stržený závit olejové vany

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

Zdar pánové,
rád bych slyšel Vaše zkušenosti , při výměně oleje před rokem jsem pozoroval problém se závitem na olejové vaně , ale vše nakonec bylo OK, nic neteklo, tento týden po výměně nastal, ale problém přes těsnící šroub olejové vany kape olej i když pouze asi pár kapek za den , ( 3 až 5 ) žádna velká olejová skvrna , šroub nechci více dotahovat protože tuším , že už bych přerval závit ( kdo ví ??? ) , jaké navrhujete řešení , nechat vyvložkovat opravnou sadou ?? kolik je asi cena opravy u mechanika?? nebo dát na stávající šroub trochu teflonové pásky a zkusit dotáhnout?? nebo???

PS. ještě jeden malý problém při výměně oleje jsem si nevšiml že jsme nalil trochu více než 4,5l a olej je teď nad horní ryskou minimálně , co doporučujete nechat tak,,,,,
díky za Vaše názory ,rady, doporučení ,

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od avalancheno1 »

A vyměnil jsi podložku pod šroubem? Ona se vymačká a pak netěsní
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Uživatelský avatar
pitbull3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.05.2010 20:13
Bydliště: Brno

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od pitbull3 »

Ahoj, toto se mi stalo nedávno na Zafiře. Auto jsem koupil v "D" a když se měnil olej, tak při odšroubování vyp. šroubu byla vidět mezi závitama špona, jemnej vlásek, ale byl. Samozřejmě, že to pak kapalo. Nechal jsem na to dát opravnou sadu a byl klid. Cena asi do 800, už přesně nevím. Co se týče hladiny oleje, pokud je to jemně nad max. rysku, nechal bych to. Pokud je to víc, upustil bych. Myslím, že tím pak trpí gumičky zdvihátek ventilů a tak..., ale nejsem mechoš, tak mně tak ber.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od DworiBak »

podložka na výpuštáku neni měděná ale ocelová, vyměnit nejde je už tam nalisovaná takže jedine nový šrouby,ty výpuštáky jsou blbě řešený na začátku závitu je šroub širší a k hlavě šroubu se zužuje ,ale nech tam dát závitovou vložku a máš klid tu už jen tak nestrhneš :wink:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od Tomášek »

na ten zavit jak rikas, nejakou pasku nebo kousicek koudele a zvenku silikon na motory.. taky mi nejakej dobrak strhal zavit na vane a mam to takhle uz 3 vymeny oleje a ani kapka :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od Goauld »

Já mám třeba u svyho dieselovyho motoru tu podložku měnitelnou, dává se vždycky nová, stojí asi korunu. Jinak ta teflonová páska by určitě pomohla, namotej jí tam tolik, aby závit šroubu byl vidět zhruba z 1/3 až 1/4, prostě skoro až ho to jakoby vypní, neboj se toho, ta páska se tam pak krásně rozleze a utěsní. Motej to ve směru přitahování, tak aby se při přitahování nevymotavála ze závit ven. Toho oleje bych radši upustil a nechal něco málo pod rysku max. Když je ho víc, má snahu vytlačovat se přez gufera klikovky a pak to tama začne týct a při další výměně to pak teče mnohem víc, když je olej novej a řídkej.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

tak dnes jsem upustil vypouštěcím šroubem potřebný olej dostal se na střed rysky měrky oleje, namotal jsem PTFE pásku na šroub ale po ujetí pár km poté zastavení a olej trochu kape , nechám to převložkovat,
na závitu uvnitř jsem viděl dvě větší špony vytržený závit,
PS musí vana dolu při použití opravné vložkovací sady ???

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od xerxes »

dawenow píše:tak dnes jsem upustil vypouštěcím šroubem potřebný olej dostal se na střed rysky měrky oleje, namotal jsem PTFE pásku na šroub ale po ujetí pár km poté zastavení a olej trochu kape , nechám to převložkovat,
na závitu uvnitř jsem viděl dvě větší špony vytržený závit,
PS musí vana dolu při použití opravné vložkovací sady ???
lepší ji sundat,při převložkování se tam dostane bordel a nadělalo by ti to paseku :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od Goauld »

Málo pásky, chce to fakt hodně, ale lepší bude tam dat tu závitovou vložku. Vanu určitě sundat a připravit novy těsnění pod vanu. Anebo sehnat za levno jinou vanu :)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

máte někdo představu o časové náročnosti ¨- vypuštění oleje , sundání vany motoru , očištění , vyvložkování závitu , zpětné nasazení vany plus utěsnění , naplnění olejem,
Kolik toto může stát u soukromého automechanika??

díky za info

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od cubic214 »

vymen srob (ale original aj s podlozkou), robilo mi to iste a uz netecie :roll:

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

cubic214 píše:vymen srob (ale original aj s podlozkou), robilo mi to iste a uz netecie :roll:
měnil jsem , ale když jsem se díval na závit ve vaně ta jsou dva - tři zavity vytrženy z poloviny ( špona , která drží v závitu ale nemá možnost přenášt těsnící tlak, ) a závit je do ostré hrany , nemá už potřebnou šířku ,

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

ono by s tím šlo i jezdit , ale aby kapal z auta olej to né :oops: :oops:
to Felicie od ženy je na tom z únikem oleje lépe ,

Uživatelský avatar
Belo00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.09.2009 21:23
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od Belo00 »

Taky se povedlo strhnout zavit, a bylo provedeno převrtani. Oprava ve vw a chteli 600 kc.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

Belo00 píše:Taky se povedlo strhnout zavit, a bylo provedeno převrtani. Oprava ve vw a chteli 600 kc.
v originál servise??

dobrá cena , viděl si po převzetí vozu nové těsnění na vaně motoru?? ( silikon )
( byla vana sundana ?? )

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“