Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od Floni »

Nazdárek :)

Včera jsem si koupil v Německu Alu kola OZ Hydra se staršími pneu. Kola jsem si včera pořádně prohlédl a i vyzkoušel a ujistil jsem se, že jsou ok. No a dnes i v pneuservisu říkali, že jsou jak nový, nelakovaný a že je vyvažovali jen minimálně. Gumy jsou sice trochu více sjeté (poslední léto) ale jsou taky ok...

No a tak jsem hned vyrazil na silnici a první věc, které jsem si všiml byl docela velký hluk z předních kol... v určitých směrech a rychlostech je to docela znát.. nevím, je to normální? Jinak auto sedí parádně a ani moc "neztvrdlo" při jízdě po nerovnostech, což jsem rád. :)

No a teď před chvílí jsem si ještě všiml jedné věci :) Zadní kola jsou v rovině s blatníkama a ty přední jsou kupodivu vylezlé? :) cca 1-2 cm? To je divné ne? Nebo to je u Passatu takhle u všech? Ne že by mi to nějak vadilo, ale je to vidět no... mám to i na fotkách (trochu blbě se to fotí) :)
Přílohy
Dal jsem k tomu klacík :)
Dal jsem k tomu klacík :)
Pravé kolo.JPG
Tady je celé :)
Tady je celé :)
Naposledy upravil(a) Floni dne 20.05.2010 19:16, celkem upraveno 1 x.
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Kola - přečnívají vpředu???

Příspěvek od Patrik »

Tady záleží na ET, které je evidentně velmi malé, sundej kolo, a buď někde na loukoti nebo někde u středový díry bude zezadu ET a u toho číslo... Taky záleží na šířce ráfku, to jsou aspekty který se musej při koupi kontrolovat podle velkýho techničáku... :wink:
EX Passat 3BG US Look

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Nová Kola - přečnívají vpředu???

Příspěvek od Floni »

Všechno je jak má :) ET 35 a 8J.... mám k tomu i Typovej list a TUV certifikát, že to na Pašíka jde ....
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Kola - přečnívají vpředu???

Příspěvek od Patrik »

No ET 35 je ok ale k tomu 8 palců ráfek je si myslim moc....

Nemáš na autě třeba náhodou nějaký podložky??
EX Passat 3BG US Look

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Nová Kola - přečnívají vpředu???

Příspěvek od Floni »

No o tohle mi ani nejde.... klidně až jsou vylezlé třeba kilometr :) Primárně mi jde jak už jsem jednou psal a to: že zadní nepřesahují a přední ano :))))
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Kola - přečnívají vpředu???

Příspěvek od Kubíny »

Floni píše:No o tohle mi ani nejde.... klidně až jsou vylezlé třeba kilometr :) Primárně mi jde jak už jsem jednou psal a to: že zadní nepřesahují a přední ano :))))
Zadní lemy jsou širší, respektive podběhy hlubší.
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Nová Kola - přečnívají vpředu???

Příspěvek od Floni »

Kubíny píše:
Floni píše:No o tohle mi ani nejde.... klidně až jsou vylezlé třeba kilometr :) Primárně mi jde jak už jsem jednou psal a to: že zadní nepřesahují a přední ano :))))
Zadní lemy jsou širší, respektive podběhy hlubší.

Hm.... takže to řeší buď zadní podložky a nebo nic... jéé :)

A taky s tím hlukem... a divnýma zvukama....čím to může být? Staré pneu?
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od hanisz »

Ja koupil 17" a gumy starsi zvlast a mel sem taky problem se zvukem.. nakonec mi bylo recene ze ten kraval je proto ze byly pneu na aute s rozbitymi tlumici nebo jinou vadou a gumy nejsou po jejich povrchu hladke ale nektere vystupky jsou pres hranu koknce vystupku predesleho .. kdyz prejedes rukou po povrchu gumy nemela by se ti ruka o nic zasekavat ale jen po ni sklouznout. ja zkusil prohodit kola predni za zadni a uz to slyset skoro nejde... ale taky me to pekne sere :)
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od Floni »

hanisz píše:Ja koupil 17" a gumy starsi zvlast a mel sem taky problem se zvukem.. nakonec mi bylo recene ze ten kraval je proto ze byly pneu na aute s rozbitymi tlumici nebo jinou vadou a gumy nejsou po jejich povrchu hladke ale nektere vystupky jsou pres hranu koknce vystupku predesleho .. kdyz prejedes rukou po povrchu gumy nemela by se ti ruka o nic zasekavat ale jen po ni sklouznout. ja zkusil prohodit kola predni za zadni a uz to slyset skoro nejde... ale taky me to pekne sere :)
Tohle mi přesně říkal kamarád....a ještě je mám staré 8 let a bůhvíco zažili :)

To bude asi nejpravěpodobnější...a náhodou nevíš proč levé kolo je vystouplé maličko více než pravé? :))
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od kipo »

Aj mne lavé zadné koleso vičnieva viac ako pravé, asi o 3-4 mm ,neviem prečo, ale už som tu čítal že to nieje len na našich takto, asi to tak má byť, ale prečo ??? to nechápem. 8O
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od Floni »

:) to je tedy fakt zvláštní.... přemýšlím, že si dám dozadu podložky...abych to trochu vyrovnal, ale to levé přední kolo asi neseříznu :))))
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od fery.bee »

Floni píše:
hanisz píše:Ja koupil 17" a gumy starsi zvlast a mel sem taky problem se zvukem.. nakonec mi bylo recene ze ten kraval je proto ze byly pneu na aute s rozbitymi tlumici nebo jinou vadou a gumy nejsou po jejich povrchu hladke ale nektere vystupky jsou pres hranu koknce vystupku predesleho .. kdyz prejedes rukou po povrchu gumy nemela by se ti ruka o nic zasekavat ale jen po ni sklouznout. ja zkusil prohodit kola predni za zadni a uz to slyset skoro nejde... ale taky me to pekne sere :)
Tohle mi přesně říkal kamarád....a ještě je mám staré 8 let a bůhvíco zažili :)

To bude asi nejpravěpodobnější...a náhodou nevíš proč levé kolo je vystouplé maličko více než pravé? :))
Myslím si, že je to blatníkama. Já to mám taky.

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od Kubíny »

fery.bee píše:
Floni píše: Tohle mi přesně říkal kamarád....a ještě je mám staré 8 let a bůhvíco zažili :)

To bude asi nejpravěpodobnější...a náhodou nevíš proč levé kolo je vystouplé maličko více než pravé? :))
Myslím si, že je to blatníkama. Já to mám taky.
Přesně to samé řeším i já. Levé přední kolo mi leze o pár mm víc ven. ČÍM TO JE?
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Nová Kola - OZ Hydra - nechápu :)

Příspěvek od fery.bee »

To bych neřešil. Víš o tom jen ty a nikdo si toho nevšimne. :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“