.10.2009 19:43
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od dadyno »

ksyrius píše:Dneska mě nechal na jedné velké pražské křižovatce ve štychu můj milovaný Golfík - nešlo nic zařadit, ani popojet nebo to auto alespoň odklidit, celé se to nějak seklo..

Potřebuju pro něj sehnat nějakou zachovalou převodovku, nebo případně celý motor - ten by samozřejmě musel být ve vynikajícím stavu.. Můj mechanik tvrdí, že ten motor bude ještě nějakou dobu jezdit (tvrdí to podle poslechu) :D , ale pokud by bylo k sehnání něco slušného, proč to tam při jednom nevrazit..

Pokud něco máte, nabízejte, snad se nějak domluvíme. Samozřejmě budu rád i za tipy, kam bych se měl při shánění případně obrátit - osvědčená vrakoviště atp..
Díky moc všem
mam tu samu prevodovku jak ty. mne se taky rozesla, ale chlapik ve vw mi ji dal dokupy za 4500kč. zajel do nemecka po ozubene sukoli a jezdim zas jak drak. nemyslis ze by to stalo za to rozebrat ji a pak se uvidi co s ni? mozna ze to neni tak strasne uvnitř a vyjde te to treba levnejc nez motor s prevodovkou. ja jsem objizdel vrakace vtedy kvůli ti prevodovce a vsude za ni chteli od 15 do 20 tis. je to takovej druh kterych je moc malo, a ten kto ji ma za ni chce moc penez.

Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od ksyrius »

dadyno píše:
ksyrius píše:Dneska mě nechal na jedné velké pražské křižovatce ve štychu můj milovaný Golfík - nešlo nic zařadit, ani popojet nebo to auto alespoň odklidit, celé se to nějak seklo..

Potřebuju pro něj sehnat nějakou zachovalou převodovku, nebo případně celý motor - ten by samozřejmě musel být ve vynikajícím stavu.. Můj mechanik tvrdí, že ten motor bude ještě nějakou dobu jezdit (tvrdí to podle poslechu) :D , ale pokud by bylo k sehnání něco slušného, proč to tam při jednom nevrazit..

Pokud něco máte, nabízejte, snad se nějak domluvíme. Samozřejmě budu rád i za tipy, kam bych se měl při shánění případně obrátit - osvědčená vrakoviště atp..
Díky moc všem
mam tu samu prevodovku jak ty. mne se taky rozesla, ale chlapik ve vw mi ji dal dokupy za 4500kč. zajel do nemecka po ozubene sukoli a jezdim zas jak drak. nemyslis ze by to stalo za to rozebrat ji a pak se uvidi co s ni? mozna ze to neni tak strasne uvnitř a vyjde te to treba levnejc nez motor s prevodovkou. ja jsem objizdel vrakace vtedy kvůli ti prevodovce a vsude za ni chteli od 15 do 20 tis. je to takovej druh kterych je moc malo, a ten kto ji ma za ni chce moc penez.
Díky všem za reakci, už je to v řešení.. Udělal jsem to nakonec tak, že jsem nechal na té převodovce, zprostředkovaně přes mechanika co to rozebírá, udělat repas - chlapík, co to bude dělat převodovku rozebral, zjistil, jaká kolečka jsou vadná a ty prý nahradí, údajně by to mělo šlapat - dává na tu opravu půl roku záruku, tak to snad bude ok.. Akorát že za to chce 6000 místo 4500Kč. Moje mínus.. Každopádně až to bude hotové, uvidím, zda tam tlačit i ten motor, zatím s tím počkám, uvidím, kde zase zůstanu viset.. :D

Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od ksyrius »

Tak nakonec je zase všechno jinak - jakési hliníkové pouzdro v té převodovce je vylágrované, takže je ta převodovka tím pádem neopravitelná.. Takže mi nezbyde, než hledat dál a generovat rezervní varianty.

