TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Bandog »

Pro bullika:

Já jsem měl mezeru stejně velkou jako ty ještě letos na jaře, ale po výměně uložení tlumičů (přesně jak píšeš) se to krásně srovnalo........ještě použij "vazelínovou terapii" a bude to v pohodě. Ještě mechanika připrav na to (nebo pokud si to budeš dělat sám), že než povolí ty šrouby v uložení tak ho trefí šlak a zešedivý mu vlasy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Přeji hodně zdaru a taky ať brzy vychytáš tyhle "drobné" problémy.......

Uživatelský avatar
dojak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.10.2009 19:45
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

typ tlumičů pro snížené pružiny o 4cm ???

Příspěvek od dojak »

Máme Sharana sníženého na pružinách o 4cm. Jaké mám tedy vybírat tlumiče? Už potřebují výměnu a nevím, jestli mám koupit originál, nebo nějaké spešl (skrz to snížení, protože bude zřejmě chodit o ty 4cm méně), nebo sportovní se stavitelnou tuhostí?? Díky moc za radu!

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od bullik »

bullik píše:přátelé, prosím o radu. Na fotkách je vidět horní uložení tlumičů na mým galaxíkovi. Je ta mezera mezi karosérií a miskou v pořádku? Někudy zrovna přímo do tý misky teče dešťová voda.. Je to mormální nebo je někde něco špatně?

díky

Můžete mi někdo změřit jaká standardní mezera je mezi horní mističkou tlumiče a karosérií? Budu vyrábět plastové krytky aby tam netekla voda (pro zájemce budou k mání). U mýho Galaxyka jsem nechal vyměnit horní uložení tlumičů, ale ty misky jsou nadoraz ke karoserii.
Už mám na to formu, tak by byla škoda to nevyrobit.

díky
Přílohy
mezera 2.jpg

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Auto1 »

Hele,když už se o tom mluví,nepasují náhodou na vrchy uložení tlumičů z Sharana krytky z OctavieTour?
Viz foto...
Přílohy
P1030752.JPG
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Dedla »

Auto1:
Zkus to.
Myslím,že to pasovat bude.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Dedla »

Ahoj lidi.
Sháním na Sharana II nějakej sportovnější podvozek,stačí jen tlumiče s nějakým "lepším" útlumem. Řešil jste někdo už něco takového?
Případně budu muset něco zakázkově vymyslet u firmy H/P sporting,nebo Protlum.

Dokonce bych i koupil za cenu šrotu,nebo za kafe nejlépe originální vydechlé,nebourané tlumiče určené na výhoz.

Dále také řeším nějaký plný/tužší silentblok zadního uložení předního ramene. Existuje něco z něčeho koncernového,co by se dalo použít?
Dík za nápady a rady. :wink:
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

jarinvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2010 22:18
Bydliště: Jižní Čechy

Problém tlumiče+péra

Příspěvek od jarinvw »

Kluci potřeboval by jsem radu, koupil jsem Sharana II a byly tam snížený péra, tak jsem koupil starší péra na předek i zadek a nechal je vyměnit, ale nyní když jedu přes větší díry a kolo jde výce dolů, tak se ozve rána, je možné že tam byly i kratší tlumiče a ta rána je způsobena vysunutím tlumiče na doraz ??

jarinvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2010 22:18
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Problém tlumiče+péra

Příspěvek od jarinvw »

Potřeboval by jsem vědět délku origo tlumičů, zadního i předního bez péra na plný výsuv, kdyby jste je měl někdo venku.
Díky.

jarinvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2010 22:18
Bydliště: Jižní Čechy

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od jarinvw »

Kluci fakt nemáte nikdo žádný tlumiče venku ??

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Luca_69 »

tak mě tak čeká komlet výměna tlumičů, a uvažuju o nejakých extra levných z aukra. Máte s nima nekdo zkušenosti.. ?
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Tommate »

jarinvw
dělám zrovna s tlumičem, pokud nezapomenu změřím, napiš odpoledne sz, bude mi to hlásit sms a připomenu se :mrgreen:

Luca_69
konkrétně s tlumiči nemám zkušenost, nikdy jsem nekupoval nové, já bych neměl strach, na starší auto je to vhodné, do dražších a rádoby kvalitnějších tlumičů se vyplatí investovat, jestli počítáme s tím, že najedeme aspoň ještě 150tkm, a s tím se většinou u deset let starého auta už nepočítá, podle toho bych se řídil, ale důležitá je záruka a nějaký prověřený obchod, dal bych tip na tohle, jezdím k tomuto prodejci do kamenného obchodu a je solidní a cenově luxus, většinou made in germany http://www.aukro.cz/item1008576294_tlum ... ambra.html

(přední tlumiče na sharanovi jsou zřejmě dobře dimenzované, asi nebude výjimkou, že přežijí s uspokojující službou auto, ale samozřejmě záleží na hodně faktorech, moje mohly mít odhadem mezi 300-400tkm a ještě nebyly na akutní výměnu)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: Problém tlumiče+péra

Příspěvek od Tommate »

jarinvw píše:Kluci potřeboval by jsem radu, koupil jsem Sharana II a byly tam snížený péra, tak jsem koupil starší péra na předek i zadek a nechal je vyměnit, ale nyní když jedu přes větší díry a kolo jde výce dolů, tak se ozve rána, je možné že tam byly i kratší tlumiče a ta rána je způsobena vysunutím tlumiče na doraz ??
dnes jsem to fotil a měřil a teď když to čtu, tak je to nesmysl, kratší pružiny by tam být neměly, spíš měkčí aby auto víc sedlo, délka by měla být stejná, nebo pokud jo, tak musí zůstat aspoň minimální předpětí, po zvednutí auta se nesmí pružina uvolnit, to by odpovídalo těm ranám, jednoduché vyzkoušet

jarinvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 04.04.2010 22:18
Bydliště: Jižní Čechy

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od jarinvw »

Bohužel ty péra jsou fakt kratší a jsou to origo žlutý tuším že KW, takže to bylo spárovaný asi i s tlumičema.
Když tam byly ty žlutý péra tak to nic nedělalo, jenom to bylo strašně nízký.
Budu mít od Prochyho3344 komplet celou sadu péra a tlumiče na sharana tak to celý zkouknu a uvidí se.

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od pytrs »

tak jsem dneska mněnil zadni pružinu byla u vrchu ulomena koupil jsem starši od KUBIHO super domluva pasovala přesně dobra cena 500kč/ks jinak nova tady asi 1700kč ale na staženi pružiny jsem musel dělat novy stahovak z 16 šroubovice mněl jsem stahovak na předni pružiny z 12ky a ten se mi ohl ty pružiny jsou pevne jak prase ale pak to šlo super

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od --viki- »

jj al-ko doporučuji po 1300km vytekly oba stačil jim plnej kufr a 300 km po Ukrajině jdu pro sachs hehe ,,předtím jsem jezdil .Bilstein a spokojenost.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“