vaha vzduchu....

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

ironmaiden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.07.2009 18:36

vaha vzduchu....

Příspěvek od ironmaiden »

čuste golfisti ,mám problém z kolisání otáček ,bylo mi řečeno že mám vyčistit vahu vzduchu,ale nevím kde ji mám hledat.prosím hellp. 8O

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od Marek_yessman »

u dehtu je hned za vzduchovym filtrem, myslim :D ale počkej si raději na zkušenější maiestra ;)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od bifur »

Skus napisat aky mas motor, krystalovu gulu zatial nemam. Mozno by stacilo aj trochu pohladat, ohladne vahy je tu toho fakt kopec..

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od avalancheno1 »

Jak píše bifur.. Mof byss napsat, co máš za motor aspoň :wink: Jinak váha vzduchu je taková plastová krátká roura na sání a vede k ní konektor. Já ji mam zde :arrow:
Přílohy
motor.jpg
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

ironmaiden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.07.2009 18:36

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od ironmaiden »

bohužel 1.4.16v

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od avalancheno1 »

Bude lepší, když sem dáš foto motoru. Já Ti jí tam označim (pokud jí tam máš). Všude je váha vzduchu hned za filtr-boxem
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od bifur »

1,4 16V nema vahu vzduchu, cize MAF. Ma MAP senzor, co je cidlo tlaku nasavaneho vzduchu. Snima aj teplotu nasavaneho vzduchu. Je vlavo priamo na nasavacom potrubi, konektor ma 4 piny. Byva vcelku dost zaspinene olejom, ktory do sania vnika cez odvetravanie klukovky. Skus ho vybrat a precistit. Mne kolisali otacky ked mi nefungovalo prave cidlo teploty nasavaneho vzduchu. Najlepsie je dat to na VAG a pozriet ci ukazuje spravne teplotu vzduchu a co sa tyka tlaku, tak ten by mal prechodne stupnut pri zoslapnuti plynoveho pedalu..

ironmaiden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.07.2009 18:36

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od ironmaiden »

můžeš mi podrobněji naúpsat kde top mám najít nebo foto,máš ten samý motor ????

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od bifur »

Ano, mam 1,4 16V. Pod airboxom je cierne plastove sacie potrubie. Na jeho lavej stene, vcelku skryty je MAP senzor. Neuvidis ho, ale nahmatas. Chod po kabloch, na tej strane tusim idu iba dva zvezky. Sikovne ruky ho vedia vybrat aj tak. Drzi na dvoch skrutkach, tusim T20. Prikladam obrazok z ETKY, je to cislo 6, ale ten tvar je trochu iny..
MAP.jpg

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od raduzzz »

no já bych se spíš zaměřil na škrtící klapku jako obvykle, ten snímač teploty a tlaku v sacím potrubí dělá bordel spíš při startování a cukání auta když dává nesmysly do ŘJ.
Pásovec 81 kW

ironmaiden
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 02.07.2009 18:36

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od ironmaiden »

a ta vaha vzduch se tež vačistit? a muže mi slovencký přítel poslat foto .děkuji

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od Shorty »

Sory, že se sem cpu s benzínem, ale když se tady kolegové vyznají, mohli by mi poradit. Mám 1.6 16V motor BCB a tedka jsem si čistil sání a škrtící klapku a ten senzor tam prostě nikde není. Nejsme tady z toho moc chytrej, jen vím, že nemám váhu vzduchu. Kde to jako má být to zařízení. Všechno mám integrovaný v krytu motoru (sání i vzduchový filtr) a ten rovnou dosedá na škrtící klapku a pak to vede někam dolů do motůrku. Ta sranda přece musí být někde mezi filtrem a klapkou a tam prostě nic kam by vedly kabely není.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od bifur »

Musi tam byt. Na tom obrazku co som daval je to cislo 6. Skusim ti to vecer pozriet presne na BCB a ak to bude inak vlozim obrazok..

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od Shorty »

Čéče, díky za info, ale já to myslel spíš jinak. Nemám konkrétní znalosti, jen jsem použil selský rozum. Předpokládal jsem, že ten senzor bude napájen kabelem (jinak by to asi nebyl senzor) a že bude někde mezi vzduchovým filtrem a škrtící klapkou. Jenže já mám filtr přímo v tom deklo motoru, který se pak nandavá přímo na tu klapku. Nevede tam žádný kabel ani hadice (teda kromě toho odflusu z motoru a to je ještě před filtr). Jsem z toho fakt jelen.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: vaha vzduchu....

Příspěvek od bifur »

Vaha byva medzi filtrom a klapkou, ale atmosfericke bentiny nemaju vahu, ale MAP. MAP, ktory nesleduje objem preteceneho vzduchu, ale jeho tlak, byva priamo v sani, cize je az za klapkou. Proste len rj riadi zmes na zaklade trochu inych velicin..
Takze este raz: vaha je MAF - mass air flow a snima mnozstvo preteceneho vzduchu - maju ju TDI a turbo benziny (a tusim aj 2,0 a 1,6 SR)
MAP - manifold absolute pressure snima tlak v nasavani a maju ho vsetky atmosfericke 16V benziny od koncernu..
Bud je jedno, alebo druhe. Nikdy obe naraz..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“