klimatizace

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

klimatizace

Příspěvek od asel »

Ahoj, mám passáta 3C 2006 variant. Problém mám s klimatizací. Pokud auto nechám stát v práci a odpoledne do něj sednu mám klimtronik zapnutý na Auto a nastavených 20°C. Venkovní teplota kolem 28°C a z větráků mi začne foukat teplý vzduch. Musím počkat asi 10 minut než začne foukat vzduch studený. Byl jsem na diagnostice a klimatronik nevykazuje žádnou pevnou chybu. Máte někdo prosím podobný problém, nebo alespoň radu jak by to mělo správně fungovat, respektive jak dlouho trvá, než začne klimatizace chladit?

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: klimatizace

Příspěvek od proche77 »

asel píše:Ahoj, mám passáta 3C 2006 variant. Problém mám s klimatizací. Pokud auto nechám stát v práci a odpoledne do něj sednu mám klimtronik zapnutý na Auto a nastavených 20°C. Venkovní teplota kolem 28°C a z větráků mi začne foukat teplý vzduch. Musím počkat asi 10 minut než začne foukat vzduch studený. Byl jsem na diagnostice a klimatronik nevykazuje žádnou pevnou chybu. Máte někdo prosím podobný problém, nebo alespoň radu jak by to mělo správně fungovat, respektive jak dlouho trvá, než začne klimatizace chladit?
zkusit vyčistit trysku v klimatizaci,z kompresoru se uvolnuji špony a ty se potom usazuji v čisticim kusu a přicpavaji to,vyměna jen z vypuštěnim!nebo tlakovy spinač,ale to by ti psalo,zkoušel jsi zmačknout vnitřni okruh a zaroveň econ,potom se ti ukažou chyby

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace

Příspěvek od asel »

zkoušeli jsme všechny možné kombinace nastavení klimatroniku a žádnou chybu to neukázalo,, tedy kromě staré chyby, která tam vysela ohledně výpadku komunikace sběrnice can bus (pravděpodobně vznikla při instalaci alarmu, jelikož tato chyba byla na všech zařízeních) . Zkoušeli jsme i po sluchu kontrolovat činnost klapek při přepínání okruhů vnitřní cirkulace a vnějšího nasávání, režimu econ vyp/zap, a směru proudění vzduchu. Všechny byly slyšet i vzduch proudil jak má. Odstavil jsem auto přibližně na 2,5 hodiny a po nastartování, klimatizace fungovala okamžitě po několika sekundách. Napadla mě spojitost, že když ráno jednu do práce je zaplé topení a odpoledne se nechce klapce překlopit na režim chlazení, ale nevím zda je tato teorie vůbec reálná. Jinak regulace v zimě fungovala naprosto bezproblémově, pouze jsem přepínal mezi čelním sklem a režimem auto. žádné jiné doladění nebylo potřeba, vše fungovalo přesně jak má. Ohledně té trysky, zvládnu to sám? Jak na to? díky

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: klimatizace

Příspěvek od proche77 »

nezvladneš,psal sem že se musi vypustit klima,radši si dojed do klima servisu a tam budou vědět,ted mi to taky měnili a čistili,klima byla nafoukla dva roky,tryska vyčištěna repase kompresoru a přeci tam byly trochu špony,jinak to dělam pravidelně každe dva roky,aby nešel do kytek nějakej spoj a kompresor,ten dostava nejvic na pr**l :wink: jinak zavada mě nenapada :roll:

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace

Příspěvek od asel »

díky za radu, přetlumočil jsem jí mechanikovi, který dělá klima a ten tento problém vyloučil. Prý by se to mohlo stát u starších typů klimatizace, která nemá tolik snímačů, jako ta má. Ten problém, o kterým píšeš by prý ukázala diagnostika na nevyváženosti tlaků, jelikož prý každá větev a každý ventil či tryska je obklopena snímači a kontroluje, jestli někde nedochází k přetlaku či podtlaku. On si myslí, že prý by mohl ztratit výkon kompresor, ale to by mohl říct jen po důkladnějším měření. Nicméně po vymazání chyby mi dnes klima začala pracovat po třech minutách. Jedno minutová prodleva u tohoto typu cituji "stupidní" klimatizace je prý běžná. Hold je to už starý auto a jako nový to asi už nebude, ještě mu to dám na to důkladnější otestování a uvidím. Nicméně pokud to bude vadným kompresorem, tak za 1152Kč bez DPH ho kvůli takové banalitě určitě momentálně kupovat nebudu.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: klimatizace

Příspěvek od proche77 »

asel píše:díky za radu, přetlumočil jsem jí mechanikovi, který dělá klima a ten tento problém vyloučil. Prý by se to mohlo stát u starších typů klimatizace, která nemá tolik snímačů, jako ta má. Ten problém, o kterým píšeš by prý ukázala diagnostika na nevyváženosti tlaků, jelikož prý každá větev a každý ventil či tryska je obklopena snímači a kontroluje, jestli někde nedochází k přetlaku či podtlaku. On si myslí, že prý by mohl ztratit výkon kompresor, ale to by mohl říct jen po důkladnějším měření. Nicméně po vymazání chyby mi dnes klima začala pracovat po třech minutách. Jedno minutová prodleva u tohoto typu cituji "stupidní" klimatizace je prý běžná. Hold je to už starý auto a jako nový to asi už nebude, ještě mu to dám na to důkladnější otestování a uvidím. Nicméně pokud to bude vadným kompresorem, tak za 1152Kč bez DPH ho kvůli takové banalitě určitě momentálně kupovat nebudu.
myslim že kompresor se da sehnat kolem 3klacku,zaleži na typu a čisle.

