Repas zadnych brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Repas zadnych brzd

Příspěvek od dibarbora »

Zdravim vsetkych!
Cakaju ma zadne kotuce + platnicky, pri zbeznej kontrole stavu som zistil, ze mam jednu prachovku roztrhnutu. Som teraz v rozpakoch ako sa k tomu postavit, ci vymenit len tu prachovku alebo urobit komplet pretesnenie strmenov (aj druha prachovka uz ma najlepsie casy za sebou, prepokladam ze od vyroby do toho nikto nesiahol okrem vymeny platniciek). Tiect to netecie, takze by som bol vdacny za vase nazory, ci si pripadnym pretesnovanim nenarobim viac problemov ako uzitku, mam trochu strach z toho mechanizmu rucnej brzdy. Planujem kupit tuto sadu

http://obchod.autokelly.sk/detail.aspx? ... K%20238022" onclick="window.open(this.href);return false;

vdaka

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Qweros »

Nevím jak to vzadu teda stou ručkou.. ale neřek bych ,že to bude složitý.

Repasoval jsem vpředu a pohoda.. Ono vlastně jde o prachovku, pak jednu gumičku a očistit ten píst apod..Vzadu to bude podobný..

píst jsem vydaval kompresorem že jsem tam pustíl tlak a byl hned venku.. ale bacha vystřelí :-D kamarad ješte dneska necejtí pořádně prst :-D

Uživatelský avatar
ome
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rožnov p.R.

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od ome »

Ahoj,v servisu mi měnili oba zadní kotouče a desky.Od té doby se mi kotouče hřejí víc než přední.Je to normální,nebo si to sedne a přestane?Mám pocit jako by auto někdy trochu brzdilo,mám také nepatrně vyšší spotřebu.Co s tím?

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Qweros »

ome píše:Ahoj,v servisu mi měnili oba zadní kotouče a desky.Od té doby se mi kotouče hřejí víc než přední.Je to normální,nebo si to sedne a přestane?Mám pocit jako by auto někdy trochu brzdilo,mám také nepatrně vyšší spotřebu.Co s tím?
Podle me je to normální...

Mě když jsem měnil kotouče + desky a repasoval přední tak mi trochu brzdilo možná i 100km..v koloně jsem vubec nemusel stat na brzdě :D

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od wvwvw »

vôbec to nie je normálne, nemali by sa vôbec hriať, to znamená že sa ti nevracajú platničky, alebo kotúč má vibrácie.
jedine čo je normálne je, že ti tie brzdy slabšie brzdia ale po cca 100km musia isť na 100%

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Qweros »

wvwvw píše:vôbec to nie je normálne, nemali by sa vôbec hriať, to znamená že sa ti nevracajú platničky, alebo kotúč má vibrácie.
jedine čo je normálne je, že ti tie brzdy slabšie brzdia ale po cca 100km musia isť na 100%
Ja se stím setkal několikrát a zdá se mi to v pohodě když to přestane..

Když jsem komplet zrepasoval třmeny a vyměnil kapalinu (nekolikrát jsem to prolil a odvzudšnil) a stejně to brzdilo tak nevim ale příde divný že by to nebylo normální :mrgreen:

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Kwapo »

Já bych se toho nebál. Dělal jsem před pár měsíci repas předních brzd, včetně všech gumiček i pístku a celkem v pohodě prác. A zadek počítám že nebude o nic horší. S tou ručkou si nelam hlavu, když to správně poskládáš, tak se nastaví sama a není co řešit. Jinak ty gumičky doporučuju vyměnit. Ja měl ve předu taky špatnou prachovku, pistek mi začal rezivět, nevracel se a brzda se hřála jak blázen. Jinak pokud to brzdí jen ze začátku, nejakych 100 - 150 Km, tak to je v pohode, musi si to sednou atd. Ale jakmile je to delší dobu, bude asi někde chyba ... :wink:

Uživatelský avatar
Mario02
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 17.06.2008 18:25
Bydliště: Třinec

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Mario02 »

Nechceme se mi zakládat nové téma tak to šoupnu sem. Chcu zrepasovat přední třmeny a mám dvě otázky, pro někoho možna hloupé ale ja s tím nemám žádne zkušenosti.
1.) Jak vyndám ten pístek? Je nějaká alternativa kompresoru?
2.) Jak nejlépe utěsnit brzdové hadičky aby se okruh co nejméně zavzdušnil a kapalina nevytékala?

Díky.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Qweros »

Mario02 píše:Nechceme se mi zakládat nové téma tak to šoupnu sem. Chcu zrepasovat přední třmeny a mám dvě otázky, pro někoho možna hloupé ale ja s tím nemám žádne zkušenosti.
1.) Jak vyndám ten pístek? Je nějaká alternativa kompresoru?
2.) Jak nejlépe utěsnit brzdové hadičky aby se okruh co nejméně zavzdušnil a kapalina nevytékala?

Díky.
1.) Sikovkama přes hadr..
2.) Když repas tak rovnou vyměn i kapalinu.. Stejně budeš muset odvzdušnit a dolejt tak je to jedno :wink:


Ja nechal origo a odvdušnoval a dolejval tak dlouho dokud netekla nová kapalina.. Pač když jsem promazal ten píst tak se do oběhu dostalo i nějaký to WDečko.

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od dibarbora »

Dakujem vsetkym za doterajsie odpovede. Mal by som este otazku ohladom mazania voditok strmenov. Aka vazelina by sa na to dala pouzit? Samozrejme dostupna na trhu mimo siet VW servisov.

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas zadnych brzd

Příspěvek od Qweros »

dibarbora píše:Dakujem vsetkym za doterajsie odpovede. Mal by som este otazku ohladom mazania voditok strmenov. Aka vazelina by sa na to dala pouzit? Samozrejme dostupna na trhu mimo siet VW servisov.
v té opravné sadě je i troška vazelíny :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“