V5 - motor zůstává v otáčkách

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ptkr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.04.2010 00:53
Bydliště: Zdíkov (JČ)

V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od ptkr »

Ahoj všichni,
mám takový drobný problém. Zdá se mi, že když se rozjedu a potom sundám nohu z plynu tak auto má tendenci pokračovat v jízdě v stejné rychlosti.
Brzdit motorem to začne až po cca 2 vteřinách, což mi připadá dost. Např. při popojíždění v koloně nebo na semaforech je to i docela nebezpečný.

Netušíte, jestli je to normální chování tohohle motoru? Díky!!

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od avalancheno1 »

Mě to nedělá, motor reaguje nubrání plynu okamžitě. Ale já mam 10V AGZ
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
ptkr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.04.2010 00:53
Bydliště: Zdíkov (JČ)

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od ptkr »

No jo tak to se máš :?
Myslim, že bude něco se škrtící klapkou, možná bude stačit vyčištění a základní nastavení.

Uvidíme, dám vědět.

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od avalancheno1 »

To si myslím, že ne. To by Ti spíš houpal volnoběh a chcípalo to. Vyčištěnou klapku poznáš jen na volnoběhu. Ne za jízdy. Ale každopádně tim nic nezkazíš.. Máš čip, nebo tak něco?
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od bifur »

No neviem hosi, ale podla mna je to normalne spravanie sa benzinoveho motoru. Kazdy benzin ked ma cistu klapku a zmazane adaptacne hodnoty a urobene zakladne nastavenie tak cca 2 sekundy este drzi rychlost az potom zacnu klesat otacky. Ako sa ti postupne bude klapka spinit a pomenia sa trosku adaptacne hodnoty, tak to zacne brzdit okamzite. Dokonca nase firemne okty 2 s 1,6 FSI ked pustim plyn, tak ficia dalej akoby som plyn drzal. Otacky zacnu padat az neskor a aj to velmi pomaly..

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od avalancheno1 »

2 sekundy? To je hrozně dlouhá doba. Já když uberu plyn, tak reakce přijde skoro okamžitě. Prodle tam je ale minimální. Klapka čištěná cca před měsícem a nastavení se taky dělalo. Je pravda, že u služební fabky to reagovalo pomalejc na ubrání, ale ještě hůř na přidání (1.2 12V HTP :D )
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od bifur »

A adaptacne hodnoty boli zmazane pred zakladnym nastavenim? Ja vzdy ked cistim klapu, tak to drzi dlhsie. Neviem presne ci 2 sekundy, ale rozhodne otacky idu dole pomaly a az s odmlkou. Postupne je ta odmlka kratsia a kratsia, az celkom zmizne a motor brzdi hned. Kym mala auto sestra, tak to stale drzalo otacky, lebo ona vobec nebrzdila motorom. Ja som zvyknuty brzdit motorom dost, takze mne to po par nadrziach zacne brzdit poriadne..

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od avalancheno1 »

nemazal jsem je. Jen jsem nechal udělat nastavení.
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od bifur »

Tak ked ich zmazes, tak ti tiez nezacne hned brzdit.. Ak to mas rad takto, tak ich nemaz. Ale nabuduce ked budes cistit klapku, zmaz aj adaptacne hodnoty a uvidis ze auto pojde lepsie.

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od raduzzz »

jo podle mě je to taky OK, mělo by to chvilinku táhnout a pak začít pomály padat a ne kua cuknout a padat.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od bifur »

Presne tak, ja prave riesim presny opak, ze hned po chvili po cisteni to zacne cukat a hned brzdit. Ja by som pre zmenu chcel aby to dlhsie drzalo otacky.. :D

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od raduzzz »

jj taky mám takový problémy, občas ale cítím jak po puštění plynu ještě táhne a pak začne pomalu padat, ale většinou to cukne a padá, už jsem si nějak zvykl :(
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od bifur »

To iste robi aj mne. Obcas ide v poho, ale vecsinou to cukne a brzdi. Planujem zhodit cele sanie a precistit, nahodit nove tesnenia, takisto zvody a chcem zaslepit egr - mam stary mechanicky.. Mam kupene nove cidlo otacok a asi nahodim aj novy MAP. Ak to nezaberie, tak do toho zatnem sekeru a je.. :twisted:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od raduzzz »

J s tím sáním máš dobrý nápad. Čidlo otáček by to mohlo být, može být OK, ale možno už dává hodnoty mimo. Já měl poezření taky na ten MAP, jenže novej se mi kupovat nechce, takže až ho tam dáš, tak mi napiš jestli se to zlepšilo, dle VAGu dává ŘJ normální hodnotu v sání. Už jsem ho i čistil, pořád stejné, jak je auto na provozní teplotě, tak to dělá více. Za studena ne, bo jsou vyšší otáčky. S tou sekerou v klidu, taky už jsem to chtěl pouštat ze skály a je nás víc takových, nakoenc to vždy dobře dopadne - prostě buď to zabere nebo si musíš zvyknout :wink:
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: V5 - motor zůstává v otáčkách

Příspěvek od bifur »

Ja uz som bol zvyknuty, ale zacal som sa v tom rypat a ako sa to pomaly zlepsuje, tak som uz nabudeny na dokonaly stav.. :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“