Zvýšení dunivého hluku v kabině

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Nové prozkoumání s kamarádem, co má taky Galaxíka a na 99 % silenblok (otázka je ještě "jaký"?), spojka už má sice něco za sebou, ale něco ještě vydrží, zacházím s autem vcelku citlivě a chovám se k němu ohleduplně. Bohužel další průzkum a oprava proběhne až po svátcích, ale do té doby toho již stejně mnoho nenajezdím, budu mít jiné starosti... Takže až se závada na 100 % vyhledá a odstraní, tak poreferuju a tím bude záhada tajemných rezonancí...zvuků...linoucích se do interiéru mého "G" vyřešena. No, snad ještě nenastane nějaké nepříjemné překvapení... :158:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
jirkamds
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.11.2009 23:03
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od jirkamds »

Joska Galaxy píše:Nové prozkoumání s kamarádem, co má taky Galaxíka a na 99 % silenblok (otázka je ještě "jaký"?), spojka už má sice něco za sebou, ale něco ještě vydrží, zacházím s autem vcelku citlivě a chovám se k němu ohleduplně. Bohužel další průzkum a oprava proběhne až po svátcích, ale do té doby toho již stejně mnoho nenajezdím, budu mít jiné starosti... Takže až se závada na 100 % vyhledá a odstraní, tak poreferuju a tím bude záhada tajemných rezonancí...zvuků...linoucích se do interiéru mého "G" vyřešena. No, snad ještě nenastane nějaké nepříjemné překvapení... :158:
Já mám úplně stejný problém, je to na 99% silentblok motoru, zatím to neřeším,ale na jaře budu, budu rád, když sem hodíš, který to byl.
:wink:
http://www.motokary-liberec.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.servis-elektro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
VW SHARAN, HOBBY KMfe 560, Jirka, Jana, Zuzanka, Lukášek
PORSCHE BOXSTER S

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

jasně, že dám vědět a už se těším na opravu...je to otravné a jdoucí jakoby odnikud (odněkud z pod motoru)...resp. jakoby ani nešlo zjistit, co hluk způsobuje...až to bude OK, ozvu se a poreferuju i o ceně materiálu
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Tak jsem na Vás nezapomněl, přes zimu jsem opravy neřešil, ale nyní jsem auto půjčil kamarádovi automechanikovi, který jej v rámci kontroly napojil na VAG a vůbec mne nepotěšil. Silentbloky jsou všechny OK, dokonce je i "pošteloval", zkontroloval, a bohužel to jimi není. Je to prý dvouhmoťák a své dělá asi i spojka, která prý už začíná také...ruku v ruce se setrvačníkem...odcházet do věčných lovišť. Jak se bude měnit jedno, chce to vzít i s tím druhým...dvouhmoťák budu chtít nahradit jednohmotým. Vše je určitě původní a už to má odejít nárok ( auto je v provozu od 1999 a najeto necelých 210tis. km), jen se mi to finančně nyní absolutně nehodí :cry: . To je prý původcem "pazvuků" pronikajících do interiéru auta a samozřejmě i zvýšených vibrací zvláště při rozjezdu či couvání.
Ale proč jsem se hned na začátku zmínil o VAGU...!?! Ten ukázal, že prý mám vadnou řídící jednotku !!! Nejprve jsem myslel, že snad auto prodám...ale od dalších známých zabývajících se auty jsem se dozvěděl, že to, že VAG hlásí vadnou řídící jednotku, ještě neznamená, že je kaput. Auto totiž při sešlápnutí plynu dosti černě zahulí...prý právě souvislost s řídící jednotkou, která neumí namíchat správnou směs paliva a z výfuku jde asi spoustu nespálené nafty...ale auto, aspoň dle mého, táhne dobře a krom zablafání si černým dýmeme jiné "závady" nevykazuje...
Nevím, jak to vše budu řešit. V peněžence díra a nějak hodně problémů s autem najednou...
Omlouvám se, že se v tomto tématu věnuju i řídící jednotce, ale vyplynulo to na povrch při zjišťování hluku v kabině auta (sic to spojitost nemá). Za případné odkazy a rady předem díky...nyní jezdím věrnou a nesmrtelnou Sierrou 2.3 D, na G jsem malinko zanevřel a tak spí v garáži... :lol: :evil:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Janchi999 »

