rezonance při deceleraci

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od TomHy »

tipoval bych to na katalyzátor, umí dost plechově rezonovat, i když se vysype jen část, navíc některé 1,8T mají uvnitř jen stočený plech, u těch to platí obzvlšť

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

-Jack- píše:Tak chlapi... Dneska me dosla trpelivost.. a jelikoz si myslim ze mam i zanesenej saci kos na cerpadle.. tak jsme se objednal do servisu... Kamosovi jsem hned rikal, ze mam tento problem a jestli to da dohromady, tak mu nebudu vdecnej jenom ja ale i dalsi lidi:) V pondeli tam jedu... tak uvidime.. Davam k nemu vsechny auta uz radku let.. A jeste se nestalo aby neco nedal dohromady.. tak drzte palce.. at se toho zbavime... vylozene me to uz se**...

tak potom poreferuj co je to zac.budem opravdu vdecni :)

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

kurna nejak se mi zmenilo kdy to dela. ted to dela pri brzdeni motorem ale vetsinou jen pod 2000ot... ale novej kat za 11 se mi fakt nechce kupovat kdyby to bylo to jak vsichni myslime
:roll: :gey:
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

shiTT píše:kurna nejak se mi zmenilo kdy to dela. ted to dela pri brzdeni motorem ale vetsinou jen pod 2000ot... ale novej kat za 11 se mi fakt nechce kupovat kdyby to bylo to jak vsichni myslime
:roll: :gey:

no dela to jak pises v nizkych otackach.hhe 11 super :-D ale sezenes snad nahradu univerzalni sportovni kat treba :)

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Luko.V »

Ahoj. Mel jsem podobny problem, po nastartovani na volnobeh mi sel z motoroveho prostoru podobny zvuk, jak zde uvadis, takove divne rinceni. Poslouchal jsem ale podobne jako u Tebe jsem nedokazal identifikovat, odkud to jde. Pokud jsem zapnul klimu tim padem byl vetsi odber, prestalo to, stejne tak po zahrati motoru na 90 stupnu. dumal jsem nad tim spolecne s mechanikem. nakonec jsme usoudili, ze by to mohl byt prave katalyzator. tak jsem zde na foru od mistniho clena koupil kat z bouraneho auta modlil se, aby to bylo tim a aby byl v poradku. Po demontazi katu bylo vse jasne. Ten muj mel nalitano kolem 170 tisic a podle toho taky vypadal. Uvntir nej to vypada jako vceli plastve a byl na koncich jakoby ohorelej, ta vrstva na nem nedrzela a to byl ten kamen urazu. Za studena drncel, po zahrati se roztahnul a byl klid. Ted po vymene neni slyset ani tuk, snizila se mi spotreba a jede to uplne jinak. O univerzalu jsem premyslel ale bohuzel to nelze jelikoz nase motory maji 2 lambda sondy. Takze to tipuji na katik. Hodne zdaru. Luko
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

me to prave nedela jen pri studenym startu. kdyz jedu po meste a brzdim motorem tak to slysim, pokud jedu na dalnici a brzdim motorem tak to je taky slyset (kdyz stahnu okno:)) a pokud treba lehce slapnu na plyn tak taky. mam na aute 253tkm a nevim kdy byl měněn... ale asi se pustím opravdu do toho. jenže sehnat kat kterej je v cajku se obávám že je pěknej problém za solidní peníze... a novej stojí asi 9500-12000 co jsem tak koukal... ale prej by se mel zacit vyrabet nejakej kat i se strednim dilem vyfuku a melo by to vyjit asi na 5-6 tisic tak se uvidi za jak dlouho to bude.. o kolik ti asi klesla ta spotreba? ja kdyz jedu na dalnici tak jedu za 9.5-11 podle toho jak moc rychle jedu, ve meste prumer 10 a pri klidny jizde na dalku tak 7.5-8.5
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Marshall007 »

a kazdy passat mal 2 lambdasondy? ja mam 2001 3BG 1.8T 110kW AWT. tiez mam aj za katalizatorom lambdu?
Lebo rozmyslam ze ho vydodim do prec a mam pokoj, len co na to povie elektronika v aute?

