PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od abeljozef »

Shemik pozor na VAG a RJ airbagov pri rocnikoch okolo 2001. Niektore RJ Airbagov VW koncernu v sebe mali chybu a pri pokuse o nacitanie VAG om sa odpalili a museli sa menit.

Viac tu:

VW- a Škoda specifické problémy:
(Důležité!)
Airbag systémy ve vozech VW Golf/GTI/Jetta/Beetle, a Škoda Fabia/Octavia z let 2000-2001
Existuje několik ojedinělých zpráv, že po diagnostice provedené VAG COMem zůstává varovná
kontrolka Airbagů svítit. Řídící jednotka zobrazuje chybový kód č.65535 – řídící jednotka defektní,
což znamená interní závadu, která nelze odstranit. V tomto případě je bohužel nejhorší, že se toto
stane už jen pouhým přečtením paměti závad – lépe řečeno přečtením identifikace řídící jednotky, i
kdyby k tomu docházelo diagnostickým programem. Toto nelze zatím zjistit, protože jednotek, kde
se toto stalo je velmi málo, a po pouhém kontaktu načtením se již jednotka hlásí jako defektní.
Domněle se jedná o „Bug“ (skrytá chyba – moucha) ve Firmware (pevné zakomponovaný software
v komponentech řídící jednotky), který některé z řídících jednotek mají. U Fabie jsme zjistili také
tento případ, a jde zejména o řídící jednotky s číslem: „6Q0 909 605 H“, nebo „6Q0-909-605-A“.
Poslední písmeno může být jiné než „H“ nebo „A“. Výrobce o této „mouše“ pravděpodobně ví, ale
veřejně ji nepřiznává. Dokazuje to několik známých případů bezplatné výměny právě řídících jednotek
airbagů po záruce. Tyto vyměněné řídící jednotky jsou opatřeny náhradním štítkem, který je
přelepen právě přes původní číslo, a je tedy zřejmé, že se jedná o dodatečně upravované původní
39
řídící jednotky, které „mouchu“ pravděpodobně měly. Na těchto pozměněných řídících jednotkách
s přelepovaným štítkem se tento problém již neobjevuje. Návrhy:
• Je-li vozidlo v garanci, přečtěte několikrát za sebou řídící jednotku airbagu a objeví-li se závada
65535, pošlete zákazníka ke smluvnímu dealerovi ať mu v garanci ŘJ vymění. Dealer
po napojení řídící jednotky a přečtení závady 65535 tuto řídící jednotku vymění za buď shora
popsanou, nebo za jinou s jiným identifikačním číslem. Pakliže ji vymění za stejné číslo
(což je velmi nepravděpodobné, protože o problému by dealer měl z interních sdělení vědět)
opakujte proceduru. Jestliže dostanete řídící jednotku opravenou (jiné číslo buď přímo
na štítku, nebo je štítek přelepen jiným štítkem s jiným číslem).
• Jestliže se vozidlo již v garanci nenachází, nečtěte řídící jednotku airbagu vůbec, pakliže
nechcete kupovat novou! V těchto případech nepřebírá VAG COM za chybu žádné záruky
ani za škody takto napáchané.
Zda se problém může vyskytnout i na jiných číslech řídících jednotek než jsou shora uvedena, nám
není známo, ale ani takový případ nelze vyloučit. Definitivní seznam potrefených jednotek nelze
vytvořit v žádném časovém horizontu. Chcete-li přecijen řídící jednotku Airbagů přečíst, doporučujeme
identifikovat řídící jednotku nejprve pohledem přímo na jejím obalu, a podle čísla pak rozhodnout,
zda riskovat její trvalé rozsvícení, obzvláště tehdy, naleznete-li podobné číslo jako shora
uvedené bez přelepení jiným štítkem.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

abeljozef
Ano, je to tak. Dokonce VAG na to decentně upozorňuje. Osobně se bagům zdaleka vyhýbám. Člověk nikdy neví. :wink:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

x-man píše:
Shemik píše:To X-man:
Mam rv 09/2000, model 2001, typ jednotky nevim. Ty tedy mas X-mane VAG a byl bys takovy zlato, ze by ses mi v Kadani chvili venoval? Zadarmo to nechci, to vis, ze bych se Ti za to nejak pomstil. 8)
no muzem na to kouknout az tu budes kdyz nebudu v praci.

