kolisani otacek na volnobehu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od chico »

nazrad lidi, mam takovy malinky problemek- pri zahratem motoru pri volnobehu mi lehce kolisaji otacky- odhad tak o 50 otacek nahoru dolu, kdyz lehce zvysim otacky tak lze poslouchat takove lehke zakucavani jako by semtam vynechala jiskra. jinak pri jizde tahne normalne i spotreba je pod mistni udavanou normou. lze to nejak odstranit? treba upravou na vagu nebo vycistenim klapky? nez se do toho pustim radeji se optam diky za odpoved
edit: sypu si popel na palici s tim motorem je to 1,6 SR
Naposledy upravil(a) chico dne 20.04.2010 20:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od bifur »

Keby si tak aspon napisal co mas za motor :? Inak hladaj, je tu toho kopec.. Vycistenim klapky nic neskazis, potom zmaz adaptacne hodnoty a daj zakladne nastavenie. Ak to nezaberie, moze to este robit lambda, odpoj ju, nakopni motor a uvidis. Moze to robit aj vaha, ak ju v motore mas (co nevieme, kedze nevieme aky mas motor..) Popripade mne to robilo cidlo teploty nasavaneho vzduchu, ktore je v MAP senzore (ktory mas iba ked nemas vahu..) Pekny bordel moze robit este aj cidlo teploty chladiacej kvapaliny.. Pamet zavad je na VAGu cista?

chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od chico »

ano pamet je cista, bylo mi receno ze to muze byt zanesenou klapkou ze pak neni stoprocentne cesta a muze to delat- o vikendu se na ni vrhnu a okouknu, lambda je nejspis dobra aspon soudim dle spotreby kterou mam fakt dlouhodobe okolo 7l v lete o neco pod

bedanet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.12.2009 12:14

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od bedanet »

ahoj chlapi snad jsu tady dobře potřeboval bych poradit mam golfika4 1.4 16v skoro každe zano mě nejde nastartovat a kdyš chytne tak kucka a ma tak 300 otaček měnil jsem už teplotni čidlo a čistil čidlo v sacim potruby a žadna změna nemate s s tim někdo skušenosti dik.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od xerxes »

zkusil bych vyčistit a vagem udělat zakladní nastavení škrticí klapky :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od bifur »

Presne ako ti radi luki, ak to nezaberie, mozno ti odisiel krokovy motorcek v klapke..

bedanet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.12.2009 12:14

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od bedanet »

ještě jsme teď zjistili, že WAG se nechce spojit s řídící jednotkou. jinak teplotní čidlo motoru vyměněno, snímač teploty vzduchu sání vyčištěnej. Motorek v sání krokuje. dělá to jen při startu ráno, jinak to přes den chytne.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od bifur »

A vag bol dobre nastaveny? Mne sa tiez nechcel spojit s rj motora, vsetky ostatne isli. Treba nastavit baud rate aj na vagu aj na porte vo windowse na rovnaku hodnotu 9600. Skus este odpojit lambdu ci to nieco urobi. Ked otvoris dvere vodica, natlakuje ti cerpadlo system palivom?
Edit: este ma napadol zapalovaci modul(slebo cievky ak mas BCA), nerobi ti auto aj nejake ine problemy? Cukanie, sklbanie, trasenie celym autom a podobne?

pajos123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 03.12.2009 21:28
Bydliště: Cheb

Re: kolisani otacek na volnobehu

Příspěvek od pajos123 »

chico píše:nazrad lidi, mam takovy malinky problemek- pri zahratem motoru pri volnobehu mi lehce kolisaji otacky- odhad tak o 50 otacek nahoru dolu, kdyz lehce zvysim otacky tak lze poslouchat takove lehke zakucavani jako by semtam vynechala jiskra. jinak pri jizde tahne normalne i spotreba je pod mistni udavanou normou. lze to nejak odstranit? treba upravou na vagu nebo vycistenim klapky? nez se do toho pustim radeji se optam diky za odpoved
edit: sypu si popel na palici s tim motorem je to 1,6 SR

ahoj chci se zeptat jestli jsi to vyresil...mam podobny problem ale na 1.8T

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“