Aditiva do oleje, benzinu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od -Jack- »

Ahoj... jsem cerstvym majitelem Passata B5 1.8T... Chtel jsem se zeptat co mi doporucite za aditiva do oleje.. Chtel bych pruplach, ale ten tu nikdo nedela.. Tak jestli existuje jeste nejaka jina moznost... Co mate osvedceneho... Nevim co tom bylo predtim za olej, takze bych to chtel vycistit a nalejt novej.. Auto ma najeto 200tis a ma servisku.. (dovoz z Nemecka).. A jeste co pridat do benzinu? Auto stalo asi tri mesice a po odjezdu z bazaru zaclo skubat a neslo pres 3tis otacek... Pak to prestalo a znovu objevilo po natankovani plne nadrze... 50km to zlobilo a po pridani plneho plynu to skublo a jede to tak jak ma.. ale asi bude spinava nadrz... Tak se chci zeptat co tam nalit abych to trochu procistil a bylo to ok.. Diky za vsechny rady...

Uživatelský avatar
Alda.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 20.12.2007 11:35

Re: Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od Alda. »

zdarec ,taky jsemse snazil sehnat neco SUPER pro meho passata,ale asi kazdy ti rekne nic nez dobry olej nedolevat.
Jinak pri mem patrani jsemu nas v OLOMOUCI narazil na toto
http://www.rvs-tec.cz/auto-motory-proplach" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolega v praci to pouzival u stareho mondea 1,8TD a nestezoval si,ale nic vic .
Zaty prachy mel dobrej pocit.......

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od kamol »

do oleje bych zadne aditivum a podobne veci nelil.dej tam ten olej ktery tam patri a splnuje specifikaci vyrobce.klidne muzes dat nejaky levnejsi a najezdit na nej treba 1000km nebo vice a pak vypustit a dat novy olej.
do benzinu bych taky nic nedaval.zkus napichnout na vag jestli neco jednotka nezahlasi.

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od -Jack- »

Na vagu to bylo a nic nezahlasil... jenom ukazal ze tam nejaky "kuckani" bylo... Co jsem koukal na internetu, tak ma vetsina lidi stejny nazor.. i já... ale jelikoz nevim na co bylo auto jezdeno... a chce to urcite procistit... tak jsem hledal a hledal... libila se mi prakticka zkusenost od kolegu z nissan clubu... Nalil tam novy olej ale zapomnel zavickovat... jak sam rikal.. jezdil, ale ne normal. trochu zavodil atd... auto melo potom hrozny zvuk tak si toho vsiml... merka neukazovala nic.. motorovej prostor celej zastrikanej... dva litry oleje, mu to vysplouchalo... kdyz nastartoval tak se mu hrozne ozivaly hydrostely... a motor celkove byl hodne hlucnej... byl z toho na prasky... tak mu poradili at pouzije aditiva od LM (Liquid Moly) ... taky se mu do toho nechtelo... ale jelikoz mu nic jineho nezbylo tak je tam nalil... po tydnu ci 14dnech napsal znova.. ze motor uz chodi tak jako predtim a ze podle nej ma lepsi zatah... a taky to vic zere.. ( pac na to pry dost slape, kdyz tak hezky taha ) ... to byla prvni zkusenost...

Ptal jsem se kamarada, kterej dela uz dost let auta... Do svych aut leje taky aditiva od LM a ma s tim jenom dobre zkusenosti.. (mimochodem ma velice vymazlenou b5.5..) Jeho brachovi zacala blbnou prevodovka... blbe se radilo a vyskakovala petka... tak tam nalil nejake aditivum a rikal ze po tydnu jezdeni to bylo o dost lepsi...

Kdyz clovek najde nejakej test na aditiva... tak je vetsinou tak pet, sest let starej a vsechny tam haněj... Myslim, ze za tu dobu se toho dost zmenilo... a da se narazit na testy aditiv v nemcine ( od znamych casopisu ) a tam je dost vychvalujou... a i porovnavaji... hlavne prisady do benzinu ci nafty tam velice vychvaluji...

Takze ja to zkusim... a pak poreferuju co se na aute zmenilo...

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od sss601 »

Do oleje zadne sracky nelit doporucuji precist rady pana cerneho na oleje.cz pise tam ze po aditivech do oleje ti zacne reznout motor protoze ted to reknu lajcky nechce se mi to presne hledat ty aditiva narusi rovnovahu oleje, olej musi byt vyvazenych vlastnosti musi mazat a zaroven chranit pred korozi atd atd a tyhle aditiva do oleje zlepsi mazivost ale zhorsi ochranu motoru proto tam lij jen normalni olej kterej tam patri a mas vystarano

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od -Jack- »

sss601 píše:Do oleje zadne sracky nelit doporucuji precist rady pana cerneho na oleje.cz pise tam ze po aditivech do oleje ti zacne reznout motor protoze ted to reknu lajcky nechce se mi to presne hledat ty aditiva narusi rovnovahu oleje, olej musi byt vyvazenych vlastnosti musi mazat a zaroven chranit pred korozi atd atd a tyhle aditiva do oleje zlepsi mazivost ale zhorsi ochranu motoru proto tam lij jen normalni olej kterej tam patri a mas vystarano

Pokud myslis jeho nazor pred 5ti lety tak ten jsem uz cetl... je zajimave ze tam maji tohle a v shopu prodavaji aditiva... nicmene.. v casopisu auto bild byl test na aditiva.. na korozi..mazivost.. a jeste dve veci ktere si uz nepamatuju a doporucovali to tam... ono pet let je pet let... a kdyz clovek cte testy a nazory lidi kteri to tam uz nalili... ( najeto 20tis mil atd) a bez problemu.. Kdyby mi auto chodilo tak jak ma.. neresim.. dam novej olej a necham bejt..

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do oleje, benzinu

Příspěvek od sss601 »

-Jack- : je to tvoje auto tvuj motor muzes si delat co uznas za vhodne..ja bych to tam NELIL ale kdyz to tam chces lit tak to tam lej. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“