Spolahlivost motora R5

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Spolahlivost motora R5

Příspěvek od eEDOo »

Zdravim,

na nete som nasiel jeden clanok ohladom R5, ale moc sa mi nezda ze by to bola pravda. Pisu tam, ze R5 pochadza z V10 TDI. Mne sa skor zda ze R5 bola skor ako V10, a ze prave ta V10 ma casti z R5, tj. zdvojena R5ka. V tom clanku pisu pravy opak.

http://auto.pravda.sk/nedajte-sa-zlakat ... azdene_P39" onclick="window.open(this.href);return false;

Ake su vase nazory na tu R5tku. Ved co pozeram, vacsina ludi ma tu R5 a okrem toho ze ma slabsi vykon na tak velke auto, tak ludia sa moc nestazuju, ze by bola nejaka poruchova. Ci musi mat clovek stastie na dobry kus? Alebo ze by bola nejaka seria zla?

A este mam jendu otazku ohladom V6 3.2 benzin. Vela ludi ju akokeby "zatracuje". Vid ceny ojazdenych kusov. Su napr. aj o 3000Eur lacnejsie ako napr. R5. Ani na fore ju moc ludi nema. Je to len kvoli spotrebe, ci ma aj nejake ine vady?

Dik

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od LuboR5 »

R5 je asi nejlepší varianta v poměru cena-výkon-spolehlivost-náklady na provoz.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od pásovec »

R5 je polovina V10. Maj pravdu, ale nejdriv byla R5 a pak az vymysleli V10.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od eEDOo »

LuboR5 píše:R5 je asi nejlepší varianta v poměru cena-výkon-spolehlivost-náklady na provoz.
zdravim,
ty mas v podpise, ze jazdis na R5.
Nestretol si sa nahodou s tym co pisu v tom clanku. Ze sa zvykne nejaky napinak uvolnit a potom vodna pumpa nefunguje jak ma a ak si sofer nevsimne, motor sa prehreje az tak, ze sa zdeformuje hlava.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od LuboR5 »

je nás tu více co má R5 ale takovou závadu tady snad ještě nikdo ani neřešil takže nemůžu o tom nic říct nesetkal jsem se s tím .

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od miskoos »

Za seba mozem povedat ze o takejto zavade som tiez nepocul ale myslim ze niekto kto by takto dopadol musi mat auto na dobre na haku. Ved jednak je tam teplomer a jednak vsetko hned signalizuje pocitac aj so zvukovym doprovodom. Ja riesim momentalne dve take situacie ani nie zavady. Prva je cierny dym pri preradzovani pod plynom. Celkom si zvykne zakurit pri predeni razantnom ale sko to vidim ze sa s tym dlho jazdilo vlazne. Druha vec su cierne sadze okolo regulacie turba takze mozno to ma suvis. Kazdopadne podla servisu je to v poriadku. Uvidime mozno zvazim este repas turba. Inak vsetko v poriadku a momentalne je spotreba lahko nad 8,3 kombinovane.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od LuboR5 »

máš černé saze okolo turba, nebo vlastně levá část motoru ? to jsou prasklé svody na R5 to čeká všechny ale já už jsem to řešil v mé sekci "Touareg " , máš tam i foto co je potřeba vyměnit , ta chyba je v tom že příruba od výfukového potrubí k turbu je vlastě krátký vlnovec který vibracemi motoru po nějakém čase praskne.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od LuboR5 »

a ke kouření motoru je to prostě diesel , můžeš měnit pořád dokola tyhle věci turbo, trysky, a asi i mít dobrý tlak motoru aby se do komory netlačil olej . a kvalitní nafta která asi už u nás není.

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od miskoos »

Nie cierne je len okolo vstupu regulacnej tycky do turba. Ale dnes pri umyvani som si vsimol ze cely zadok auta je spinavy take male cierne bodky sadzi. Inak zvody su ok asi pred po rokom boli mierne povolene dve srubky na kraji tak to trosku ociernilo a stacilo dotiahnut a je pokoj.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od LuboR5 »

tak tohle přesně mi dělalo TT a pak odešlo turbo :wink:

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od eEDOo »

a neviete ako je to nahodou so spolahlivostou V6 3.2 benzin :?:

turkovia s tymto motorom sa daju kupit pomaly za "facku" :)
je ten motor nejaky poruchovy, ci je to len kvoli tej spotrebe ?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od Mára_VR6 »

eEDOo píše:a neviete ako je to nahodou so spolahlivostou V6 3.2 benzin :?:

turkovia s tymto motorom sa daju kupit pomaly za "facku" :)
je ten motor nejaky poruchovy, ci je to len kvoli tej spotrebe ?
Spolehlivost nevím, ale tenhle motor žere i trávu kolem silnice :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od eEDOo »

Mára_VR6 píše:
eEDOo píše:a neviete ako je to nahodou so spolahlivostou V6 3.2 benzin :?:

turkovia s tymto motorom sa daju kupit pomaly za "facku" :)
je ten motor nejaky poruchovy, ci je to len kvoli tej spotrebe ?
Spolehlivost nevím, ale tenhle motor žere i trávu kolem silnice :mrgreen:
to viem :)

ale zeby to malo az tyky vplyv na ich cenu?! sa mi nejak nechce verit.
Ved dajme tomu ze taky diesel (napr R5 alebo ta 3l V6) beha okolo 8,5 - 10. Co som pocul, tak ten benzin by sa mal zmestit do priemernej 15l a to je len cca 5l/ 100km viac => asi o 30-40% vyssie naklady na phm.
Ze by to bolo az take hrozne ?!

jenes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.11.2009 20:15

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od jenes »

Ja mám touarega 3.2 benzín, mám v tom namontovaný plyn od BRC a priemerná spotreba je tých 15 litrov :cry: . A liter plynu stojí 0,480,-€. :D

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: Spolahlivost motora R5

Příspěvek od eEDOo »

jenes píše:Ja mám touarega 3.2 benzín, mám v tom namontovaný plyn od BRC a priemerná spotreba je tých 15 litrov :cry: . A liter plynu stojí 0,480,-€. :D
a nemal si nejake technicke problemi ? nejake nespolahlivost alebo tak, lebo ako som uz pisal, tie 3.2ky sa predavaju "za facku" :)
clovek tam da plyn (vdi tvoj priklad) a ma vystarane. Je to fakt iba kvoli tej spotrebe!? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“