Po umytí auta svítí pravá strana světel

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pea1903
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.05.2010 19:43
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od Pea1903 »

Prosím o radu, kde je možná závada. Pravidelně po umytí auta nám začnou z ničeho nic svítit obrysová světla na pravé straně (klíč není v zapalování a auto je zamčené) :? . Při dešti to nedělá... Máme VW Polo Classic, r.v.:1999. Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od asel »

pravá strana obrysových světel svítí, když je po vypnutí zapalování ukazatel směru v horní poloze (blikání vpravo), proto bych možná nejdřív hledal nějakou spojitost tady. Zkoušel jsi po omytí auta přepínat ukazatelem směru? Nejdřív bych se asi zaměřil právě na tento přepínač, vlivem vlhkosti může dojít k malým svodovým proudům v přepínači, který by to mohl způsobovat.

Uživatelský avatar
Pea1903
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.05.2010 19:43
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od Pea1903 »

Právě, že všechno je vypnuté (i ukazatel je ve středové poloze), tak nevíme kde je zakopaný pes (navíc když v dešti to nedělá, ani když v něm jedeme a odstavíme pak auto na parkoviště).. Je to zhruba měsíc, co jsme u rodičů zvenčí umyli auto, došli jsme domů a cca za 30 minut nám volali rodiče, že nám opět svítí světla. Manžel tam šel, všechno zkontroloval, jestli si náhodou syn nehrál (všechno bylo v pořádku), tak zkusil zapnout a vypnout obrysovky a ty svítit přestaly..

Uživatelský avatar
lammer_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 17.09.2008 12:25

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od lammer_CZ »

Zajímavý, logicky se to někde vodou propojí a zkratuje, asi by jsem postupně hadicí stříkal na světla a pozoroval kde to zatíká, nebo to proměřit jinak nevím :(

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od saax »

jednou jsem měl něco podobného u mazdy,rosvítili se mi vždycky z ničeho nic přední potkávací světla když bylo vedro,bylo to vadným spinačem světel...

Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od joex13 »

Takovy dotaz. U Golfa jsem to zjistil az dnes ze kdyz hodim blinkr a mam venku klicek tak se mi rozsviti obrysovky a zadni svetlo a podle packy v kterem je smeru tak sviti bud jedna nebo druha pulka auta.

To asi normalni neni nebo je? Pripadne v cem je problem, packa? Nerad bych prisel k autu a zjistil ze je kvuli tomu vybita baterka.

dik za rady

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od oneb1t »

to je v poradku ;) viz manual
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Po umytí auta svítí pravá strana světel

Příspěvek od majrek001 »

joex13: je to zcela normální např při stání na krajnici, aby bylo auto vidět.. tuto funkci měl tuším už i Favorit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“