Klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Klimatizace

Příspěvek od Munez »

Zdravim...po zapnuti me vubec nechladi klimatizace.mam climatronic a na vagu me to vypsalo jenom sporadickou chybu nejake pretalkove klapky.mozna to je nedostatkem chladici kapaliny a nebo jak zjistit ze je klima v pejru? kdyz to zapnu na auto tak to proste jede,ale jede to tak jak kdybych vubec klimu nemel...pls poradte cim by to mohlo byt..
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od xerxes »

jestli ti při zapnutí klimy mino režim Eco nezvýší otáčky motoru tak ti klima nespíná tudiž bych skusil jako první doplnit klimu myslím tím to chladivo nebo aspon at ti na to kuknou jestli je dobrý tlak v soustavě,jak je mylý tlak tak nesepne čerpadlo :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Podívej se jestli spíná spojka kompresoru. Nastartuj, otevři kapotu a při pohledu vlevo dole je kompresor poháněnej klíňákem. Ma na sobě takovy tři kolečka zboku toho kola co pohání řemen. když se ty kolečka netočí spolu s tím velkým kolem tak není seplá spojka. Pokud máš nastavenej climatronic na AUTO, nebo bez nápisu, tak je kompresor seplej, pokud je to na ECON, kompresor se netočí a klima nechladí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od xerxes »

Goauld píše:Podívej se jestli spíná spojka kompresoru. Nastartuj, otevři kapotu a při pohledu vlevo dole je kompresor poháněnej klíňákem. Ma na sobě takovy tři kolečka zboku toho kola co pohání řemen. když se ty kolečka netočí spolu s tím velkým kolem tak není seplá spojka. Pokud máš nastavenej climatronic na AUTO, nebo bez nápisu, tak je kompresor seplej, pokud je to na ECON, kompresor se netočí a klima nechladí.
jenže pokud není tlak v soustavě tak kompresor nesepne :roll:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

A pokud je tlak v soustavě a kompresor sepne a nechladí to, tak to znamená co ? To že kompresor je jednoduše řečeno KO. Vagína by ukázala jestli je nízkej tlak, ale taky nemusí...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
zaja.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 15.03.2009 19:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od zaja.cz »

Já jsem si teď asi týden lámal hlavu taky s nefunkční klimou-nakonec to bylo relé klimatizace, je pěkkně schované přímo pod baterkou.
Dostala se do něj voda se solí a už bylo vymalováno. Klima mi vůbec nespínala kompresor a VAG nenašel žádnou chybu.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

VAG umí vyčíst chyby klimatizace, jenom u climatronicu, u manuální klimy není žádná řj. která by chyby sledovala.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
zaja.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 15.03.2009 19:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od zaja.cz »

Goauld píše:VAG umí vyčíst chyby klimatizace, jenom u climatronicu, u manuální klimy není žádná řj. která by chyby sledovala.
Já mám ale klimatronic.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Myslel sem to jenom jako poznámku, že u manuální se chyby vyčíst nedají. Climatronic taky není všemocnej a nepozná všechny chyby, třeba to relé větráků to poznat neumí, s tím mám vlastní zkušenost. Měl sem tam zkrat drátem co tam nepatřil a někdo ho tam bůh ví proč dodělal a VAG taky nehlásil žádnou chybu, točili se mi pořád větráky i po vypnutí klíčku, až po vytažení pojistky přestaly.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
zaja.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 15.03.2009 19:53

Re: Klimatizace

Příspěvek od zaja.cz »

Jo, to mi dělalo taky a neveděl jsem co s tím. :?

lukas B5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.05.2010 17:38

Re: Klimatizace

Příspěvek od lukas B5 »

mam problem s klimou namrzá mí potrubí od kompresoru k výměníku a navíc pokud je zaplá delší dobu tak jde slyšet takové syčení a pískání, neví nekdo čím to muže být??? klimatronic žádnou chybu nehlásí. :?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od xerxes »

lukas B5 píše:mam problem s klimou namrzá mí potrubí od kompresoru k výměníku a navíc pokud je zaplá delší dobu tak jde slyšet takové syčení a pískání, neví nekdo čím to muže být??? klimatronic žádnou chybu nehlásí. :?
normální věc že ti to potrubí namrzá přece to chladí ne? :wink:

lukas B5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.05.2010 17:38

Re: Klimatizace

Příspěvek od lukas B5 »

luki píše:
lukas B5 píše:mam problem s klimou namrzá mí potrubí od kompresoru k výměníku a navíc pokud je zaplá delší dobu tak jde slyšet takové syčení a pískání, neví nekdo čím to muže být??? klimatronic žádnou chybu nehlásí. :?
normální věc že ti to potrubí namrzá přece to chladí ne? :wink:
no jo ale to syčení mě štve a omrzá to fakt dost
:lol:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od xerxes »

lukas B5 píše:
luki píše: normální věc že ti to potrubí namrzá přece to chladí ne? :wink:
no jo ale to syčení mě štve a omrzá to fakt dost
:lol:
tak ji nepoužívej a nebude ti nic syčet ani namrzat :mrgreen:

Uživatelský avatar
sojkap
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko

Re: Klimatizace

Příspěvek od sojkap »

[quote="Munez"]Zdravim...po zapnuti me vubec nechladi klimatizace.mam climatronic a na vagu me to vypsalo jenom sporadickou chybu nejake pretalkove klapky.mozna to je nedostatkem chladici kapaliny a nebo jak zjistit ze je klima v pejru? kdyz to zapnu na auto tak to proste jede,ale jede to tak jak kdybych vubec klimu nemel...pls poradte cim by to mohlo byt..[/qu
Skus pozriet poistku malla by to byt taka malicka 10A cervena.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“