dodělání origo alarmu

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Toxyz »

čidla jsou ve světýlkách zadních lampiček
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
MirdaVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 09.08.2009 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od MirdaVW »

Aha ,tam jsem se jeste nedíval . Díky :)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od tornado1 »

dle etky ve světlech vzadu vevnitř..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Goauld »

MirdaVW píše:Aha ,tam jsem se jeste nedíval . Díky :)
Tam se ani nemusíš nijak moc dlouho dívat, je to hned poznat, mají po bokách takovy černy kolečka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Wíťa »

čidla:
Přílohy
interier.JPG
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Wíťa »

Goauld píše:Dodělání pořádnyho alarmu (ne origo, to není alarm) není nic hroznyho, co by nějak extra narušovalo originální stav, není to ani vidět ani slyšet, jenom když je potřeba, když nějakej chmaták chce něco s tvým autem.

Jinak to že máš havarijní aji s něčím proti krádeži ti zas tak moc nepomůže, u 10 let staryho auta nedostaneš ani třetinu jeho ceny, nedostaneš tolik, abys za to koupil jiny auto.
tak to mi nějak nehraje já za auto dostanu 150000 kč a je jedno jestli mi ho ukradnou ted nebo za 5 let. i za tech 5 let bych dostal tech 150000kč. :lol: kdyz je jednou pojištěný na tuhle částku tak je podle mě hloupost abych dostal míň. jako kdyz mám pojistku na úmrtí a založil jsem si jí ve 20 a mám jí na 300 tisíc tak kdyz v 60 umřu tak dostanu jen polovinu protože jsem byl moc starej nebo jak? já to nechápu.
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MirdaVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 09.08.2009 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od MirdaVW »

Tak origo alarm mam,ale v lampickach cidla nemam :)) .Asi mam poloalarm :) bo co..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od tornado1 »

origo alarm musi nemusi mit cidla... PR-7AB
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Goauld »

Wíťa píše:
Goauld píše:Dodělání pořádnyho alarmu (ne origo, to není alarm) není nic hroznyho, co by nějak extra narušovalo originální stav, není to ani vidět ani slyšet, jenom když je potřeba, když nějakej chmaták chce něco s tvým autem.

Jinak to že máš havarijní aji s něčím proti krádeži ti zas tak moc nepomůže, u 10 let staryho auta nedostaneš ani třetinu jeho ceny, nedostaneš tolik, abys za to koupil jiny auto.
tak to mi nějak nehraje já za auto dostanu 150000 kč a je jedno jestli mi ho ukradnou ted nebo za 5 let. i za tech 5 let bych dostal tech 150000kč. :lol: kdyz je jednou pojištěný na tuhle částku tak je podle mě hloupost abych dostal míň. jako kdyz mám pojistku na úmrtí a založil jsem si jí ve 20 a mám jí na 300 tisíc tak kdyz v 60 umřu tak dostanu jen polovinu protože jsem byl moc starej nebo jak? já to nechápu.
Právě že nedostaneš, pokud ti ho někdo ukradne, pojišťovna bude počítat aktuální hodnotu auta a ještě k tomu amortizaci a milion dalších věcí, proč už auto nemá takovou hodnotu. Není pravda, že dostaneš tolik na kolik je auto pojištěny, taková pojistka totiž neexistuje. Pojištění má smysl u novyho auta a tak do stáří 6-7 let, pak už platíš víc, než bys za auto dostal, aby sis mohl koupit novy. U 10 let staryho auta už je ta amortizace tak vysoká, že nedostaneš ani takovou částku, abys za to koupil jinou ojetinu a každým rokem je to míň, takže naopak za 5 let dostaneš ještě míň než bys dostal teď. Některy pojišťovny dokonce u strých aut pojistky nedělají, některy sou ale pěkně vychcaní a ví, že z toho maji hezky prachy, takže proč někomu nenalhat že je to dobrá pojistka, i když to není pravda.
A to si nedělám srandu, ani nepišu bludy, to takhle skutečně je, věř tomu a nemysli si najivně že bys fakt dostal tolik abys za to koupil stejnou ojetinu, pojišťovna totiž nikdy neprohrává :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Gread
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2010 16:18
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Gread »

Ahoj všem
Dnes se mi stala nepříjemná věc, nějakej hajzl mi vlez do auta rozbil sklo u spolujezdce a ukradl rádio. Tak jsem se začal zabývat alarmem. Alarm by v autě měl být, jednou mi začal houkat ale teď nic! Bylo to ještě přez den před barákem takže bych to hned slyšel. Mám Golfa 4 (1999) tak jsem se chtěl zeptat kde by mohli bejt ty čidla, nebo jak je možný že když někdo rozbije okýnko tak se nic nespustí. Moc díky za rady

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Goauld »

To je jednoduchy, pokud máš jenom ten poloalarm a v zadních lampičkách nemáš ultrazvukovy čidla, tak rozbití okna alarm spustit nemůže, nemá ho co spustit. Nejlepší je koupit si pořádnej alarm s pagerem, abys věděl, co se s autem děje a ne že bude alarm jenom tak houkat.
Základ dobryho alarmu, je otřesovej spínač, napojení na všechny dveře a kapotu a nejlíp ultrazvukovy čidla, nebo mikrovlnej senzor, u toho je ale potřeba dobře nastavit hlídanou oblast, aby zbytečně nespouštěl alarm, když jenom někdo projde kolem.

Ten origo poloalarm, spustí jenom tehdy, když někdo násilím otevře dveře, kapotu, kufr, nebo zapne zapalování (i klíčem) ale nesmí při tom použít zámek dveří, tím se celej alarm deaktivuje. Takže když vytrhneš vložku strčíš tam šroubovák, nebo stačí kapesní nůž, tak odemkneš jako klíčem a nic nespustí, to je obecně známá věc, proto je tovární alarm takřka úplně na nic a to aji ten se senzorama v lampičkách. Správnej alarm se nesmí deaktivovat při otevření klíčem, ale jenom dálkovým ovladačem.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od tornado1 »

anebo aspon dodělat ty ultrazvukový čidla a přepsat soft v komfortce na tu s alarmem
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Gread
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2010 16:18
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Gread »

Dobře a kdybych tam chtěl dodělat nějaká ty čidla ? Co vše by se muselo udělat aby to bylo aspon trochu chráněný proti normálním zlodějům typu co rozbijou okynko a jdou pro radio?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od tornado1 »

přeprogramovat komfortní jednotku a zapojit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Lipsak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 20.02.2009 18:06
Bydliště: Okoli Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání origo alarmu

Příspěvek od Lipsak »

Cau dneska jsem predelaval origo alarm,odpojil jsem v kufru kabel od vlozky zamku a ve dverich u ridice a u spolujezdce dva kabely takze pri odemknuti auta klicem zacne houkat alarm. Ted me napadlo ze bych mohl pridat ultrazvukovy nebo mikrovlny senzor ktery bych pripojil ke kabelu od mikrospinace dveri nebo kufru. Myslite ze by to fungovalo? Neco takoveho: http://levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/ ... cm-01.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV TDI PD AJM _Silver_BBS Montreal II
Ex. Golf II 1.6 TD 51kw
Blata Blatino scooter 27ccm 1kW 1,9Nm

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“