kotouče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

kotouče

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Ahoj,
poradil by mi někdo značku kotoučů co se hned nezkroutí a něco vydrží.Doposud sem používal značku Zimmerman,ale klasika zkroutily se po pár tisicích km desky Ferodo.Uvažuji o kotoučích Brembo MAX.Mám to na Passata B5.5 1.9TDI 96kW 4Motion průměr kotouče 288mm.Koukal sem i na značku MD komponents,ale ceny kosmos a chtěl bych zachovat origo třemy.Za případné návrhy a postřehy předem děkuji.
vé-šestka

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: kotouče

Příspěvek od Unihero »

TDI 4MOTION píše:Ahoj,
poradil by mi někdo značku kotoučů co se hned nezkroutí a něco vydrží.Doposud sem používal značku Zimmerman,ale klasika zkroutily se po pár tisicích km desky Ferodo.Uvažuji o kotoučích Brembo MAX.Mám to na Passata B5.5 1.9TDI 96kW 4Motion průměr kotouče 288mm.Koukal sem i na značku MD komponents,ale ceny kosmos a chtěl bych zachovat origo třemy.Za případné návrhy a postřehy předem děkuji.
a co zkusit ATE powerdisk?
měl jsem je na ventu a super, měl jsem na nich desky DS performance od feroddo a fakt spokojenost...

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: kotouče

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Unihero píše:
TDI 4MOTION píše:Ahoj,
poradil by mi někdo značku kotoučů co se hned nezkroutí a něco vydrží.Doposud sem používal značku Zimmerman,ale klasika zkroutily se po pár tisicích km desky Ferodo.Uvažuji o kotoučích Brembo MAX.Mám to na Passata B5.5 1.9TDI 96kW 4Motion průměr kotouče 288mm.Koukal sem i na značku MD komponents,ale ceny kosmos a chtěl bych zachovat origo třemy.Za případné návrhy a postřehy předem děkuji.
a co zkusit ATE powerdisk?
měl jsem je na ventu a super, měl jsem na nich desky DS performance od feroddo a fakt spokojenost...
Nerad bych zkoušel metodou hokus pokus a vyhazoval "tisíce" oknem rád bych ted zainvestoval a měl pár tisíc km pokoj,ale děkuji za postřeh :wink:
vé-šestka

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: kotouče

Příspěvek od Mraca »

Za normalnich okolnosti bych ti doporucil Zimmermany, ale koukam, ze mas spatnou zkusenost.
Tezko ti budeme radit kotouce v pomeru cena/vykon, kdyz ti nestaci Zimmerman :wink:
Muzes zkusit Brembo Max, slysel jsem na ne zatim samou chvalu, ale pochybuju o tom, ze ti vydrzi vice km nez Zimmerman.

Osobne mam kombo Zimmermany(kotouce)/Zimmerman(desky) a zatim nemam duvod o nich rict jedine spatne sluvko :!:
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: kotouče

Příspěvek od kuba4you »

Mraca píše:Za normalnich okolnosti bych ti doporucil Zimmermany, ale koukam, ze mas spatnou zkusenost.
Tezko ti budeme radit kotouce v pomeru cena/vykon, kdyz ti nestaci Zimmerman :wink:
Muzes zkusit Brembo Max, slysel jsem na ne zatim samou chvalu, ale pochybuju o tom, ze ti vydrzi vice km nez Zimmerman.

Osobne mam kombo Zimmermany(kotouce)/Zimmerman(desky) a zatim nemam duvod o nich rict jedine spatne sluvko :!:
Mám naprosto stejnou zkušenost se Zimmermany příště půjdou zase jen možna nějaké vrtané (jestli dělají) ať to vypadá a brzdí ještě lépe.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kotouče

Příspěvek od Currahee »

TDI 4MOTION píše:Ahoj,
poradil by mi někdo značku kotoučů co se hned nezkroutí a něco vydrží.Doposud sem používal značku Zimmerman,ale klasika zkroutily se po pár tisicích km desky Ferodo.Uvažuji o kotoučích Brembo MAX.Mám to na Passata B5.5 1.9TDI 96kW 4Motion průměr kotouče 288mm.Koukal sem i na značku MD komponents,ale ceny kosmos a chtěl bych zachovat origo třemy.Za případné návrhy a postřehy předem děkuji.
Mám stejný auto a na Zimmermannech najeto už asi 30tis. Zatím pohoda a žádný problém, ale je fakt, že jsem kupoval vrtaný. Desky TRW budu měnit za Zimmermann, prý je to lepší :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kotouče

Příspěvek od Qweros »

Já dal místo 288mm 312mm vrtané zimmerman + desky zimmerman ale mam na nich najeto cca 700km takže nemužu posoudit jak je to z výdržností ale brzdící učienk určitě větší..


Třemeny jsem zachoval :)

3bg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.12.2007 14:09

Re: kotouče

Příspěvek od 3bg »

Pre TDI 4motion:
Nechcem byť rýpal ale aké Zimmermany si kúpil. Lebo: sú lacné a lepšie ale drahšie. Ja mám na Octávke Zimmermany, 288 mm priemer, s doštičkami DS perfornance 2000 ,najazdené 90 000 km, odhadujem, že ešte najadíme na ňom minimálne!!! 50 000 km. Brzdí ako o život, bez problémov, odolný voči prehriatiu( len keby neboli také drahé), ale, Brembo aj Ate sú drahšie ako Zimmermann. My sme kúpili kus za 3000,- Sk po zľave. Stálo to za to, tvrdím po najazdení 90 000 km. Aha, octávka 1,8 20V Turbo, 150 koní. Keď sa zbláznime tak brzdy sú žeravé. Toľko skúsenosti s Zimmermannom.Keď dojazdí zase to budú Zimmermanny.
Na záver. Rada keď príjmeš. Dávaj pozor aké Zimmermanny kupuješ, lebo už sme sa stretli s kotúčami ktoré boli ponúkané za Zimmermanny ale boli podozrivo lacné, ani obal sa nám nepozdával.
Passat Business, 1,8 T 20V, 110 kW, 3BG, r.v.:2004

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: kotouče

Příspěvek od kelly01 »

Mám nejlepší zkušenost s lacinou kombinací Bosch a Textar, ale jsem běžný uživatel, ne žádný driftující extremista :oops:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“