Otázkou je, co tedy s tím. Nejsem, myslím si, úplně neschopnej, ale v autech se takhle moc nevyznám. Pokud to chápu dobře, mám několik možných variant:

1) sehnat rovnocennou převodovku stejného typu ABU (otázkou je, jsou převodovky ABU různé typy? a pokud ano, šel by tam i jiný typ než tam je?)
2) sehnat převodovku pro typ AEE - šla by tam nacpat bez nějakých speciálních úprav? věřím tomu, že řada šikovných hračiček by jí tam dostala, ale já si to nebudu dělat sám (vůbec bych to neuměl) a mechanik co to dělá by se do nějakých úprav asi pouštět nechtěl
3) vzít motor včetně převodovky pro AEE - ten by tam měl předpokládám jít bez problémů a byl by klid (viz Johny004), sice bych tím zdvojnásobil cenu auta, ale snad by to ještě nějakou dobu jezdilo
4) vzhledem k cenám převodovek a tomu, co to bude všechno v závěru stát, vzít milovaného golfíka na vrakáč, rozprodat a koupit jiného v lepším stavu, jak tak počítám, tahle varianta se skro začíná jevit jako nejvýhodnější.. :?

dadyno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.10.2009 19:43
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od dadyno »

ksyrius píše:Tak nakonec je zase všechno jinak - jakési hliníkové pouzdro v té převodovce je vylágrované, takže je ta převodovka tím pádem neopravitelná.. Takže mi nezbyde, než hledat dál a generovat rezervní varianty.

Otázkou je, co tedy s tím. Nejsem, myslím si, úplně neschopnej, ale v autech se takhle moc nevyznám. Pokud to chápu dobře, mám několik možných variant:

1) sehnat rovnocennou převodovku stejného typu ABU (otázkou je, jsou převodovky ABU různé typy? a pokud ano, šel by tam i jiný typ než tam je?)
2) sehnat převodovku pro typ AEE - šla by tam nacpat bez nějakých speciálních úprav? věřím tomu, že řada šikovných hračiček by jí tam dostala, ale já si to nebudu dělat sám (vůbec bych to neuměl) a mechanik co to dělá by se do nějakých úprav asi pouštět nechtěl
3) vzít motor včetně převodovky pro AEE - ten by tam měl předpokládám jít bez problémů a byl by klid (viz Johny004), sice bych tím zdvojnásobil cenu auta, ale snad by to ještě nějakou dobu jezdilo
4) vzhledem k cenám převodovek a tomu, co to bude všechno v závěru stát, vzít milovaného golfíka na vrakáč, rozprodat a koupit jiného v lepším stavu, jak tak počítám, tahle varianta se skro začíná jevit jako nejvýhodnější.. :?
ABU je typ motora, prevodovka ma jine znaceni. Nemas tam nahodou prevodovku CHL? Jukni se na ni a napis kde mas starter (vepredu nebo vzadu), jake ma řazení (zespoda nebo tahlami zhora)...tusim ze pre tenhle typ motora byli jenom 2 typy prevodovek. Musis tam dat presne to co tam patri, protoze by se ti pak mohlo stat ze oceses zuby v prevodovce jinak. Jenom pro tvou informaci , znami vo VW servisu mi zistil ze se delala 12druhov prevodovek na benzinove motory a 8 druhu na dieselove mot. a to vsechno jenom na G3.tak se tam nepokusaj nacpat neco co tam nema bejt aby si si pak neudelal jeste vetsi pruser.
Mnoho stesti :)

Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od ksyrius »

Tak se mi konečně podařilo z toho mého mechanika vypáčit, co je tam za převodovku, je to CNU.. Tu tady bohužel asi nikdo nemá.. :(

Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od ksyrius »

dadyno píše:
ksyrius píše:Tak nakonec je zase všechno jinak - jakési hliníkové pouzdro v té převodovce je vylágrované, takže je ta převodovka tím pádem neopravitelná.. Takže mi nezbyde, než hledat dál a generovat rezervní varianty.

