Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od thoomas »

Ahoj,
myslím, že budeš mít špatnou váhu vzduchu, to kolísání otáček (popřípadě zdechnutí motoru) tomu odpovídá, kdysi jsem měl 1.6 AKL, po koupi podobné příznaky, diagnostika neukázala myslím nic, po výměně váhy to jelo mnohem líp a žádný kolísání ani nic podobnýho už nebylo. Mimo jiné můj jeden kamarád má taky 1.6, typ motoru nevím, ale je to klasika 8-mi ventil a úplně stejný obtíže, po výměně váhy vše ok.

Uživatelský avatar
Arlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 17.03.2008 18:16
Bydliště: Praha

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od Arlo »

Na 99% škrtící klapka, přesně to mi dělala než jsem ji vyměnil. Ve vnitř škrtící klapky je taková klapka která má tendenci se časem nepatrně skroutit a to má za následek, že se ti zasekne v určitý poloze a když pak vyřadíš tak to stoupá do vysokých otáček. Mě to vyjíždělo až do 4,5tis. Možná je jen zanesená a pomůže vyčistit, ale spíš si myslim, že bude KO

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od chasnik »

pokud by to bylo váhou- zkus ji odpojit a uvidíš, jak to pojede, jestli super, tak je to asi jí. Neboj, směs ti řídí lambda. Taky se chystám na čištění váhy (klapku už mám za sebou, dokonce existuje i speciální sprej na klapky)

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od raduzzz »

Po vypojení váhy by měl mít motor nepravidelný chod. Rychlé kolísání otáček v malém rozsahu.
Sprej na klapky nepoužívám, mám aceton nitroředidlo a jedu dokud se nelesknou dosedací plochy jak psí kuliska. Váhu jsem kdysi prostříkl čističem myslím na brzdy a pak to dělalo ještě větší paseku, takže záleží na každým, kdo jak si to udělá takový to má :)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od chasnik »

no mi po odpojení váhy jede auto jako dravec, krom teda problémů víz:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=152426" onclick="window.open(this.href);return false;
taky jsem klapku čistil nitrem, ale pokud je něco silnějšího, proč to nevyužít.
Slyšel jsem, že pokud váhu vyčistíš, buď to pojede líp, nebo se totálně pos.re- záleží, co jí je

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

A vyměnils to čidlo?? Přesně tohle dělalo mladý AKL a čidlo všechno vyřešilo.. Jinak zjistit jakej máš konektor snad proboha neni problém.. Ona měla tušim kulatej.. Snad dokážeš strčit ruku pod kapotu, odpojit kabel, podívat se na tvar a zase ho zapojit, ne?

Jinak jsem nejdřív taky řešil škrtící klapku. Vyčistil jsem jí a udělal základní nastavení a nic.. Čidlo nový a je po problému. Jinak ta klapka od tý doby taky nic moc :-( Všechno funguje normálně, ale při jemným ubrání plynu škubne lehounce v plynovým pedálu. :-( Novou klapku fakt kupovat nebudu :-(

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od chasnik »

hele, to čidlo jsem měnil už asi 4x a 3x termostat, takže fakt vím, kam šahám a co tam mám :wink:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od raduzzz »

to já kolikrát se nehlídám kam šahám a do čeho, bez pr**le :!:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

chasnik píše:hele, to čidlo jsem měnil už asi 4x a 3x termostat, takže fakt vím, kam šahám a co tam mám :wink:
Sorry, nečetl jsem to celý, jen sem na začátku zpozoroval dotazy, jaký že je to čidlo (ani nevím jestli od tebe).
A vyřešilo se to?

BTW: Pročs to měnil 3x.. Koupíš nový, dáš ho tam, nebo?
Stálo něco jako 380Kč.

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od chasnik »

protože poprvé mi odešlo staré, koupil jsem nové, to jsem pak reklamoval (odešlo), musel jsem koupit nové (30dnů reklamace), pak mi dali nové čidlo a to jsem tam teď strčil. Dneska večer pojedu z práce, tak jsem zvědav, jaké to bude

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

chasnik píše:protože poprvé mi odešlo staré, koupil jsem nové, to jsem pak reklamoval (odešlo), musel jsem koupit nové (30dnů reklamace), pak mi dali nové čidlo a to jsem tam teď strčil. Dneska večer pojedu z práce, tak jsem zvědav, jaké to bude
No tak to mě mrzí, že máš takový komplikace. Držim palec! Kdyby to byla ta klapka, dej sem vědět, jax to pořešil (nová je fakt humus cena).

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od chasnik »

Cyp_the_trestacz píše:
chasnik píše:protože poprvé mi odešlo staré, koupil jsem nové, to jsem pak reklamoval (odešlo), musel jsem koupit nové (30dnů reklamace), pak mi dali nové čidlo a to jsem tam teď strčil. Dneska večer pojedu z práce, tak jsem zvědav, jaké to bude
No tak to mě mrzí, že máš takový komplikace. Držim palec! Kdyby to byla ta klapka, dej sem vědět, jax to pořešil (nová je fakt humus cena).
no humus cena možná v Praze, do PLDR to mám co by šutrem dohodil a momentálně na loďce dojel z centra Bohumína... :(

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od raduzzz »

tvl tojo to máš čéče fakt smůli. Já kdysi kupil turecký čidlo a bylo po něm úplný h***o, po pár km jízdy vyskočila ve VAGu teplota -40° a pak už nešlo nastartovat. Zahodil jsem ho bez reklamace, ale už bych to nekoupil.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od chasnik »

kupoval jsem jen origo s logem OOOO a VW

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Porad zlobí,nevim co s tim.GIV 1.6 SR AKL

Příspěvek od raduzzz »

kde dnes seženeš origo?
Pásovec 81 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“