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace

Příspěvek od asel »

dnes jsem mluvil s opravářem na klimatizace s kterým jsem řešil můj problém a povídal mi, že se zaměřil na stejný typ auta co mám a každý co měl možnost, tak vyzkoušel. Závěrem usoudil, že účinek klimatizace co se týče výkonu a časové reakce po zapnutí je přímo závislý na počtu najetých kilometrů, jelikož kompresor je napevno připojen a točí se i v zimě, jen si nějak přepouští tlaky, na rozdíl od starších typů aut, kde se kompresor odpojuje. Cena nového něco kolem 11 tis bez dph, nejmíň co se mi podařilo sehnat 7 tis, plus 800 odsátí a naplnění plynu, 1 tis práce a 1 tis nějáký nesmysly co by se měly vyměnit k tomu. Repasovat ho prý nelze.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: klimatizace

Příspěvek od PajaS »

Máš vyměněný dehydrátor? Než budeš měnit kompresor stálo by to za to. Má se měnit po 2-3 letech a vždy po vypuštění.

Uživatelský avatar
ronej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 12.11.2008 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: klimatizace

Příspěvek od ronej »

No a nechal jsi to odsát a znovu naplnt? Jestli máš úbytek, tak to by tomu zpoždění odpovídalo, i výkon klimy je o hodně menší, já bych začal tím, stejně by se to mnělo co dva roky dělat. Já mněl náplň místo 525g po 2 letech už jen 375g. Pak by ti to po odsátí mněli navakuovat, tam se ti projeví větší netěsnosti, případně ti pak do náplně dají kontrastní látku, která ti přes UV ukáže malé netěsnosti. Začal bych určitě tím, cena je tak okolo 500,- a kačku za každý gram chybějící náplně.

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace

Příspěvek od asel »

úbytek náplně byla první věc, která mě napadla a jel jí doplnit, nicméně při změření to ukázalo, že je doplněná přesně jak má. Dle servisní historie vw je od posledního odsátí a naplnění najeto asi 20 tis km. Jestli je měněný dehydrátor nevim,,, toho jsem si nestihl v výpisu historie všimnout, ale pokud se má měnit při každém vypuštění a napuštění a v servisu vw to standardně dělají, tak vyměněný je, též před 20 tis. Počkám, až bude pálit sluníčko a uvidim jak to bude pracovat. Pokud bych čekal nějakou minutu na rozběh, asi to nutně řešit nebudu. I tak určitě jsem rád za jakoukoliv radu, co by to mohlo způsobovat.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: klimatizace

Příspěvek od PajaS »

Asi jsem se blbě vyjádřil, při odsátí a naplnění se filtr-dehydrátor nemění, protože klima okruh je těsný a žádná nabytečná vlhkost se tam nedostává. Mění se při poruše, kdy je okruh delší dobu bez tlaku. Pravidelná výměna by měla být po těch 2-3 letech, ale většinou se na to prdí. Pokud už je nasycen vlhkostí a nějaká vlhkost je rozptýlena v okruhu, tak se významně snižuje účinnost klimy.

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace

Příspěvek od asel »

kde bych našel ten dehydrátor? Je při výměně nutné odsát a naplnit klimatizaci? Asi před třemi týdny jsem měnil jen pylový (kabinový) filtr, byla z něj cítit vlhkost a i při sepnutí klimatizace byl vzduch trochu vlhký. Při použití spreje proti plísním a vlhkosti je vzduch čistý, řekl bych až voňavý. Je možné, že pokud by byl dehdrátor nasycený vlhkostí, tak by to ve vozidle nebylo cítit?

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: klimatizace

Příspěvek od PajaS »

Tohle neucejtíš. Pohlcuje vlhkost a nečistoty přímo v chladivu. Pokud tam nějaká je, zamrzá ventil na výparníku.
Ale je to jen jedna z možných příčin snížení účinnosti.
Zde filtr/vysoušeč:
Klima schema.jpg

Uživatelský avatar
asel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 29.04.2010 21:21
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace

Příspěvek od asel »

tak nejsem z toho vůbec moudrý, ale minulý týden jsem opět zkoušel klima. Venku byla teplota okolo 35°C a auto stálo celý den na přímým slunci. Auto jsem nastartoval a otevřel všechny okna, po minutě se auto vyvětralo, že se dalo uvnitř sedět a z průduchů foukal příjemný chladivý vzduch. Otázka proč jsem musel dřív čekat deset minut i čtvrt hodiny zůstala nezodpovězená. Že by po zimě zůstala někde vlhkost a muselo se to na slunci vysušit? nevím, ale s klima jsem nic nedělal a najednou funguje, řekl bych normálně.

Uživatelský avatar
Thunder
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: klimatizace

Příspěvek od Thunder »

Mám ten samy problém,klima doplněna,únik není.ale pokud je auto zahrate od sluníčka,začne chladit až po delší době,nepomuzou ani vyšší otáčky.po nabehnuti uz chladí krasne

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“