Neleze teplota nahoru prosím pomoc

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Lukas44 »

Zdravím. Mám problém. Vím že se to tady probíralo už mockrát ale nikde sem nenašel řešení svého problému. Mám pašíka 1.8T rok 99. Při normální jízdě vyleze taplota na 70 a víc ani za nic. Někdy vyleze třeba až na 80 ale po chvilce zase spadne. Tak a včera sem si náhodou všimnul další věc co se tady popisovala. Přijel sem domů auto vypnul a zamknul. Po 5 minutách sem se do něj vrátil a zapnul elektriku protože sem si chtěl neco ověrit a všim sem si že teploměr ukazuje rovnejch 90. Po nastartování a vytočení motoru na 3000 otáček asi tak na 10 vteřin teplota klesla na 70 (takže vadný termostat ...). Tak to jest můj problém. Ještě nevím jak dlouho tento problém už trvá protože auto mám teprve měsíc a už sem ho s touto chybou koupil. A co sem pro to udělal? Takže VAG ukazoval chybu 01039 - Snímač pro ukazatel teploty chladící kapaliny (G2) 64-10 Momentálně nelze vyzkoušet - Sporadicky. Protože sem měl podobnou hlášku u našeho golfa Tdi a pomohlo čidlo vyměnit tak sem ho vyměnil... Od tý doby se tahle chyba znovu na vagu neobjevila. Dále sem skontroloval termostat. Teplota otvírání cca 87 stpňů. Vrazil sem ho do vody a ohříval. Při teplotě 85 stupňů se otevřel o cca 1 mm a při 87 už byl o 3 mm. V 95 byl otrevřenej o 11 mm. Takže se zá že funguje ne? Dále sem vyměnil chladící kapalinu (buh ví ak byla stará a navyše místo G 12 tam byl nejakej nazelenalej hegeš). Zkoušel sem i hadice jestli je průchozí chladič a horní i spodní byli teplé. Jinak k tomu čidlu sem zkoušel měřit teplotu v expanzní nádržce a zhruba odpovídala teplotě co ukazoval budík. Takže i to čidlo by mělo ukazovat správně ne? Tak a teď mi řekněte čím to je? Už sem z toho zoufalej. Nevím co už to může být. Ještě nekdo říkal že to může být vodní pumpou ale mě se zdá že funguje. Prosím o radu.
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od fery.bee »

Ahoj měl jsem stejný problém jako ty, ale mně pomohlo vyměnit to teplotní čidlo na hadici. Prý to může ale údajně dělat i špatný budík.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od PetrVK »

Měl jsem něco podobného,Auto jsem neohřál na 90 ani náhodou,tak když mě dělali rozvody,vyměnili termostat a byl klid.Po půl roce začala zlobit ručička teploty(lítala 0 :lol: -90),tak jsem koupil čidlo chladící kapaliny a tři roky mám klid.
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Lukas44 »

Ale mě ten prašivej termostat v teplý vodě otvírá tak nevim jestli se to chová jinak když je to namontovaný v autě a jinak v hrnci s vodou :lol: ... Nechce se mi kupovat novej za 500 když by měl fungovat. A to čidlo já nevím. Vag neukazuje chybu od tý doby co sem ho měnil. Ještě mě napadlo ho otestovat tak, že ten kousek co měří teplotu strčím do hrnce s teplou vodou a uvidím co ukáže budík (jestli teplota na budíku bude stejná jako teplota vody). Myslíte že je to dobrý nápad? A co ta vodní pumpa? Myslíte že to může být v háji? Že by málo hnala vodu? Ale to mi příde jako nejméně pravděpodobný... A ten budík mě taky napadnul ale když by sem testoval to čidlo tak by sem otestoval zároveň i ten budík jestli správně ukazuje. Ale to by VAG ukázal chybu když by byl budík KO ne?
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od fery.bee »

