STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od midar »

To asi neni normalni. Kdyz odtlacis packu od volantu do prvni polohy tak cykluje a pokud tlacis dal proti tlaku pruziny tak ostrikne a nekolikrat setre. Aspon na II, ale myslim ze neni duvod aby to bylo jinak na I.

Uživatelský avatar
pokyro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecko

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od pokyro »

Tak já zadní stěrač zapínám jen pohybem páčky dolů a opakovanými pohyby zesiluje frekvence stíraní až zase do opětovného zastavení. Nevím jestli je to tak správně, protože, když chci jen opláchnout zadní sklo tak musím toto tlačítko stisknout 2x. Tedy déle když oplachuji a pak znovu abych stěrač vypnul. Prostě doposud jsem v tom nenašel logiku, ale už jsem si zvykl, takže mě to už problémy nedělá. Pokud je ale nějaký správný postup jak to spouštět, tak si to rád přečtu a poučím se. :D

Na feldě jen zadní držím a stírám. Minus je to, že ovládaní je ruční a zadní nestírá automaticky v nějakém intervalu tak jaku na SAGu.
Obrázek Alhambra 2.0i 85 kW.
Toto auto se mi stává životním koníčkem.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od bora »

jardahes píše:chci se jen zeptat na ovládání zadního stěrače, nevím jestli jsem hloupý, ale přišel jsem jen na jediný způsob spuštění a vypnutí a to pouze vždy s odstřikovačem. Je to normální?
jestli si dobře pamatuju na moji původní Galaxy I , tak tam jsem spouštěl zadní stěrač podobně. Ta páčka by měla mít asi dvě polohy (málo znatelné). Většinou jsem setření zadního okna doprovodil i ostřikem a pak to opakovaně stíralo (krátký stisk). ¨¨Pokud přidržíš páčku delší dobu tak zároveň postříkáš, setřeš a nemělo by to dále cyklovat.
Pokud už cykluješ tak musíš opakovaně mačknout na páčku stěračů.

Takhle nějak to asi bylo, u dvojky je to jinak.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

volodja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.12.2007 22:57
Bydliště: Bratislava

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od volodja »

To Jardahes:

Keď páčku stieračov posunieš len trochu dopredu (ucítiš cvaknutie), začne zadný stierač iba stierať (cyklovať) a pokračuje až kým ju nedáš späť. Ak ju potlačíš ešte trochu viac, začne striekať a stierať kontinuálne, ale keď ju pustíš, vráti sa do cyklovacej polohy sama. Problém je mať trochu citu, aby si páčku hneď neposunul rovno do druhej polohy. Ja sa tiež často pozabudnem a spúšťam zadný stierač cez ostrekovač aj v daždi, ale to zas toľko nevadí.

DIXI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.10.2007 19:34

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od DIXI »

shemiku chtel jsem se zeptat jestli jsi vybojoval s motorkem ja jsem to resil taky. Podle obrazku jsem mnohem dal ale nejsem vitez zastavila mne zima.

Big Brother
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.02.2008 19:56
Bydliště: Karlovy Vary

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od Big Brother »

Tak mi také přestal jít zadní stěrač. Po prostudování tohoto tématu jsem prošel pojistky, možný přerušený kabel u zadních dveří - zacloumal jsem gumovou krytkou, jestli se nerozeběhne. Nic. V současných mrazech se mi do toho dál nechtělo a odkládal jsem to na teplejší počasí. Včera jsem zjistil, že mi přestalo fungovat vyhřívání zadního skla a zpět.zrcátek. Byla vypálená pojistka. Příčinu jsem nakonec objevil opravdu v přechodu kabelů do zadních dveří. V gumové chráničce jsou vedeny kabely jak k motorku stěrače, tak i k vyhřívání skla. 1/3 kabelů měla popraskanou izolaci s odhalenými drátky a jeden kabel byl dokonce přerušen. Zde došlo ke zkratu vyhřívání skla. Přerušený kabel jsem připájel (začal fungovat stěrač) a ostatní zaizoloval. Podle popraskané izolace i kabelů bude toto asi nejčastější příčina poruch v zadních dveřích. Kabely jsou přemrzlé a ohyby jim zjevně nesvědčí.

janule89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.01.2010 19:52
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od janule89 »

zdravim prosim o radu kde se vypne zadni sterac? porad nam stira a my nevime kde je pro nej nejaka packa aby nestiral :roll: diky

Uživatelský avatar
medas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1483
Registrován: 15.01.2008 17:50
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od medas »

pravou packu pritahnout k sobe?

janule89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.01.2010 19:52
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od janule89 »

to je odstrikovac prednoho skla :(

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od rcmony »

Pravá páčka od sebe zapne, k sobě vypne.

Nemám to teď kde zkusit a nikdy jsem jsem nad tím nepřemýšlel. :D
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
medas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1483
Registrován: 15.01.2008 17:50
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od medas »

kdyz se podrzi prava packa k sobe tak strika ostrik predniho skla kdyz se da prava packa od sebe tak funguje cyklovac zadniho sterace pokud se da k sobe do polohy O tak nic :D
pokud se da jeste vic dozadu od sebe tak funguje ostrik zadniho skla

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od TOMIK__007 »

Myslím že můj dotaz bych mohl hodit do tohoto tématu. Jak máte dlouhé ramínko zadního stěrače? Já mám nejspíš dlouhé, protože mě nestírá půlkruh, ale nahoře pod brzdovým světlem je to jakoby useklé vodorovně, tzn. ramínko tam nedoléhá. Ramínko jsem nechal měnit, ale asi se nedal stejný rozměr a staré už nemám, abych ho změřil. Pomůže někdo, díky :wink:
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od michall »

Myslím, že je to 40cm. Ten vršek mi taky nestíral (přesně v místě 3. brzdového světla), tak jsem ho trochu "softvérově" doladil ohnutím krajní části ... a funguje to :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od TOMIK__007 »

aha, tak to bude ono, mám tam nějakých 42 :? nad přihnutím jsem taky přemýšlel, ale bál jsem se, že by to pak nestíralo zase když bude stěrač na stranách, kde je okno víc rovné, než ten zaoblený vršek, tak zkusím koupit 40cm ramínko a uvidíme, protože to co jsem tam měl předtim stíralo všude, jen gumička už byla po smrti.
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od michall »

Chce to jen trochu a s citem. Já si zastavil stěrač v poloze Topolánkovy jedničky a postupně ho ladil tak, aby doléhal i nahoře. Úplně dokonale se to ale asi nepodaří.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“