Palubní počítač - divná spotřeba

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

Prosím o radu - GIV 1.4 16V. Palubní počítač ukazuje na neutrál - stojící auto - okamžitou spotřebu při teplém motoru 5,6l/100km. Myslím, že by mněl ukazovat okolo 1 - 1,5l, alespoň co vím z minulejch aut. Prům. spotř. město mám 10l a to to nijak nehoním. Na štrece jsem s tím ještě nebyl, jen pocuky 5 - 10km. Co s tím? Musím na diagnostiku? Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od sapik88 »

ono to myslím když stojíš nepočítá, protože to počítá s rychlostí, a když stojíš, tak to nemá z čeho počítat,... pokud si dobře vybavuju co jsem někde četl

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

Ježíš, su ale vůl, dyť na volnoběch při stojícim autě by to muselo ukazovat litry za hodinu a ne l/100km. Díky moc. Zítra zkusím za jízdy na neutrál. Jsem pako, dneska nemám den. Díky.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od sapik88 »

není zač =)

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Skrat-G4 »

máš stejnou spotřebu jako 1.8T ty voe :-D

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od sapik88 »

topic samejch brňáků a venkováků se dívám :-D

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Skrat-G4 »

sapik88 píše:topic samejch brňáků a venkováků se dívám :-D
spíš venkovanů :lol:

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

Skrat-G4 píše:máš stejnou spotřebu jako 1.8T ty voe :-D
To jo, ale jede jak 1,2 HTP :mrgreen:

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od sapik88 »

pitbull3 píše:
Skrat-G4 píše:máš stejnou spotřebu jako 1.8T ty voe :-D
To jo, ale jede jak 1,2 HTP :mrgreen:
nahodou, ten 16V když to člověk vyžene do otáček to nejede špatně, s 1.2 bych to nesrovnával, to bych neřekl ani o mým 8ventilu, ale GTI je GTI :-D

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od bifur »

Ta spotreba nie je OK. Skus trochu popatrat, volaco uz bude nacate.. Najpravdepodobnejsia je asi lambda, ale nemusi. Aj ja som mal kedysi 9,6, teraz mam 6 - 7 litrov. Za pokus stoji aj iny benzin, mne to s Carrerou alebo V-Power zerie o dost menej.

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

Asi to dám na diagnostiku (doporučíte někoho v Brně? ). Tankuju Vervu od Benziny, což je asi gut. Dneska jsem ujel 35km po Brně, ukazuje prům. 11litrů. Něco bude určitě špatně, ale mezi pedálama a volantem to v tomto případě nebude :lol: . Jsou nový rozvody, olej a všechny filtry. Volnoběh je na 850ti a ani se nehne, nekolísá. Možná ta lambda, ale uvidím co Vag.

Elik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.01.2010 23:47

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od Elik »

Zdarec mam Boru Variant a zalezi jak jedu uz sem se dostal i na spotrebu 6,7 ale jel sem asi tak 70 na petku nikam sem nespechal,mesto mam tak kolem tech 9-9,5zalezi i na no kolikrat to je i vic.Jinak kdyz si hlídam plynulost jizdy tak na 17 km dam za 8-8,5 1,6SR motor.
Tata ma ten samej motor v Octavce Combi a ma zhruba tak o litr az litr a pul nizsi pri normalni jizde coz nechapu

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

No, dneska jsem se sebezapřením jel jako na ecozávodech, dom z hokny. Studenej a je to asi 4km. Jel jsem tak na lehkou nohu, že jestli bych tak měl jezdit furt, tak ať to radši chlastá 20l. Je to městem po rovině, půlka do kopce. Z Písárek na Palacký vrch do Žabin - kdo zná Brno, ví. Ukázalo mi to prům. 10,9l/100km. No, ale zas tam mám kola 205/50/17, což asi hraje hodně roli oproti serii. Ale pořád si myslím, že by to mělo bejt tak do 9l/100km město. Je to za těchto podmínek moc, nebo je to normální na tento motor?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od bifur »

No, kombinacia tych gum a toho ze ides 4 km so studenym motorom :? :? Tazko povedat. Zohrej motor poriadne a chod po meste dlhsiu trasu, potom budes urcite vediet spotrebu presnejsie. Jazdievas aj dlhsie trasy, nie? Pokial ano, tak si vyrataj spotrebu standardne - natankuj plnu, vynuluj pocitadlo km, vyjazdi nadrz, natankuj plnu na tom istom stojane a potom vydel objem prave natankovaneho benzinu poctom kilometrov a vynasob 100. Niz v zlom, ale este som nevidel presny palubak.. :wink: Ja jazdim mesto + obchvat, po obchvate jazdim cca 100 km/h a po meste ako to ide, ale vobec ho nesetrim pri rozbehoch a predbiehani. So slovenskou Carrerou 95 jazdim za cca 7,2 (ostatne benziny su na tom ovela horsie, niekedy zere aj 9) a s benzinom z Rakuska som mal 6,3 ale mal som tam aj dlhsiu jazdu po okreskach, kazdopadne bol ten benzin lacnejsi. :)

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: Palubní počítač - divná spotřeba

Příspěvek od pitbull3 »

No, auto mám pár dní, ještě nebyl moc čas někam dál jet, furt v práci. Ale zejtra jedu do Kolína na víkend, tak to změřím. Celkem najedu asi 400km. To by mohlo stačit na změření od hrdla po hrdlo na tý samý pumpě. Nebudu to šetřit, pojedu jako vždycky. Tohle je moje asi dvacátý auto, nejsem nezkušenej, vím, že palubák může kecat, máš recht :wink: , ale takhle malej motor mám poprvé a nechce se mi věřit, že by žral to, co třeba bejvalka Vectra B 2,5 V6. Spíš kecá palubák, jak říkáš. Uvidím za dva dny. Pak asi diagnostika...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“