To čidlo jsi měnil na hadici to čtyřpinový? Mně to dělalo to, že ručička povylezla jen o kousek ikdyž byl motor už zahřátý, po ujetí nějakých 30km už byla na 90°C. Pak se někdy třeba držela jen na 70°C. Prostě si dělala co chtěla. Kdyžtak zkus test akčních členů na budíkách.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Lukas44 »

fery.bee píše:To čidlo jsi měnil na hadici to čtyřpinový? Mně to dělalo to, že ručička povylezla jen o kousek ikdyž byl motor už zahřátý, po ujetí nějakých 30km už byla na 90°C. Pak se někdy třeba držela jen na 70°C. Prostě si dělala co chtěla. Kdyžtak zkus test akčních členů na budíkách.
Jo to jsem měnil to čtyřpinový čidlo (mělo zelenou barvu). Jdu testnout ty akční členy ty jsem ješte nezkoušel. Možná se tam něco objeví.
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

jangeltner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 22.11.2007 09:36
Bydliště: KARVWINÁ

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od jangeltner »

zda se mi ze pasik ma 2 cidla teploty ne?? vim ze ja jsem menil cidlo teploty a to bylo modré !! tak nevím ale skusil bych i to druhe ale ja mam AEB tak nevim

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Marshall007 »

ja som mal to iste vymenil som termostat a mam pokoj ;)

na tvojom mieste by som skusil termostat nieje to taka strasne draha polozka, ja som kupoval za cca 12e
mozno inak otvara v hrnci z vodou a inak v uzavretom systeme v ktorom moze byt tlak.

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Lukas44 »

Tak akční členy otestovaný a všechno OK. Na Vagu jsem si všimnul že se tam dá skontrolovat taplota chladící kapaliny v bloku hodnot. Přišel jsem na to když sem dělal základní nastavení po čištění škrtící klapky. Teplota na budíku a ve vagu seděla takže čidlo musí být v pořátku. Jinak nevím jak je to s těma čidlama. Mám pocit že je tam jen jedno. Ale myslim že benziňáky s objemem nad 1.8 tam maj dvě (ale to jsem blíž nestudoval) a my s 1.8 tam hned vedle toho čidla máme záslepku a ty s vyšším objemem tam maj to druhý. Oni se dělaj dva druhy modrý a zelený, ale mám pocit že ty modrý jsou spíš pro starší motory (fakt nevim). Zdá se mi že je tam snad jen jedno to čidlo a ty 4 piny jsou rozdělený na dva a dva (dva pro budíky a dva pro ŘJ motoru). No skusím zejtra ten termostat. Jestli to nepomůže tak už to asi pošlu ze srázu a bude pro problému.... :lol: :lol: :lol:
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Lukas44 »

Takže auto ze srázu nepůjde. Vyměnil sem ten termostat a ejhle vše je v pořátku. Takže co z toho plyne???? NEVĚŘTE NEVĚŘTE NEVĚŘTE vaření termostatu v hrnci. JE TO NESPOLEHLIVÁ METODA OVĚŘOVÁNÍ jeho funkčnosti. Radši kupte hned novej a máte klid!!!!!!! Díky všem za pomoc.
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od PetrVK »

Lukas44 píše:Takže auto ze srázu nepůjde. Vyměnil sem ten termostat a ejhle vše je v pořátku. Takže co z toho plyne???? NEVĚŘTE NEVĚŘTE NEVĚŘTE vaření termostatu v hrnci. JE TO NESPOLEHLIVÁ METODA OVĚŘOVÁNÍ jeho funkčnosti. Radši kupte hned novej a máte klid!!!!!!! Díky všem za pomoc.
Mno vidíš že termostat.Já jsem ho chtěl taky takhle testovat ale to není moc spolehlivé.Pár mechošů mě říkalo že se tahle metoda dělala kdysi do šáde ale dnešní auta jsou citlivější.
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Masser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 22.07.2008 19:26
Bydliště: Severni Morava

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Masser »

Kolik te stal novej termostat? Asi ho budu muset taky koupit 8O
VW Passat Variant 1.9 TDI automat

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Neleze teplota nahoru prosím pomoc

Příspěvek od Lukas44 »

Masser píše:Kolik te stal novej termostat? Asi ho budu muset taky koupit 8O
Novej termostat WAHLER kupovanej v autokelly stál 550 Kč. Ještě mi nabízeli STARLINE kolem 250 Kč ale ja tehle značce nevěřím (mám s ní už více negativních zkušeností). Doporučuji ten WAHLER je to přece jen made in Germany ....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“