P.S. jsme lidi se domluvime :lol: 8) :lol:
X-mane diky, jsem predbezne domluveny s Jendou, ale kdyby bylo potreba, rad se na Tebe obratim. 8)

Jozifku diky za info, dame na to bacha. 8)

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od Luca_69 »

Lidi pomoc přečetl jsem si jednotku vagem a jsem asi v háji... od tej doby svítí kontrolka. neví nekdo jak na to nepomohl by mi ?
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od abeljozef »

A aku jednotku ? Snad nie Airbag ?

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od Luca_69 »

jo airbag :-( sem (pí...a)
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od michall »

Tak zkus nějakého zdejšího kouzelníka ... tuším, že to snad uměl chiptuner.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od jenda.master »

Dnes jsem na FG II r.v. 2001 načítal jednotku airbagu, protože mi odešel sběrný kroužek pod volantem, tím pádem naskočila chyba airbagu. Při otevírní jednotky se objevila hláška ve VAGu, že může dojít k poškození jednotky, tu sem ignoroval, smazal chybu. A protože sem pako, musel sem chybu mazat ještě jednou, neboť jsem odpojil airbag se zapojenou baterkou... Po znovusmazaní kontrolka zhasla a vše je OK
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od jeff78 »

Zdravim lidi, chtel jsem se zeptat. Kdyz otocim klickem do pohotovostni polohy, tak se mi na pristrojovce rozsviti kontrolky a pochvilce samozrejme krome baterky zhasnou. Kdyz ale startuju motor, to znamena ze se toci starter, tak se mi opet rozsviti ABS a ESP. Potom ale opet zhasnou. Nevite cim by to mohlo byt. Jestli to muze byt treba slabou baterkou. Abych rekl pravdu, tak jsem si toho predtim vubec nevsiml, protoze to auto mam totiz kratce.

Diky moc za odpovedi a zatim ahoj.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od Julinaa »

Podle mě,máš slabou baterii,já když baterku dost vydundal,tak po otočení klíčku mi svítili furt dvě kontrolky ABS a Airbag,až po nastartování zhasly.A co pípák v přístrojovce,ten není slyšet?
Myslím že se o tom zmiňují i v manuálu,pokud není dosaženo určité napětí tak svítí kontrolky ABS a Airbagu.Nevím jak je to u ESP

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od Charlie.007 »

Mně to při startu problikne taky a baterku mám novou. Podle mě to není žádná závada, když hned po nastartování zhasnou.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od abeljozef »

Presne tak, pri zavade svieti kontrolka na trvalo ....

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od octan »

Julinaa píše:Podle mě,máš slabou baterii,já když baterku dost vydundal,tak po otočení klíčku mi svítili furt dvě kontrolky ABS a Airbag,až po nastartování zhasly.A co pípák v přístrojovce,ten není slyšet?
Myslím že se o tom zmiňují i v manuálu,pokud není dosaženo určité napětí tak svítí kontrolky ABS a Airbagu.Nevím jak je to u ESP
A na co je ten pípák v přístrojovce? :oops:

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od ONGBAC »

Mám jednu prosbu, nevěděl by tu někdo jak lze přes VAG-COM překódovat budíky aby zhasla kontrolka prasklých žárovek? Mám VW Sharan 2001 polodot budíky. Nainstaloval jsem si LEDky.

Díky
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘÍSTROJOVKA: vymazání hlášky brzd, airbagu, atd

Příspěvek od kubenec »

Zkus odecist 08 z kodovani pristrojovky. Kodovani je 5-mistne a ty odectes toto cislo od prvnich 2. Tak pokud budes mit napr. 31xxx, tak to zmen na 23xxx.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“