MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

hefe113
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.04.2010 22:23
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od hefe113 »

Zdravím,poradí někdo znalý,většinou každý tvrdí,že to jde.Kleknul mi motor z Alhambry,mám ho už venku, /TDi 81kw /AVG/.
Měl bych motor ten samý ze Sharana/ale kod AFN/.Půjde tam bez nějakých uprav namontovat? Díky Petr

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Marek77 »

Jedná se o naprosto identické motory.

hefe113
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.04.2010 22:23
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od hefe113 »

Ano,díky,asi jo,dnes jsem koupil ze Sharana motor a je uplně identický,zítra začne výměna. Petr

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Marek77 »

Jediný rozdíl je v tom, že AVG může používat oleje LongLife, motor AFN ještě ne (motor AVG má jinou modernější technologii honování válců). Ale jedná se o identické motory.

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od BrendlJiri »

Pujde mě do sharana afn motor z ibizi 6K afn? Dik za odpoved nevěděl jsem kam to dát
Sharan tdi afn 81kw

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Marek77 »

Tak to určitě nevím. Motor jako celek stejný je, ale může mít jiné uložení, tedy držáky na silentbloky, a podobné drobné odchylky. Ale teoreticky by pasovat měl.

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od BrendlJiri »

díky chci koupit holej motor a nastrojit tam moje díly tak mě zajímá zdato jde :)
Sharan tdi afn 81kw

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Marek77 »

Pokud je to příčný AFN, což v Ibize je, neměl by být problém. Horší by to bylo třeba s motorem AFN z Passatu, kde je uložen podélně.

Jenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 03.06.2009 21:56

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Jenousch »

Z Passatu tam AFN jde taky, jen se musi vymenit vana.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od dvorky1 »

Jenousch píše:Z Passatu tam AFN jde taky, jen se musi vymenit vana.
Z passata AFN do SAGu nejde. Má jinak odlitek na držák vodní pumpy. Vím to z vlastní zkušenosti.
Přílohy
SAG
SAG
Passat B5
Passat B5

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od vikino1 »

Oživím toto téma.
Stala sa mi nemilá vec Pri nájazde na dialnicu mi pri zrýchlovani auto stratilo výkon. Po chvílke som zastal a zhasol som motor. Myslel som, že je to núdzak a znovu natočením sa to odstrani. No žiadna zmena, auto ostalo bez výkonu a občas zatriaslo. Po chvílke som spozoraval za sebou dým, ale to som už išiel z dialnice. začalo to už dymiť aj do kabíny, ale to už som mohol odparkovať. Po otvorení kapoty som videl, že je motor celý od oleja. Po naštartovaní to dymí s odvzdušnenia aj z mierky oleja. Z nalievacieho hrdla na víku ventilov tiež riadny fučák a dym. Prevdepodobne sa prepálil piest alebo utrhol ventíl. Ešte to nieje otvorené až zajtra, tak sa uvidí kde je chyba.
No chcem sa opýtať ludí čo už menili motor s akými problémami sa stretli a či je to výhodnejšie ako oprava vnútorností motoru.
Tiež by ma zaujímalo aké motory su možné do SAGu nahodiť lebo tých AFN a AVG už nie je vela.
Niektorý tvrdia, že sa dajú namontovať z Golfu 3 aj s Octávie alebo Audi.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Marek77 »

Určitě bych neměnil celý motor. Podíval bych se především, jestli neodešlo turbo. To se totiž projevuje přesně, jak popisuješ.

Jinak demontáž hlavy a kontrola pístů či ventilů jde provézt na motoru v autě a jakákoli oprava také. Jediné, co by se muselo řešit mimo vůz, je výbrus válců, případně kliky. A to už by bylo spíš na výměnu celého motoru, protože taková oprava vyjde velmi draze.

Stejný motor jako AVG je samozřejmě AFN, ale lze místo toho použít třeba i AHU nebo AHH, případně 1Z. Navěsí se na to komponenty z původního motoru a jede se dál.
Motory z Octavie nepasují, to jsou zcela jiné typy motorů. Ale hledal bych třeba u takových vozů jako Toledo, Golf III, Ibiza, Cordoba, Polo, Vento, A3 a další. Byl to jeden z nejrozšířenějších typů motoru VW.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od vikino1 »

Keby to je benziňak už jazdím. :laugh:
Ale tieto diesle to je otras. Potrebuješ na to spešl veci a všetko je velké... 8O
Marek dúfam,že to pôjde aj bez montáže v servise kam by som to mal zatiahnuť niečo hovorili o kamere. Musím to umyť a zajtra mi to možno vezmu.
Ono len nájsť niekoho na takú opravu je problém. Hneď má každý plnu dielňu a tie termíny :smoke: A autorizák škoda hovoriť-tam nedám ani bohovi.
A ako poznám že je to turbo? Toho by som sa až tak nebál-myslím demontáž a montáž nejakého repasu.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od Marek77 »

Psal jsi, že máš celý motor od oleje. Kde se ten olej vzal? Je možné, že se roztrhlo turbo. To se stává. Pak olej uniká ven, případně do výfukového potrubí a hulí to za autem.
Hledej zdroj úniku toho oleje. To může hodně napovědět.

Kamera se používá při identifikaci závady. Posílá se do válců, aby se zjistilo, zda je nějaký píst nebo ventil vadný - pak se jde najisto. Ale i kdyby byl některý z pístů děravý, nemohl by se olej dostat ven z motoru, nebo spíš si neumím vysvětlit, kudy.

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR: výměna motoru TDi 81kw AVG za TDi 81kw AFN

Příspěvek od vikino1 »

Olej vyteká z pripojenia hadice odvetrania klukovej skrine na ten regulačný ventil na víku ventilov až nad odlučovačom oleja. To je vidieť s predu, zo zadu nič nevidím ale je to tam tiež celé ocákane. To mi nejde do hlavy ako sa to mohlo dostať až na výfuk, žeby z vrtule vetrákov? Klima bola pustená.
Zajtra to umyjem a zhodím spodný kryt a pozriem to zo spodu.
Tečie olej tam kde je šipka
Přílohy
Screenshot 2014-08-11_16-53-41.jpg

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“