plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
indiego
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 07.09.2009 11:57
Bydliště: Brno - Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od indiego »

Zdá se mi, že bych mohl mít stejný problém. Mám Golfa 1.6 SR rok výroby 1998. Při prvním startu mi kolísají otáčky, tak že to skoro chcípá. Po přidání plynu se to na chvílí srovná ale pak to má zase tendenci klesat. Po rozjetí auto i sem tam cukne párkrát za sebou ale pak se to srovná a po zbytek cesty je už vše v pořádku za předpokladu že jedu na rychlost, jakmile vyřadím a nebo stojím někde na neutrál, tak se mi zdá, že auto si přidává víc plynu než by mělo. Sám sem amatér, tak nevím jestli to tak má být a nebo ne ale to kolísání a škubání určitě není dobře. Už sem si tu pročetl více podobných příspěvků a podle toho bych řekl, že to bude tou škrtící klapkou. To její vyčištění bych snad i sám zvládl ale nastavit do základního nastavení už ne, protože nemám VAG a ani kabel. Kdybych auto dal do servisu, tak na jak dlouho je to práce a kolik by mě to asi stálo?
VW Golf 1.6 SR (Saugrohr) Highline 1998 --> http://bit.ly/aUyN18

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od chasnik »

Maser1 píše:tak sem zjistil při čištění klapky že trubka která vede vod klapky do sání tak mám před čidlem takovej vývod uzka trubicka covede nekam do motoru a ta je prasklá skoro kolem dokola takže de do čidla falešnej vzduch a možná by mohla nová hadice problém vyřešit.pokud byste někdo o celé té trubce věděli použitou,novou,druhovýroba cokoli za slušnej peníz tak dejte vědět..spravovat se mi nechce aby to za chvili zas prasklo...po sehnání trubky dám více info jestli je vše v pořádku.jinak klapka vystříkaná speciálním sprejem a je to hnedka znát.
Vyser se na trubku, vystřihni si z Al plechu záslepku a nasaď to tam. Jde to od AGR ventilu. Budeš mít sice možná vyšší emise, ale pojede to normálně.

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od chasnik »

a jinak mi poradil kámoš vypláchnout pořádně váhu vzduchu benzínem, pak osušit a nasadit- prý to občas pomůže

Uživatelský avatar
Arlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 17.03.2008 18:16
Bydliště: Praha

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od Arlo »

indiego píše:Zdá se mi, že bych mohl mít stejný problém. Mám Golfa 1.6 SR rok výroby 1998. Při prvním startu mi kolísají otáčky, tak že to skoro chcípá. Po přidání plynu se to na chvílí srovná ale pak to má zase tendenci klesat. Po rozjetí auto i sem tam cukne párkrát za sebou ale pak se to srovná a po zbytek cesty je už vše v pořádku za předpokladu že jedu na rychlost, jakmile vyřadím a nebo stojím někde na neutrál, tak se mi zdá, že auto si přidává víc plynu než by mělo. Sám sem amatér, tak nevím jestli to tak má být a nebo ne ale to kolísání a škubání určitě není dobře. Už sem si tu pročetl více podobných příspěvků a podle toho bych řekl, že to bude tou škrtící klapkou. To její vyčištění bych snad i sám zvládl ale nastavit do základního nastavení už ne, protože nemám VAG a ani kabel. Kdybych auto dal do servisu, tak na jak dlouho je to práce a kolik by mě to asi stálo?

Ahoj měl jsem stejný problém. Ze začátku mi to vždycky lezlo na cca 1300ot na neutrál pak se to začalo časem zhoršovat cca 2500ot pak přišlo vyčištění a na 2 měsíce relativně pokoj občas to zazlobilo, ale pak to začlo znovu a lezlo to až 4500ot a to byla konečná pro škrtící klapku :( . Jsou dvě varianty ta lepší: máš to jen zanesený a stačí to vyčistit, horší: zasekává se ti klapka v hrdle škrtící klapky a to bohužel musíš vyměnit celou škrtící klapku. Co se týče vyčištění myslim si max 1000-1500 víc si asi za to neřeknou. Nová klapka VW 13,5tis já jsem kupoval od BOSCH nějak kolem 6,5tis. Jinak ještě si vyčisti váhu vzduchu ta se na tom může taky podílet. :wink:

Uživatelský avatar
indiego
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 07.09.2009 11:57
Bydliště: Brno - Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od indiego »

Arlo píše:
indiego píše:Zdá se mi, že bych mohl mít stejný problém. Mám Golfa 1.6 SR rok výroby 1998. Při prvním startu mi kolísají otáčky, tak že to skoro chcípá. Po přidání plynu se to na chvílí srovná ale pak to má zase tendenci klesat. Po rozjetí auto i sem tam cukne párkrát za sebou ale pak se to srovná a po zbytek cesty je už vše v pořádku za předpokladu že jedu na rychlost, jakmile vyřadím a nebo stojím někde na neutrál, tak se mi zdá, že auto si přidává víc plynu než by mělo. Sám sem amatér, tak nevím jestli to tak má být a nebo ne ale to kolísání a škubání určitě není dobře. Už sem si tu pročetl více podobných příspěvků a podle toho bych řekl, že to bude tou škrtící klapkou. To její vyčištění bych snad i sám zvládl ale nastavit do základního nastavení už ne, protože nemám VAG a ani kabel. Kdybych auto dal do servisu, tak na jak dlouho je to práce a kolik by mě to asi stálo?

Ahoj měl jsem stejný problém. Ze začátku mi to vždycky lezlo na cca 1300ot na neutrál pak se to začalo časem zhoršovat cca 2500ot pak přišlo vyčištění a na 2 měsíce relativně pokoj občas to zazlobilo, ale pak to začlo znovu a lezlo to až 4500ot a to byla konečná pro škrtící klapku :( . Jsou dvě varianty ta lepší: máš to jen zanesený a stačí to vyčistit, horší: zasekává se ti klapka v hrdle škrtící klapky a to bohužel musíš vyměnit celou škrtící klapku. Co se týče vyčištění myslim si max 1000-1500 víc si asi za to neřeknou. Nová klapka VW 13,5tis já jsem kupoval od BOSCH nějak kolem 6,5tis. Jinak ještě si vyčisti váhu vzduchu ta se na tom může taky podílet. :wink:
Díky za radu ale zdá se, že problém už mám vyřešen. Nedalo mi to a když už mi auto při prvním startu skoro chcíplo, tak sem se podíval do motoru a našel uvolněnou gumovou hadičku, která jakoby vedla z té velké plastové hadice pod kryt motoru. Nasadil sem ji na místo, kde byla nejspíše původně a od té doby auto jede jak hodinky. Otáčky se ustálily a ani nevidím žádné samovolné přidávání plynu. Doteď nevím k čemu ta hadička vede ale sem rád, že už mám všechno v pořádku. Jinak sem fotky té hadičky a motoru dával sem do fora, tak kdyby se chtěl někdo podívat a řekl mi od čeho to je, tak bych byl rád. :) Link je dole a fotky najdete na poslední stránce.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=152414
VW Golf 1.6 SR (Saugrohr) Highline 1998 --> http://bit.ly/aUyN18

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: plyn se přídává na neutrál sám.1.6SR

Příspěvek od chasnik »

je to hadice podtlaku, která ti otevírá ventil, který je v té hadici sání (odvětrání klikovky).
Hlavně, že už to máš OK :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“