Nevíte co to je?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Nevíte co to je?

Příspěvek od Bártič »

Ahoj dneska jsem si prohlížel motor a náhle jsem narazil na tohle a nevím co to je, nebo kam to patří.. Díky za rady.
Přílohy
DSCN1910.JPG
DSCN1911.JPG
DSCN1912.JPG

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od bifur »

Mala by do toho ist hadicka. Tymto si egr prisava vzduch a vyrovnava podtlak. To je co sa tyka prveho obrazku. Na dalsich nemam co komentovat.. :D

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od Bártič »

bifur píše:Mala by do toho ist hadicka. Tymto si egr prisava vzduch a vyrovnava podtlak. To je co sa tyka prveho obrazku. Na dalsich nemam co komentovat.. :D
Aha a odkud má ta hadička vést

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od bifur »

Z elektronickeho ventilu, ktory ovlada EGR. Je svetlo oranzovej farby. Ide don podtlakova hadicka od klapky, dalsia hadicka spaja dva rozne vystupy tohoto ventilu, potom je tam zapojeny tento filtrik a posledna hadicka ide do EGR..

Bártič
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 25.12.2009 15:47
Bydliště: ROUDNICE NAD lABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od Bártič »

bifur píše:Z elektronickeho ventilu, ktory ovlada EGR. Je svetlo oranzovej farby. Ide don podtlakova hadicka od klapky, dalsia hadicka spaja dva rozne vystupy tohoto ventilu, potom je tam zapojeny tento filtrik a posledna hadicka ide do EGR..
jo tak to je na mě složitý žádnej kablík tam nevidím téhle barvy vede te do voz obrazek myslím 2.. Myslíš, že to není zapojení, když to tak vísí? Myslíš, že to mám vliv na to že mi to auto na první start kolisají otáčky a scípne?

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od torr34 »

Ahoj, no nevim ale ja to mam stejne jak ty, je to neco kvuli EGR ventilu asi to prisava vzduch ale pochybuju ze by na to jeste neco bylo napojene, jo mam typ motoru BCB

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od bifur »

Ziadny kablik do toho nejde, je to iba filter ktorym si EGR prisava vzduch na regulaciu podtlaku. Neviem aky kod motora mas, takze neviem aky typ egr mas. Mechanicky egr to ma zapojene do elmag. ventilu ktory je oranzovy (iba hadickou, ziadne kable) elektronicky neviem, asi to ma priamo. Ked napises kod motoru, pozriem ti to presne. Ale ak to ma hadicku zapojenu a nevisi to len tak doblba, tak to zbytocne riesis..

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od falko1983 »

Tak vám chlapi nevím mě to vede kousek od EGR a končí to tím filtříkem.Napojeného nato nic neni.Motor mám ATN..??
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od bifur »

Tak je to spravne, teda ak to chapem dobre ze jedna strana hadicky je napojena na ten filtrik a druha na egr, popripade pobliz..

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Nevíte co to je?

Příspěvek od torr34 »

jjj pesne tak

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“