1.6 SR - vysoké otáčky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od raduzzz »

nejdená se o G, ale o bratra leona - auto mělo nepravidelnej volnoběh, tak jsem čistil klapku a dělal základní nastavení. Jenže otáčky napřed pohupovaly a celkově se motor choval neklidně. To jsem vyřešil váhou. Jenže teď pokaždý když nastartuju tak jsou otáčky bez mála 1200 a drží se - nepadají. VAG párkrát napsal regulace volnoběhu, ale teď už nepíše nic, paměť závad čistá. Při testu akčních členů se mi to před spuštěním ovladače klapky ukončí. Klapka bez zatížení ukazuje úhel 0° a při plným zatížení ukazuje 127° což je šílenost. Zkoušel jsem ju dát do feldy a tam se hlásí a při testu členů se aj hýbe :) nevím co s tím, netěsnoti na sání nemám, za rady díky. Jsem s tím teď docela ve sračkách, něco podobného jsem už řešil a vždy to dopadlo dobře, ale teď na tomto autě nevím :?
Pásovec 81 kW

GolfikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.07.2008 09:18
Bydliště: SVK

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od GolfikIV »

Ahojte. Nechcem zakladat novu temu, tak to supnem sem. Po vycisteni a zakladnom nastaveni klapky mi otacky kolisu od 1000-1400, VAG vypisal "regulator volnobehu - nizsi odhad". Co moze byt pricina a ako ju odstranit? Motor 1.6 AKL.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od raduzzz »

sakra když jsem viděl odpověď čekal jsem, žě někdo poradil a prd :( máš taky problém - můži se tě snad jen zeptat - udělal jsi před základním nastavením přizpůsobení? Do bloku hodnot ses díval kolik ti ukazuje klapka bez zatížení ° :?:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od raduzzz »

tak jsem to dnes musel poskládat, dělal jsem znova základní nastavení, ale k ničemu. Dycky po nastartování jsou otáčky OK, za chvíli začnou pomalinku stoupat a zastaví se tak na 1250 a dál nic. spadnou jen při zatížení (když se zařadí a jede a pak zas vyřadí tak jsou zas okolo 800 ale behem chvilky zase vyletí na tech 1250 a drží se na volnoběh). VAG píše dycky jak se ty otáčky zvednou regulace volnoběhu - spodní hodnota dorazu. Po vymazání chyby to spadne dolů na tech 800 a pak to zase stoupá až to zase dosáhne 1250 a zapíše se ta chyba a takhle pořád dokola jak u kolotoča. Když vypojím výhu začne to rychle pohupovat, připojím, chvilu je to dobrý a pak to zase stoupne na těch 1250. Nevím že by klapka fakt KO :?: :roll:
Pásovec 81 kW

GolfikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.07.2008 09:18
Bydliště: SVK

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od GolfikIV »

Nastavoval mi to mechanik, ale co som sa mu dival cez plece, tak vsetko robil tak ako sa ma. Vymazal pamat zavad, adaptacne hodnoty, zakladne nastavenie prebehlo ok, hodnoty boli take, ako vo VISe. Pred zakl. nastavenim bolo v pamati zavad vypisane, ze nieje urobene zakl. nastavenie (co je pochopitelne), po nastaveni zacalo vyhadzovat tuto chybu. Dnes som vymenil saciu hadicu co je od vahy ku klapke (mal som to pri odvetravani lepene), teraz som prisiel z prace domov, celou cestou bol volnobeh ok a pred garazou mi to zase stuplo. Pojdem este raz na VAG a uvidim.

GolfikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.07.2008 09:18
Bydliště: SVK

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od GolfikIV »

Asi mam nieco s tym regulatorom co je na klapke, pri jazde po vyradeni niekedy otacky klesnu tak ako maju, niekedy ostanu zvysene. Mal to uz niekto rozobrate (ten regulator), potreboval by som vydiet, ako to tam vyzera.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od xerxes »

GolfikIV píše:Asi mam nieco s tym regulatorom co je na klapke, pri jazde po vyradeni niekedy otacky klesnu tak ako maju, niekedy ostanu zvysene. Mal to uz niekto rozobrate (ten regulator), potreboval by som vydiet, ako to tam vyzera.
čistil jsi někdy tu klapu?jak jo tak by to chtělo udělat zakladní nastavení :wink:

GolfikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.07.2008 09:18
Bydliště: SVK

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od GolfikIV »

Zacalo mi to robit prave po tom vycisteni, zakl. nastavenie urobene.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od bifur »

A adaptacne hodnoty si zmazal? Tesni ti to dobre? Neprisava pod klapkou?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od raduzzz »

já je smazal :wink: a nic, pořád to samý, ale jelikož se klapka ŘJ nehlásí, tak jsem tady z clubu sehnal druhou...
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od bifur »

a uz to je OK?

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od raduzzz »

eště čoveče nevím, měla by dorazit zítra. Ale myslím, že tím se to vyřeší, přece jenom VAG neustále psal regulace volnoběhu - spodní hodnota. Vymazal jsem to, otáčky popadly na normál a vzápětí hned vyletěly k těm 1200. O víkendu jsem to natočil a bez plynu to volnoběh ani nechtělo držet, večer to bylo skoro OK, jen měl ten motor takový divný chod. A v nedělu ráno už to zase lítalo a pak se to ustálilo na těch 1200ot/min a hotovo. Jinak lambádu jsem uplně vyloučil, svody jsou OK a hodnoty taktéž.
Pásovec 81 kW

GolfikIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.07.2008 09:18
Bydliště: SVK

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od GolfikIV »

Tak mam dnes za sebou 400 km a je to tak 50/50 ze volnobeh drzi na tych 800, inak ostane vysiet na tych 1000-1200. Adaptacne hodnoty boli vymazane, klapka nastavovana 4 krat, hadica sania vymenena, falosny vzduch to netaha, VAG vypisuje stale "regulator volnobehu - nizsi odhad". Uz by som len potreboval vediet, ako to v tej elektronike vyzera a ci sa to nejako da opravit. Okrem toho obcasneho zvyseneho volnobehu ide auto OK.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od bifur »

Klapku ked rozoberies, tak vidis pekne potenciometer a motorcek. Skus vystriekat kontaktom, ale bacha na dobre zatesnenie..

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: 1.6 SR - vysoké otáčky

Příspěvek od raduzzz »

na ty dráhy potencimetru je dobrý použít diavu (babičkovská leštěnka na nábytek) je to ověřený. Mě nepomohla už ani svěcená :mrgreen:
Pásovec 81 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“