Dakujem

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

Tak ja bych rekl ze ano... ale jistej si nejsem... muj mechanik rikal, ze to jde nejspis z katu... 18teho tam vezu auto.. kat mi vykucha a da dovnitr trubku ( lambdy to neovlivni) a pak dam vedet jestli to bylo tim... pokud ne.. tak prosim kazdeho clena o prispevek na muj ucet:)) na novej katik:))

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

co ze ti s tim bude delat?:) kdyz to bude ono tak zvu na pivo:)

odkud jsi? :D
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

sem zvedav na verdikt :)

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

shiTT: Proste ...vyboucha katik a da tam trubku:) Taky jsem cumel jak tele... ale je fakt ze se to takle pozna... Jinak jsem kousel od Liberce... tak by se to dalo nejak udelat:)

kamol: No... to mi povidej... Jinak pro nedockavce. auto tam vezu 18teho tohoto mesice... rekl bych ze odpoledne uz budu vedet co a jak... takze dam vedet...drzte palce..

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

drzim za nas za vsechny!!! 8) do liberce by to asi nekdy slo se podivat, je tam dobrej aquapark :twisted:
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Marshall007 »

ja idem tiez tento tyzden za mechanikom,...neviem ci mu mam povedat aby mi to spravil alebo nie.
Aky budmem mat zvuk bez kat.? nebude taky plechovy? :) bude o daco hlucnejsi?
A potrebujem vediet na 100% ze ako to zoberu tie lambdy :) nie ze katalizator dam off a potom uz zistim ze mi to zere 30l na 100km lebo lambda dava blbe hodnoty. Potom uz bude neskoro ked kat. bude vykuchany :)

Mal by sa vraj zvysit aj vykon bez kat.?

a vcera som si robil VAG a mal som tam tuto chybu:
16804 - rada 1: system katalyzatoru ucinek prilis maly
P0420 - 35-10 - - - Sporadicky


nieje to chyba katalizatora? Alebo je to chyba dakde pri tom valci 1?

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

Marshall007 píše:ja idem tiez tento tyzden za mechanikom,...neviem ci mu mam povedat aby mi to spravil alebo nie.
Aky budmem mat zvuk bez kat.? nebude taky plechovy? :) bude o daco hlucnejsi?
A potrebujem vediet na 100% ze ako to zoberu tie lambdy :) nie ze katalizator dam off a potom uz zistim ze mi to zere 30l na 100km lebo lambda dava blbe hodnoty. Potom uz bude neskoro ked kat. bude vykuchany :)

Mal by sa vraj zvysit aj vykon bez kat.?

a vcera som si robil VAG a mal som tam tuto chybu:
16804 - rada 1: system katalyzatoru ucinek prilis maly
P0420 - 35-10 - - - Sporadicky


nieje to chyba katalizatora? Alebo je to chyba dakde pri tom valci 1?
Na zvuk atd se vykasli... Kat se da vybouchat zevnitr.. misto te vlozky se tam navari trubka a lambdy by to ovlivnit nemelo... ale spotreba jde o cca 2litry nahoru.. (coz jsem si spocital ze za rok bych kat projezdil... pac se da sehnat za 6tis Kc) A pokud dokazes udelat STK na cerno... tak je jedno jestli mas kat nebo ne.... ale ta spotreba... + 1.8T jsou nachylne na tlak ve vyfuku... co jsem tak slysel... uvidime...

A na tu chybu 16804 VIS pise : vytvorit readinasskod,kontrola tesnosti vyfukove soustavy,zmerit emise.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

spotřeba pujde nahoru? no to snad uz ani nejde! prece nebudu po meste jezdit s 1.8T za 14L!!!! to si asi koupit 2.8 a vyjde to nastejno a jeste budu mit o 32kW vice:) a to o prodelam na pojistce tak si za to koupim katalyzator:D takze to vyjde nastejno
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“