KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od golfgti16vv »

to auto nevypada zle ale ty km určitě nesedi koukni na ten volant ten ma min. 200000 km chce to jak řikaji ostatni někohoho s vagem kouknout jestli to nebylo nějak moc bourane a jestli vše funguje ten vnitřek je taky odrbanej mřižky repro, napojak aby šla navi když tam je a pořadně projet

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Bandog »

puli

Máš SZ :D

xall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.02.2010 16:08

chci si zakoupit sharana prosím poraďte

Příspěvek od xall »

dobrý večer,poraďte mi prosím,jak postupovat při koupi ne nového sharana,jde mi o výkon motoru,spotřebu,náhradní dily,výbavu,poruchovost díky 8)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: chci si zakoupit sharana prosím poraďte

Příspěvek od michall »

Začal bych tím, že bych si prošel témata, která se tomu věnují
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=6205" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=24620" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=21894" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17180" onclick="window.open(this.href);return false;

Vítej na fóru ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

PavelH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.08.2008 08:05

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od PavelH »

Ahoj lidi :P , tak jsem se rozhoupal a mám objednán dovoz Galaxy r.v.2005, 1,9TDI 96Kw 8) Snad to klapne. Při té příležitosti bych se chtěl již dopředu pozeptat, zda-li by se tu nenašel někdo zkušený, kdo by to jel se mnou případně skouknout, neb jsem spíše antiodborník :lol: . Lokalita Havlíčkův Brod, odhad konec února, počátek března nejspíš. Předem díky.

Uživatelský avatar
OndraVyskov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.02.2010 18:58
Bydliště: Brno a okolí

KOUPĚ SHARANA: Koupě Sharan/Alhambra

Příspěvek od OndraVyskov »

Zdravím všechny příznivce SAG. Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl koupit větší rodinného auto, moje volba padla na Sharana nebo Alhambru. Galaxy jsem vyloučil. Po pečlivém prostudování celého fóra mám k vám pár shrnujících otázek. Zajímají mě praktické zkušenosti. Cenová kategorie, ve které se budu pohybovat je cca. 210 000,-Kč.

1. TDI 85 kw vs 96 kw - rozhoduji se mezi těmito motory. Je mi jasné, že 96 kw je lepší. Problém je v tom, že buď koupím 96 kw s menší výbavou nebo 85 s výbavou větší. Otázka zní - je mezi těmito auto znatelný rozdíl jak ve výkonu, tak ve spolehlivosti??? Vím, že má jiné písty, ojnice, lepší brzdy (vetší průměr kotoučů). Jaký je Váš názor, volíte větší výkon na úkor výbavy?

2.Najeté kilometry – vzhledem k mojí fin.situaci bude hledat někde ve vodách roku 2002-2003, což značí km někde kolem 180 000. Čekají mě nějaké nákladné opravy?? S rozvody a čepy počítám.

3.Dvouhmotnostní setrvačník – kapitola sama o sobě. Je nějaký zaručený návod, jak při koupi poznat, že je již načatý. Pokud je již lidově v háji, to poznám hned, ale zajímá mě, zda lze nějak vypozorovat (např. zvýšené vibrace), že již není OK. Motor, turbo atd. si zkontroluji, mám VAG a tak si to proklepnu a za jízdy udělám Logy, ale s tím setrvákem fakt nevím.

4.TDI a styl jízdy – v současné době ve svém TDI v Octavii jsem zvyklí jezdit např. 60 km/h ve městě na 4-ku což znamená otáčky cca. 1800. Zároveň klidnou jízdou jedu 80 na 5-tku. Opět otáčky motoru cca.1800. Je to pro TDI PD a hlavně dvouhmotu smrtelný styl jízdy nebo je to ještě v toleranci??

5.Typ motoru – existuje nějaké poznávací znamení jak poznat, zda je v autě 85 kw nebo 96 kw motor. Tedy kromě kódu motoru.

Díky za odpovědi.
Seat Alhambra BTB 110kw, r.v.2006, zatím vše origo

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Budulman »

ad 2)Roky 2002-2003 mají hrubě víc než 180 tis Km. tak 220-250. Já koupil v roce 2008 rv. 2003 se 135 (stočeno z 265)
ad 4) myslím že ten styl jízdy je spíš smrtelný pro turbo.
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od parizek_ltm »

80 kmh se da krasne jet na ctyrku, Sharan je sestikvalt, takze je to zprevodovane krapet jinak, nez u Octy. Turbo dusiti jen do 1800ot taky nedoporucuji.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od 11mAjA11 »

no tak zrovna takovou výhodnou koupi sem objevil včera taky na mobile.de,tak sem zvědav co se z toho vyklube..podle fotek nový model s čirými světly a origo xenony v plné náloži (kůže atd...) za takovou cenu že sem tomu sám nevěřil podle textu inzerátu r.v. 99 čož si myslím že nemohl být ještě novší model,najeto cca 120 000 km,soukromý prodejce ( prý důchodce který prodal byrák v Kolíně a přestěhoval se s ženou do Severního Dánska,a užívá si penzi cestováním po světě letecky tím pádem nepotřebuje auto,nebouráno plně pojízdné první majitel..jméno Johan Jeppe a nemluví moc německy že spíš angličtina,cena je korektní ) akorát nevím co si o tom mám myslet..čekám že se ozve a požádám ho VIN podle toho aspoň trochu snad odhadnu co to je za člověka jestli pošle tak by to mohlo vyjít,když už se neozve tak je to asi blaf..tak uvidíme..třeba se brzo stanu novým přírustkem do Vaší rodiny..nějaké tipy na co si mám dát pozor atd..?...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od patper »

:| No nevim :idea:
1- 99' je model I
2- prodal barak v D a nemluvi nemecky :?: ....
3- leta po svete....
4- dost indici na nejakou levotu
5- ted bude chtit poslat zalohu...a je to neco podobneho :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=151602" onclick="window.open(this.href);return false;

6- treba se pletu ,ale opatrne.... :!:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od Shemik »

Majo, pozor si dej hlavne na inzeraty, ktere zneji, presne tak, jak jsi ted prave popsal. To zni opravdu jako "klasicky podvodny prodejni pribeh" a jak znamo, Mobile.DE, je jima vyhlasene :lol: Myslim to vazne.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od Shemik »

JJ, Pata byl rychlejsi, ale je to presne jak pise Pata a z tohoto pribehu o stehovani se a letani, uz si nemci delaji legraci :lol:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od 11mAjA11 »

JO JO S TÍM SEM POČÍTAL PRÁVĚ PROTO SE MI TO NEZDÁLO..JINAK PENÍZE PŘEDEM NEDÁM ANI KDYBY TO MĚLO BÝT 500 KČ...TEĎ SEM NARAZIL NA INZERÁT TU NA BAZARU ZA V PODSTATĚ STEJNOU CENU JAKO BYL TAM TEN A NENÍ TO PD TAK SE O NĚJ BUDU ZAJÍMAT JESTLI JĚŠTĚ BUDE K MÁNÍ A MÁM TO CCA 40 KM COŽ JE POHODIČKA..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od Shemik »

HLAVNE NIKDY NEPOSILEJ ZADNOU ZALOHU, PENIZE JEDINE A NAPROSTO Z RUKY DO RUKY !!!!!

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi

Příspěvek od 11mAjA11 »

CARDOMEIN PRODÁVÁ TAK ASI PRODÁ MI..NEZNÁTE NĚKDO TO AUTÍ?..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“