současná kvalita paliv u čerpadel

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
jenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.06.2009 13:38
Bydliště: KE - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jenki »

Neviete nahodou niekto ako to vyzera s kvalitou nafty na Slovensku ?
Kedze my tu Vervu (ktoru tu vela ludi chvali) nemame a mozno niektore cerpacky nosia naftu z inych krajin ako ju nosia do Ciech.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Jelko4 »

O v power racing som vedel ze sa dovaza z cudziny a mal by byt taky isty kvalitny ako v nemecku ale o v power diesel som to nevedel. Nasiel som takyto prispevok,co je natom pravdy neviem :

"môžem hovoriť len za palivá Shell, lebo tie som zavážal s cisternou.
Skoro všetky palivá sa zavážajú z plničiek ktoré patria Slovnaftu. Výnimkou sú len V power racing a V power diesel, ktoré sa zavážajú z Rakúska, konkrétne plnička v Lobau pri Viedni.
Rozdiel medzi Nat. 95 a V power 95 je len v aditívach, ale V power racing je úplne iný benzín. Nehovorím teraz, že o tri triedy lepší a že z auta sa stane raketa, ale je to jednoducho celkom iný benzín, stačí si k nemu len čuchnúť, a aj sa rýchlejšie odparuje. "

Uživatelský avatar
jenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.06.2009 13:38
Bydliště: KE - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jenki »

Jelko4 píše:O v power racing som vedel ze sa dovaza z cudziny a mal by byt taky isty kvalitny ako v nemecku ale o v power diesel som to nevedel. Nasiel som takyto prispevok,co je natom pravdy neviem :

"môžem hovoriť len za palivá Shell, lebo tie som zavážal s cisternou.
Skoro všetky palivá sa zavážajú z plničiek ktoré patria Slovnaftu. Výnimkou sú len V power racing a V power diesel, ktoré sa zavážajú z Rakúska, konkrétne plnička v Lobau pri Viedni.
Rozdiel medzi Nat. 95 a V power 95 je len v aditívach, ale V power racing je úplne iný benzín. Nehovorím teraz, že o tri triedy lepší a že z auta sa stane raketa, ale je to jednoducho celkom iný benzín, stačí si k nemu len čuchnúť, a aj sa rýchlejšie odparuje. "
takze ked sa pred par mesiacmi znizila spotrebna dan, tak cena v power diesel sa neznisila kvoli tomu, ze je to vozene z cudziny ? :) (mozno off-topic otazka ale predsa ma to zaujima)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Jelko4 »

to neviem,ale podla mna sa neznicila preto lebo ktory kamionista by tankoval drahu naftu? a dan sa znizovala kvoli kamionom, a preto aj benzin ostal tak ako bol.

Uživatelský avatar
jenki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.06.2009 13:38
Bydliště: KE - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jenki »

Jelko4 píše:to neviem,ale podla mna sa neznicila preto lebo ktory kamionista by tankoval drahu naftu? a dan sa znizovala kvoli kamionom, a preto aj benzin ostal tak ako bol.
jasne, len nafta, ale myslel som ze ked nafta, tak vsetky nafty, napr na OMV sa znizila cena premiovej nafty, no na shelli nie...len preto....

Uživatelský avatar
gogin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 01.07.2009 12:47
Bydliště: Praha 5

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od gogin »

Jelko4 píše:... aj sa rýchlejšie odparuje. "
Tak to musel psát fakt cisterňák. Těm se v Česku odpaří i 100l nafty než bys mrknul okem....

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Mára_VR6 »

teď jsem tankoval na Benzině Verva Diesel a na stojonu byla samolepka, že to má cetanové číslo 60. Tak už možná od doby testu se trochu polepšily.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pásovec »

To si piš, že to změnili. Je to už další generace toho paliva. Je to zatím jediná nafta v CZ s 60cetany. Jak ti to jelo?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Hrasko »

Na SVK bol jeden test pred 4 rokmi...posledny co si pamatam trosku...poradie bolo OMV, AGIP , SHELL...vraj aj LUKOIL sa dal...na konci bol nas domaci ...no a uplne ze naprd...taka zlta pumpa co je aj pod Pristavnym mostom...snad ma nezazaluje niekto... 8O
Islo o to ze dolezitu rolu hralo kto ako a v com skladoval PHM. V tom bol najvacsi rozdiel....
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
gogin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 01.07.2009 12:47
Bydliště: Praha 5

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od gogin »

Kam jezdíte v Praze nebo okolí na Benzinu pro Vervu Diesel?

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pásovec »

Na P5 znám u Kauflandu nahoře směr Bílá hora. Jinak levný jsou na Jižní spojce, u Písnice, ale i u Čerňáku.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
gogin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 01.07.2009 12:47
Bydliště: Praha 5

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od gogin »

Jo dík, Myslel jsem se kterou máš ty, nebo někdo jinej dobrý zkušenosti. Na tu kunratickou jsem totiž četl ne zrovna přívětivý recenze.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pásovec »

Já mám dobrý zkušenosti s tou na Jižní spojce, jsou na obou stranách. Nebo taky na začátku D1.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od KJirka »

gogin píše:Jo dík, Myslel jsem se kterou máš ty, nebo někdo jinej dobrý zkušenosti. Na tu kunratickou jsem totiž četl ne zrovna přívětivý recenze.
co jsi četl ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pásovec »

Dnes natankovaná Verva, po dlouhý době a něco tomu chybí :lol: Ultimate je ultimate :mad3:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“