Otázkou je, co tedy s tím. Nejsem, myslím si, úplně neschopnej, ale v autech se takhle moc nevyznám. Pokud to chápu dobře, mám několik možných variant:

1) sehnat rovnocennou převodovku stejného typu ABU (otázkou je, jsou převodovky ABU různé typy? a pokud ano, šel by tam i jiný typ než tam je?)
2) sehnat převodovku pro typ AEE - šla by tam nacpat bez nějakých speciálních úprav? věřím tomu, že řada šikovných hračiček by jí tam dostala, ale já si to nebudu dělat sám (vůbec bych to neuměl) a mechanik co to dělá by se do nějakých úprav asi pouštět nechtěl
3) vzít motor včetně převodovky pro AEE - ten by tam měl předpokládám jít bez problémů a byl by klid (viz Johny004), sice bych tím zdvojnásobil cenu auta, ale snad by to ještě nějakou dobu jezdilo
4) vzhledem k cenám převodovek a tomu, co to bude všechno v závěru stát, vzít milovaného golfíka na vrakáč, rozprodat a koupit jiného v lepším stavu, jak tak počítám, tahle varianta se skro začíná jevit jako nejvýhodnější.. :?
ABU je typ motora, prevodovka ma jine znaceni. Nemas tam nahodou prevodovku CHL? Jukni se na ni a napis kde mas starter (vepredu nebo vzadu), jake ma řazení (zespoda nebo tahlami zhora)...tusim ze pre tenhle typ motora byli jenom 2 typy prevodovek. Musis tam dat presne to co tam patri, protoze by se ti pak mohlo stat ze oceses zuby v prevodovce jinak. Jenom pro tvou informaci , znami vo VW servisu mi zistil ze se delala 12druhov prevodovek na benzinove motory a 8 druhu na dieselove mot. a to vsechno jenom na G3.tak se tam nepokusaj nacpat neco co tam nema bejt aby si si pak neudelal jeste vetsi pruser.
Mnoho stesti :)
Tak podle této stránky http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html bylo těch převodek ještě mnohem víc, přijde mi, že pravděpodobnost, že narazím na tu správnou je skoro jedna k milionu.. :( Nemá někdo z vás zkušenosti s tím, jaký typ by měl být s tou mojí CNU kompatibilní? Předpokládám, že informace o tom řazení a startéru může být důležitá, ale převodovka je vymontovaná a leží někde u chlapíka, co ji měl repasovat, takže tyhle věci nemám šanci prověřit. (Takhle to dopadá, když tyhle věci řeší někdo, kdo tomu nerozumí, místo toho, aby se tomu věnoval zkušený mechanik.)

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Sháním převodovku do Golfa 3 1.6 55 kW typ ABU

Příspěvek od PlusOne »

ksyrius píše: Tak podle této stránky http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html bylo těch převodek ještě mnohem víc, přijde mi, že pravděpodobnost, že narazím na tu správnou je skoro jedna k milionu.. :( Nemá někdo z vás zkušenosti s tím, jaký typ by měl být s tou mojí CNU kompatibilní? Předpokládám, že informace o tom řazení a startéru může být důležitá, ale převodovka je vymontovaná a leží někde u chlapíka, co ji měl repasovat, takže tyhle věci nemám šanci prověřit. (Takhle to dopadá, když tyhle věci řeší někdo, kdo tomu nerozumí, místo toho, aby se tomu věnoval zkušený mechanik.)
Mám za to, že ve VW by ti měli ohledně kompatibility převodovek být schopní pomoct. S některými typy určitě záměnná bude.

Jinak - od věcí poptávky po dílech tu sekci máme, ale tohle téma je natolik dobře rozepsané a zajímavé, a myslím, že i prospěšné, že bych ho tady nechal - pozměň kdyžtak název, OK? ;-) Ať to tolik tu poptávku nepřipomíná...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
ksyrius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.03.2010 18:43
Bydliště: Praha

Re: Jakou převodovku do G3 1.6 55 kW typ ABU, původně je tam CNU

Příspěvek od ksyrius »

Myslím, že si tohle téma zaslouží zaznamenat, jak jsem to nakonec vyřešil.. Bez větších problémů se tam dala převodovka CEH (085.301.103.C), původně ze Seatu.. Auto šlape, s převodovkou žádný problém..

Díky všem, kteří se mi snažili pomoct! Vzhledem ke stáří mého golfíka však očekávejte, že se Vás budu ještě někdy ptát.. :)

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“