prehrivani kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

prehrivani kola

Příspěvek od pajin »

Zdravicko mam zase problem z pasikem.Prehriva se mi prave predni kolo tim zpusobem ze kdyz jsem dnes jel na dalnici tak jsem musel zastavit jak se z toho kourilo.Brzdi to,kolo se toci kdyz zvednu auto a zatocim rukou a problem je v tom ze ani v pneuservise nedokazaly oddelat kolo nicim.Disk byl skoro do ruda tak se tam asi zapekli srouby.nevi nekdo nejakej figl jak kolo oddelat a co by mohlo zlobit?Dekuji

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrivani kola

Příspěvek od MiguelB6 »

ahoj kolego me se taky prehriva kolo ale na trranzitu:) a taky nevim cim to je mam forum kousek niže ale tobe poradim sežen si trhák 2m trubku ale prostrikni je WDčkem to pujde problem je jestli tam máš ten kontrašroub to je potom na pytel ale dam ti lepsi postup Vem si WDcko nebo jinej mazivo a odrezovac nastrikej to na srouby a ja si myslim že ty díry jsou skrs na skrs podívej vytoč kolo třeba doprava a podívej se tam jestli nejsou diry skrs pokud jo tak to tam nastrikej taky potom si vem nejakej mensi sroub dej ho na šroub a mlat aby se trochu jako voklepal ale ne že tam vytemuješ díru :D 5x10x do nej majzni silnejš a další a další potom to třeba zase prostříkny aby fakt se to dostalo nekam tam do tech míst potom trhák 2m trubky nasadis a šlapat ne aby si se na ní houpal pač přetrhnes trhák mě se to povedlo a když to nepujde tak jak říkám kladívko šroub a mlatit do tech sroubu aby se tak jako odtrhli a hlavne prostříknout vem si WDčko kus bužirky aby si si nezaprasil disk a pekne na místo to naplivej a veřim že to pujde pokud jsi kanec tak tet ti to auto dá sežrat ale pokud se kní chováš jako k pravé dámě tak to nebude tak hrozne a ono to povolí uvidíš pak mi napiš jak to dopadlo jo ?? :)

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrivani kola

Příspěvek od pajin »

MiguelB6 píše:ahoj kolego me se taky prehriva kolo ale na trranzitu:) a taky nevim cim to je mam forum kousek niže ale tobe poradim sežen si trhák 2m trubku ale prostrikni je WDčkem to pujde problem je jestli tam máš ten kontrašroub to je potom na pytel ale dam ti lepsi postup Vem si WDcko nebo jinej mazivo a odrezovac nastrikej to na srouby a ja si myslim že ty díry jsou skrs na skrs podívej vytoč kolo třeba doprava a podívej se tam jestli nejsou diry skrs pokud jo tak to tam nastrikej taky potom si vem nejakej mensi sroub dej ho na šroub a mlat aby se trochu jako voklepal ale ne že tam vytemuješ díru :D 5x10x do nej majzni silnejš a další a další potom to třeba zase prostříkny aby fakt se to dostalo nekam tam do tech míst potom trhák 2m trubky nasadis a šlapat ne aby si se na ní houpal pač přetrhnes trhák mě se to povedlo a když to nepujde tak jak říkám kladívko šroub a mlatit do tech sroubu aby se tak jako odtrhli a hlavne prostříknout vem si WDčko kus bužirky aby si si nezaprasil disk a pekne na místo to naplivej a veřim že to pujde pokud jsi kanec tak tet ti to auto dá sežrat ale pokud se kní chováš jako k pravé dámě tak to nebude tak hrozne a ono to povolí uvidíš pak mi napiš jak to dopadlo jo ?? :)
Cau tak uspesne povoleno.Sice se musel o to zaprit 150 kg rizek aby to povolil ale v pohode.Pri prvnim ohledani kotouce jsem zjistil ze zadni desticka na prednim kole neexistuje byl tam kus zeleza na kterym drzi deska.To bych mozna jeste prekousl ale mam na naprave kotouce(s drazkou po obvode)+desty ATE POWERDISC,najeto cca 5 tis.km a kotouce jsou ohoblovane a je na nich takovej ten otrep na hore kotouce a docela dost velkej.Stalo me to kolem 11 tis.a kvalita skoro zadna takze bych potreboval poradit co tam mrsknout za kotoce s deskama popripade jestli se ten kotouc muze stahnout na soustruhu jak se to driv delavalo u S 120?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prehrivani kola

Příspěvek od majkl1 »

Pokud je kotouč poškozený, tak určitě nic nesoustruž a kup oba nové. Stejně když ho stočíš, tak bude příliš tenký a bude se ti přehřívat a po pár zabrždění se ti zkroutí.
Jaké kotouče? Záleží jakou propustnost má tvoje prkenice. :twisted: Napiš klubákovi Sebo, něco ti poradí a pošle. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrivani kola

Příspěvek od MiguelB6 »

pokud mas dobrej kotouc klidne ho nech nekde jemne srovnat novi nekupuj usetříš jako ja pokud je to jeste rozumne tak OK pokud uz neni co soustruzit tak kup novej

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prehrivani kola

Příspěvek od majkl1 »

Tak z tohot jsem už dávno vyrostl. Vždy se stočený kotouč během několika desítek kilometrů zkroutil.
Navíc on píše, že má vnitřní destičku pryč a hobloval to železem, takže aby ho stočil do rovna, by mu chybělo víc jak milimetr, který je dán jako krajní mez.
Nic nesoustruž a kup nové. Sice to je drahá sranda, ale jde přece jenom o brzdy. Až se bude jednat o nějaký plasty na nárazníku, tak potom můžeš dělat pepka spořínka. Jednou až by ti kotouč praskl a ty někoho zabil, pozdě bys pak pana Bycha honil. :old:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrivani kola

Příspěvek od pajin »

je to tak ten kotouc nema cenu ze zadu je vydrenej az moc takze budu kupovat novy.Jen nevim jakou znacku abych se zase za chvilku nedivil.Chci se vlez do 10 i s deskama.Uz jsem mu psal a jeste nic tak uvidim

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: prehrivani kola

Příspěvek od majkl1 »

On tady na klubu moc nebývá. Můžeš ještě zkusit mail: sebo.w@seznam.cz
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrivani kola

Příspěvek od Qweros »

pajin píše:je to tak ten kotouc nema cenu ze zadu je vydrenej az moc takze budu kupovat novy.Jen nevim jakou znacku abych se zase za chvilku nedivil.Chci se vlez do 10 i s deskama.Uz jsem mu psal a jeste nic tak uvidim
Ja kupoval vrtané zimmerman 312mm + desky zimmerman a stalo to necelích 5tis.. 288mm jsou asi o stovku levnější.. ale na 312mm potřbeuješ jinej držák třmenu, ten noví stojí cca 4500kc jeden.. Ja sehnal starší po 500kc

Do zadu stojí zimmerman obyč 500kc kotouč a 1000kc vrtanej a desky myslim taky do 1000kc..


Bral jsem od SEBO

MiguelB6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 04.07.2009 20:23
Bydliště: Na ICQ
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrivani kola

Příspěvek od MiguelB6 »

já mám na celé auto vrtani taky od neho a za 8 tak pohoda jazz

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“