Hučení v kole

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
hošák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2007 20:53
Bydliště: Brno

Hučení v kole

Příspěvek od hošák »

Zdravím,

prosím o radu.. Po výměně předních kotoučů mi začalo hučet LP kolo při rychlosti 70 - 90 Km/h. Při nižší a při vyšší rychlosti to nehučí. Původní kotouče byly hodně špatný ale destičky byly dobré, protože tam byly ale půl roku... Trochu jsem ty desky srovnal a dal zpět. Nevíte, čím to může být? Jestli tou výměnou kotoučů, deskama nebo něčím jiným?

Díky za rady
Passat Variant B7
Passat Variant B8

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Hučení v kole

Příspěvek od FandaTDI »

tipuju ložisko kola, ale to by nemělo ustávat se zvyšující se rychlostí (i když ten dojem to asi vzhledem ke zvyšující se frekvenci a aerodyn.hluku může dělat) - je to intenzivnější při zatáčení vpravo? Má na ten zvuk vliv brždění? /přidání plynu? ...
Podle takovýhohle popisu by to asi mohlo bejt i něco jinýho (guma, geo, ... ) , zkus to konkretizovat ...

Uživatelský avatar
hošák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2007 20:53
Bydliště: Brno

Re: Hučení v kole

Příspěvek od hošák »

Hučí to jen při rychlosti, kterou jsem uváděl... Jsem si jist že při vyšší rychlosti to nedělá... Na zatáčení, přidávání plynu, vyřazení rychlosti to nemá vliv... Je pravda, že se mi někdy zdá, že když přišlápnu brzdu když to huči, tak to začne hučet ještě o trochu víc, ale o trochu jinej zvuk. Také jsem při výměně těch kotoučů zároveň dával nové letní pneu. Geo je dělaná nedávno a v poho...
Passat Variant B7
Passat Variant B8

Uživatelský avatar
hošák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2007 20:53
Bydliště: Brno

Re: Hučení v kole

Příspěvek od hošák »

Ještě jsem si vzpomněl, že jsem také zároveň měnil manžety na homokinetických kloubech....
Passat Variant B7
Passat Variant B8

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Hučení v kole

Příspěvek od FandaTDI »

hmm :? ... kloub bych netipoval, ten většinou "chroupe" a to se projevuje hlavně při zatáčení (plnym rejdu) ... pokud to popisuješ správně, jsem už s radama pomalu v koncích, protože když vyloučíme geo, gumy, ap., napadá mě, jestli ti nehází kolo, ale to bys měl po výměně gum mít vyvážený ... dál mě napadaj už jen "kraviny" - směrový gumy? Všechny šrouby utažený, jak maj bejt? Je divný, že na to nemá vliv zatáčení ... určitě je to od kola? :? :lol:

Uživatelský avatar
hošák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2007 20:53
Bydliště: Brno

Re: Hučení v kole

Příspěvek od hošák »

FandaTDI píše:hmm :? ... kloub bych netipoval, ten většinou "chroupe" a to se projevuje hlavně při zatáčení (plnym rejdu) ... pokud to popisuješ správně, jsem už s radama pomalu v koncích, protože když vyloučíme geo, gumy, ap., napadá mě, jestli ti nehází kolo, ale to bys měl po výměně gum mít vyvážený ... dál mě napadaj už jen "kraviny" - směrový gumy? Všechny šrouby utažený, jak maj bejt? Je divný, že na to nemá vliv zatáčení ... určitě je to od kola? :? :lol:
Mně toho taky moc nenapadá :| kola vyvážená, směráky nemám, Pirelli P7... Šrouby dotažený... Mohly by to dělat ty starší brzdové destičky? Předochocí kotouče házely, ale desky jsem trochu srovnal...
Passat Variant B7
Passat Variant B8

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Hučení v kole

Příspěvek od FandaTDI »

No neměly by, tim spíš, že to je jen v určitý rychlosti a ne při brždění, ale pro jistotu zkus po pár kilácích jízdy ohmatem porovnat teplotu kolem brzd ... víc už ti asi neporadim ... :( ... i za tyhle spekulace by mě tu někteří "profíci" pomalu lynčovali :lol:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“