Nereaguje na plyn

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

Potřeboval bych poradit. Moje auto nereaguje na to když šlapu na plynový pedál. Nastartovat jde bez problémů, po nastartování se zdá vše o.k., ale když šlapnu na pedál plynu otáčky vyletí na 1100. Tam se zastaví, motor běží, ale když šlapu na plyn tak se nic neděje. Když zařadím rychlost a pustím spojku tak bez plynu můžu jet na 5ku max 50 km/h. Auto se jakoby přepne do nějakého nouzového režimu. Po chvíli začne ještě blikat žhavení. Už dvakrát jsem to dával spravovat. Poprvé my bylo řečeno že se tam někde dostala voda a auto si myslelo že je zatopené, tak to prý nějak vysušily a byl klid. Podruhé mi. oznámili, že je to snímač pedálu plynu (cena cca 6000 kč). Koupil jsem za 600 kč, který byl identický i se stejným čísle a auto jezdilo. Jenže už to dělá zas, většinou se to stává když prší, tak si myslím že tam je někde něco s elektřinou a někde se dostává voda. Jeden dn třeba zaprší, auto nejede a když je druhý den suchu, aut jako by vyschlo a zase jezdí jako by se nic nedělo. Nevíte někdo co by to mohlo být? Nesetkal jste se s tím někdo?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Vyndej celej dekl, kde je řj motoru. Vyčisti ouzký prostor před ní a přepážkou. Kup silikon a přetěsni to. Dle mně se ti drží voda u krytu pro řj motoru a pak ti teče dolů do relátek pod palubku a hádej co je pod relátkama? Mimo jiné snímač plynu. S odtokama to nespojuj, ty jsou až dole u posilovače a baterky. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

zrovna na to jsem koukal a dost se tam ta voda držela. Tak jsem to vysušil hadrama. Myslíš že tam zatéká pod tu jednotku? Protože jestli jo tak tam se asi na přetěsnění bude dost blbě dostávat.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Jde to dobře. Vyndáš jednotku a ten dekl drží na dvou šroukách (tuším 10tka matka). Odklopíš - vyčistíš - odmastíš - zasilikonuješ - namontuješ. To je ta snadnější práce. Horší bude ta spoušť, kterou ti voda napáchala pod palubkou.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

no to nechci radši ani vidět. Rozebírat celou palubku se mi zrovna moc nechce :cry:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

To nemusíš. Jen mrkni až budeš mít řj venku na stav štekrů pod ní. Pokud bude podezření, že opravdu tekla voda dolů, bude možná stačit sundat kryt pod volantem. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

a ta řj se musí ještě nějak odpojit? tam jsou pojistky, ne

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Jasně. U ní jen vycvkaneš konektory a máš místa habakuk. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

noak já na to kouknu, jsem zvědavý jestli to zmáknu. Snad jo a pak dám vědět jak jsem dopadl. Jinak zatím moc dík.

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

No takže jsem jel s autem na diagnostiku a tam nastal problém. Auto se nebylo schopné s tím počítačem spojit, tudíž se nedala zjistit závada. Takže jsem nechal auto v servisu ať se na to mrknou. A problém byl na světě. Opravdu tam někde tekla voda a byly zaoxidované nějaké kontakty. Borci to vysušili, vyčistili, napojili na diagnostiku a zjistili že je špatný akcelerátor. Jenže nový stojí od 6.000 kč nahoru (údajně) a starší se mi nepodažilo sehnat, takže jsem tam dal jiný co už jsem jednou měnil a zatím to jezdí, ale musím někde sehnat nový ať ho můžu vyměnit. Takže jestli někdo o něčem takovém ví potřebuji ho s tímhle číslem : 028 907 475 AJ

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Tak pokud ti stávající chodí, tak to neřeš. NA AFN těch kodů může být více. S jakým kodem tam máš teď?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

majkl1 píše:Tak pokud ti stávající chodí, tak to neřeš. NA AFN těch kodů může být více. S jakým kodem tam máš teď?


No jezdit to zatím jezdí, ale sem tam se rozbliká žhavení a nevím proč. Mám tam to číslo co jsem tady napsal, jiné by tam údajně nemělo být.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Tak to žhavení zi určitě nebliká kvůli tomu snímači, ale nejčastějším příčinou bývá špatný spínač brzdových světel. Minulý týden jsem řešil přesně to samé. Na vagu nic, ale občas zablikalo. Až po kompletním rozebrání toho spínače jsem zjistil, že jeden okruh má opálené kontakty a někdy prostě nesepne a pak to řj oznámí právě tím blikáním kontrolky žhavení. Samozřejmě příčin u AFN může být ještě asi 6 dalších, ale pokud to hned nebo po chvilce zase zhasne, vsaď boty, že je to tím spínačem. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
caprisek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 29.01.2008 19:08
Bydliště: Ostrava

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od caprisek »

majkl1 píše:Tak to žhavení zi určitě nebliká kvůli tomu snímači, ale nejčastějším příčinou bývá špatný spínač brzdových světel. Minulý týden jsem řešil přesně to samé. Na vagu nic, ale občas zablikalo. Až po kompletním rozebrání toho spínače jsem zjistil, že jeden okruh má opálené kontakty a někdy prostě nesepne a pak to řj oznámí právě tím blikáním kontrolky žhavení. Samozřejmě příčin u AFN může být ještě asi 6 dalších, ale pokud to hned nebo po chvilce zase zhasne, vsaď boty, že je to tím spínačem. :wink:

No tak to je ale divné, protože mi v tom servisu říkali, že jsem měl špatný brzdový spínač a tak ho vyměnili. Jedině že by byl tenhle vadný. Každopádně je to klidně možné

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nereaguje na plyn

Příspěvek od majkl1 »

Tak se na něj mrkni. Jsou to jen dvě pružinky a jeden plíšek. Nic se na tom, snad ani nedá podělat. Taky jukni na konektor k němu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“