Zdravim, Joska. Nemohol by si prosim ta nahrat ten zvuk, uploadnut trebars na http://www.leteckupostu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a hodit sem link na subor? Skus nahrat zvuk v kabine na volnobehu, pripadne aj za jazdy a zvuk z vonka. Porovnal by som to s mojim hlukom auta, pripadne, tiez nahram a uploadnem. Podla toho, ako to opisujes, zrejme mame rovnaky problem. Riesim to uz dost dlho, ale neviem sa pohnut z miesta. V mojom pripade som si vsimol, ze kym je motor studeny, jeho hlucnost je v ramci normy dieslakov. Zvyseny zvuk v kabine nastava, az ked motor dosiahne pracovnu teplotu. Najviac to pocut pri zaradenej 3-ke, 50 km/h, 2000 otacok... Vtedy mam pocit, ze motor uz reve, huci asi naposledy a z tazka... Riesim to s jednym klubakom z dieselpoweru a zatial nas napada ulozenie motora, prudenie vzduchu, opotrebovana vacka, zdvihatka "hydrostely", predna cast vyfuku a bombonik nakoniec, dvojhmota... Co sa tyka VAGu, ziadna zavada, bloky hodnot v norme, TDI graf taktiez v norme. Filtre po vymene, rozvody tiez, turbo, egrko vycistene, hadice v poriadku... Auto ma normalny tah, od spodu.
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Omlouvám se, ale nemám to jak nahrát, ale obávám se, že by to na nahrávce stejně nebylo poznat a "nevyznělo by to", víš, zase takový kravál to není a i to záznamové zařízení ti to trochu skreslí. Mně to vadí, protože to k mému autu nepatří a mám asi citlivější ucho a při dlouhých cestách si připadám, jak když mám v uších vodu :mrgreen: .
Zvenku normál jak za studena tak po zahřátí. Spíše jde o to, že když např. otevřeš jenom zadní dveře, třeba za řidičem a strčíš hlavu dovnitř (jako pštros :mrgreen: ), tak slyším dunění, jakoby, když to zveličím, jako by tě někdo pleskal přes uši...změna tlaku na bubínku, prostě zvuk, který tam nepatří, ale je tak hluboký, že někteří kamarádi, kteří mají modernější auta tvrdí, že nic neslyší a že to je zvuk starého dieslu...ale to není pravda ! Auto jezdilo bez tohoto zvláštního hlubokého dunění a navíc to mohu porovnat se Sierrou 2.3 D, to je klas. multikára :lol: , ale ani ona tímto neduhem netrpí a nikdy netrpěla, i když má klasický rozkřáplý zvuk starého atmosféráku. Potom při rozjezdu a nebo při couvání, za nižších otáček, dochází k otřesům až zarezonuje např. plast na palubce, jinak toto za jízdy nedělá. Na volnoběh se malinko chvěje volant, řekl bych, že to také nedělalo. Nedávno jsem jel asi 250 km s 66 kW Galaxíčkem a to bylo tišší a nechvělo se, prostě asi stav, v jakém bylo mé, než mne toto začalo zlobit.
Opravdu je to zvuk...dal by se ještě přirovnat k zvuku např. hlučných zimních pneumatik, ale po přezutí na letní to dělá stejně.
Myslím si, že se to časem začne zhoršovat a potom to už určitě půjde nahrát, tak bych někde půjčil třeba digifoťák (svůj nemám) a nahrál bych to...ale to snad doufám, že do té doby to nějak už vyřeším. Kdesi jsem četl, že to může způsobovat něco uvnitř spojky a spojitost s vyběhaným dvouhmoťákem zde bude asi též. Sání, airbox, výfuk, silentbloky...vše zkontrolováno a vše OK.
Tak zatím asi tak.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Janchi999 »

