ako s dieslem

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

ako s dieslem

Příspěvek od jaji79 »

chcel by som vedet ako to je z dieslom . Pretoze mal som mensi problem v servise a oni mi to zdovodnili tym ze som za tyzden tankoval v rozlicnych benzinkach .Mam V 10 TDI mam ho tri mesiace je to super ale vzdy ked natankujem plnu nadrz tak mi ukaze porucha motora.Ale behom desiatich minut my to zmizne uz som to povedal sto krat v servise a oni my povedali ze mam len nabehat co najviac kilometrov ale pre mna je to blbost .Kontrolovali mi to aj cez pocitac hadam dvatsat krat a nic tam nenasli .Kdo by vdel o tom viac bol by som mu zaviazany. DAKUJEM jaji 79

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: ako s dieslem

Příspěvek od Mára_VR6 »

A co jim napsala diagnostika?
jinak podle toho co píšeš je jasný, že si s tim ty "mechanici" nevědí rady :roll:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: ako s dieslem

Příspěvek od koto99 »

Nesúvisí to filtrom pevných častíc vo výfuku? Vtedy ho stačí na chvíľu pretiahnuť po dialnici, filter sa vypáli a malo by to byť OK. Kontrolka motora súvisí s emisiami tak by som to videl v tom filtri, ale taktiež to môže byť aj hocičo iné. Diagnostika to ukáže.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: ako s dieslem

Příspěvek od jaji79 »

nic im to neukazalo povedali mi len to/ pretiahnut po dialnici /teraz som natankoval dve nadrze a zatial nic a na ten filter sa opytam lebo sa my nechce verit ze by to bolo sposobene dieslom . Chlapi dakujem Vam za rychlu odpoved

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: ako s dieslem

Příspěvek od jaji79 »

a este mam dotaz mozem ho vytocit co najviac neodpalim nieco zatial co som mu dal bolo 250km/h polovica plnu a dost viac ma nepustilo 8) dufam ze som to neprehnal

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: ako s dieslem

Příspěvek od koto99 »

Uf až toľko mu dávať nemusíš. A viac ťa nepustí obmedzovač. V podstate starí držať chvíľu vyššie otáčky - stačí pri bežnom tempe podradiť.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: ako s dieslem

Příspěvek od jaji79 »

podradit zo sestky na patku pri 250 km/h to vazne

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: ako s dieslem

Příspěvek od PasoVWec »

jaji79 píše:podradit zo sestky na patku pri 250 km/h to vazne

250?? já mám teda V10 taky, plnej jsem mu ještě nikdy nedával, ale ve velkým techničáku je psaná maximální rychlost 225 jestli se nemýlím...
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

mmgeo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.05.2010 13:55

Re: ako s dieslem

Příspěvek od mmgeo »

Ja neviem,ci je to k tomu.mne dnes vyskocili ABGAS WERKSTAT a oranzova ikonka. doctal som , ze to moze byt skrtiaca klapka.ale taka uplne normalne. potom,ze to moze byt tym pevnym filtrom castic. je pravda,ze som mal mensie trasy,hlavne mesto. ziadne pretekacky.... dal som mu dnes parkrat zrychlenie,ale to mu asi nebude stacit,co?

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: ako s dieslem

Příspěvek od jaji79 »

ja som mal ten isty problem preto som mu dal tolko lebo som tiez jazdil kratke trasy a robilo my to iste ako pises siel som do garaze napichli my to a nic nenasli tak my to odvovodnili aby som len mu dal .tak som mu dal . a ja viem ze by som nemal tak rychlo jazdit ale musim povedat ze teraz je to uplne ine pred tym to turbo znelo tak tupo a teraz pekne svisti tak asi tak
s pozdravom jano

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: ako s dieslem

Příspěvek od koto99 »

ono ide o to vypáliť turbo a filter pevných častíc a možno aj sedlá ventilov. Na krátke vzdialenosti sa na súčiastkách usádzajú nečistoty - karbon, zvyšky olejov a paliva (nespálené), lebo pri kľudnej jazde sa motor tak nezahrieva ako pri jazde naplno. stačí si pozrieť budík teploty oleja. Pri kľudnej jazde je okolo 90°C, na dialnici pri 150km/hod má už cez 100°C a pri dlhšej jazde 180km/hod už je na 120°C. Tak to sa mi nezohreje ani pri plazení v teréne.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

mmgeo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.05.2010 13:55

Re: ako s dieslem

Příspěvek od mmgeo »

koto99 píše:ono ide o to vypáliť turbo a filter pevných častíc a možno aj sedlá ventilov. Na krátke vzdialenosti sa na súčiastkách usádzajú nečistoty - karbon, zvyšky olejov a paliva (nespálené), lebo pri kľudnej jazde sa motor tak nezahrieva ako pri jazde naplno. stačí si pozrieť budík teploty oleja. Pri kľudnej jazde je okolo 90°C, na dialnici pri 150km/hod má už cez 100°C a pri dlhšej jazde 180km/hod už je na 120°C. Tak to sa mi nezohreje ani pri plazení v teréne.


DAKUJEM,dal som tomu a prestalo svietit. fakt mu vadi pohodova jazda.

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: ako s dieslem

Příspěvek od jaji79 »

mne to povedali v servise a zatial co viem tak to pomohlo viacerim :D

Odpovědět

Zpět na „Touareg“