A tuto temu si skusil pozriet? http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=59784 .
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Děkuju, nečetl jsem to...takže jsem na to před chvilkou kouknul ( na ten odkaz) a připsal tam hned dotaz, ale myslím, že to mám v pořádku. Jen mám tu molitanovou hadici takovou splacatělou, jak kdyby ji zasedl na chvíli slon, ale děravá není a vše vypadá vcelku utěsněně. Ale na druhou stranu, takto splacatělá je od doby koupě a to byly zvuky OK, pak jsem měnil filtry, olej...ale ty pazvuky přišly až později.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Po dlouhé době se vracím k tématu. Pazvuk bude práce dvouhmoty. Znám auta, kde je to přesvědčivější, čitelnější a jasnější, ale už jsem prošel všechno a bude to "lehce" chycená dvouhmota. A černý kouř....ani turbo, ani papání oleje, ani vstřiky a pod., ale palivové čerpadlo! Po repasu a seštelování na to můžu šlapat jak na rejč a nehulí, bohužel teplé starty stojí stále za prd. Prej bylo čerpadlo hodně zdevastovaný...Tak jen ze slušnosti, abych toto téma - asi- ukončil a podělil se o výsledek "šetření". 8)
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Vibrace pod řadící pákou ! O nervy...

Příspěvek od Joska Galaxy »

Zdravím. Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale mám problém. Můj letitý miláček mi začal za jízdy vysílat nepříjemné rezonance, které mi trhaj uši. Jde to jakoby od řadící páky, z míst někde pod ní. Dalo mi práci to vůbec odposlouchat, protože za jízdy se ten zvuk přelíná až k palubce, pak to vypadalo na katalyzátor, že se uvnitř rozpadá, ale nyní jsem v koncích.
Sundal jsem plastovou přihrádku a odhalil táhla před řadičkou-tam vše drží, vše OK, hlouběji se už asi nedostanu. Díval jsem se, že tím tunelem vede asi i rozvod vzduchu a vyvěrá mezi předními sedadly, na nohy v zadu sedících. Chtěl jsem se Vás optat: Co vše je v tom tunelu pod šajtrklackem??? Co tam může rezonovat...bzučet??? Nejhorší je, že to začíná vybrovat cca od 2 až 2,5 tis.otáček do takových 3 tis.otáček, takže zrovna rozsah (2-2,5) v kterém se jezdí. Je to velmi nepříjemné. Leze mi to silně na nervy a vůbec nevím co s tím...pěkně to otravuje jízdu. Ale co v těch místech může rezonovat...drnčet...bzučet???
Dík za každou radu. Ze zoufalství už pokukuju po flexe, že se autu podívám do střev a najdu jádro pudla...:-) :-) :-)
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Joska Galaxy »

Tak jsem včera sundal plasty, koberec, plast kryt s pytlem a přihrádkou okolo šajtrpáky a šlapal na plyn a poslouchal. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale nepříjemné zvuky vyluzovaly táhla vedoucí od řadičky!
Už jsem to měl jednou rozdělané a na nic jsem nepřišel.
Nyní jsem zkoumal tunel pod řadící pákou, ale na bokách jsou jen plastové, černé, rozvody vzduchu, který vedou za řadičku, mezi přední sedadla-fouká to na brčka zadních cestujících.
Ale co s tím?
Tak jsem vzal zelenou vazelínu a matlal a patlal, nejvíc to drnčelo přímo v kloubku pod řadičkou, kam není ani vidět. Takže nabrat mazivo a skřivit ukazováček dolů a nacpat vazelinu. Už to všechno vypadá mnohem lépe...ale nechápu, jak je to vůbec možné, ještě jsem se s tím u žádného auta nesetkal.
Na druhou stranu si říkám, jestli to není jeden z vedlejších projevů "chycené" dvouhmoty, ale seděl jsem už v autech, kde dvouhmota mlátila jak buben a řadička určitě nevibrovala.......nebo odkud se do ní ty vibrace dostávaj???
Vazelina by měla pomoci, utlumit drnčení...jinak řadička se nekejve, neklepe...pouze drnčí...snad mohu napsat - drnčela.
Tak snad toto mé zjištění pomůže i někomu dalšímu...páč u (starších) aut je možné asi úplně všechno 8)
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Nofear1998
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.11.2007 20:12

Re: Zvýšení dunivého hluku v kabině

Příspěvek od Nofear1998 »

Chci se zeptat mám Sharana 2.0tdi pd r.v.2006 a při jizdě slyším taky dunivý zvuk.. je to slyšet od cc 50 km/h. kola jsem vyloučil, ložiska kol taky.. tak nevím? začalo to dělat z ničeho nic.. Děkuji za odpověd doufám že to už někdo neřešil nic stejné sem nečetl...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“