stržený závit olejové vany

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od john.1 »

Zkus se mrknout v okolí jestli někde nepůjčujou sady na opravy závitů. Já už jsem si to párkrát půjčoval, převložkované to máš za 15min. a vyjde to cca na 100Kč.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

john.1 píše:Zkus se mrknout v okolí jestli někde nepůjčujou sady na opravy závitů. Já už jsem si to párkrát půjčoval, převložkované to máš za 15min. a vyjde to cca na 100Kč.
na jakém to je principu do stareho závitu našrobuješ novou vložku , nebo musí nějak ten starý závit upravovat??
tradiční otázka vanu dávaš dolů z auta ,??

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od john.1 »

Postup je takovej: Starej závit převrtáš, do něho vyřežeš závit, natočíš vložku, našroubuješ šroub a drží to jak čert :twisted: . Vanu není potřeba sundávat.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

john.1 píše:Postup je takovej: Starej závit převrtáš, do něho vyřežeš závit, natočíš vložku, našroubuješ šroub a drží to jak čert :twisted: . Vanu není potřeba sundávat.
co špony které se můžou dostat do olejové vany ??? jak toto řešit ?
( jinak mechanik mi říkal totéž že vana nemusí dolů )

krofik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.03.2008 16:35

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od krofik »

Doporučuji servis kde olej mění metodou vysátí podtlakem bez povolení jakéhokoliv šroubu :) :) zkušenost po povolení šroubu nekápne ani kapka takže dokonalé :D

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od john.1 »

dawenow píše:
john.1 píše:Postup je takovej: Starej závit převrtáš, do něho vyřežeš závit, natočíš vložku, našroubuješ šroub a drží to jak čert :twisted: . Vanu není potřeba sundávat.
co špony které se můžou dostat do olejové vany ??? jak toto řešit ?
( jinak mechanik mi říkal totéž že vana nemusí dolů )
Nijak. Když vrtáš tak stejně všechny špony padají dolů tak bych se toho nebál... :wink:

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

krofik píše:Doporučuji servis kde olej mění metodou vysátí podtlakem bez povolení jakéhokoliv šroubu :) :) zkušenost po povolení šroubu nekápne ani kapka takže dokonalé :D
jenže já už řeším jiný problém povolil jsem a strhl závit .... ( ted už vím ... po boji je každý generál )

kolik Tě potom stojí výměna oleje touto metodou

krofik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.03.2008 16:35

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od krofik »

dawenow píše:
krofik píše:Doporučuji servis kde olej mění metodou vysátí podtlakem bez povolení jakéhokoliv šroubu :) :) zkušenost po povolení šroubu nekápne ani kapka takže dokonalé :D
jenže já už řeším jiný problém povolil jsem a strhl závit .... ( ted už vím ... po boji je každý generál )

kolik Tě potom stojí výměna oleje touto metodou
já jen pak doporučuji jak měnit příště 8) stojí to uplně stejně jak normální výměna,u mě teda olej 10W40 s filtrem a práce cca 900

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od dawenow »

krofik píše:
dawenow píše: jenže já už řeším jiný problém povolil jsem a strhl závit .... ( ted už vím ... po boji je každý generál )

kolik Tě potom stojí výměna oleje touto metodou
já jen pak doporučuji jak měnit příště 8) stojí to uplně stejně jak normální výměna,u mě teda olej 10W40 s filtrem a práce cca 900
dobrá cena
pozjištuji kde to u nás dělají , nesetkal jsem se s tím ,

krofik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.03.2008 16:35

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od krofik »

dawenow píše:
krofik píše: já jen pak doporučuji jak měnit příště 8) stojí to uplně stejně jak normální výměna,u mě teda olej 10W40 s filtrem a práce cca 900
dobrá cena
pozjištuji kde to u nás dělají , nesetkal jsem se s tím ,
no právě uplně všude to neni ale je to bomba,najedes autem natlakuje to a strčí takovej dlouhej sráč a za chvíli je hotovo,pak jen filtr doleje 4,3 litru oleje dá štítek a jedu,interval na PC si pak nastavím sám

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od torr34 »

caute chlapi, jeste jak jste se tu bavili ze to resite tou teflonovou paskou a nekdy to kape tak zkuste jeste misto klasickeho hlinikoveho tesneni co se prodava pro vw, dat medene tesneni ktere je prokladane(jak by z dvou tenkych medenych tesneni) a staci ho dotahnou o dost mene nez to hlinikove aby dobre tesnilo, pouzivaji to renaulty(na muj sedi dobre z megana r.v.2000, ale to zalezi na typu motoru) jo a misto teflonove pasky pouzivam topenarske konopi nabobtna a drzi to hodne dobre ale teflon uz jsem mel taky a nemuzu rict spatne slovo

Uživatelský avatar
Belo00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.09.2009 21:23
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od Belo00 »

dawenow píše:
Belo00 píše:Taky se povedlo strhnout zavit, a bylo provedeno převrtani. Oprava ve vw a chteli 600 kc.
v originál servise??

dobrá cena , viděl si po převzetí vozu nové těsnění na vaně motoru?? ( silikon )
( byla vana sundana ?? )
no ono to bylo trochu slozitejsi :D Kdyz mi menili olej, tak to strhli ve vw servisu. Teda rikali, ze to bylo uz spatny a ze to tak tak drzelo. Nevim, nic mi neteklo do vymeny oleje.
Tak mi rekli o teto zavade a ze musej oddelat vanu a prevratat. Musel jsem kvuli tomu cekat den, vyvrtany to bylo hned, ale pry to napusti, az poradne zaschne tesneni(silikon-asi). No a nauctovali si tech 600kc a ja jim to "zaplatil".

PolarBEAR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2014 00:41

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od PolarBEAR »

Zdravím pánové. Chtěl jsem se na tohle téma zeptat. Našel jsem na netu sadu na opravu http://www.kovonastroje.cz/Naradi-pro-o ... 5x1-5.html" onclick="window.open(this.href);return false; kde není třeba vrtání, pouze se přeřeže závit. Máte někdo zkušenosti?
Golf IV 1.9 TDI PD

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od duduh »

Zkušenost bude asi taková,že tu 14tku tím spešl závitníkem řízneš na tu 15tku a dáš nový 15tku šroub.Zůstává ti tedy opět hliník a nebezpečí,že se ti to opět strhne při příští výměně oleje.Já by jsem osobně dal tu závitovou vložku.Není tak citlivá na to dotahování a poškození.Nebo si můžeš půjčit 15ku závitník,koupit 15ku šroub OIL vany a vyjde tě to levněji.

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: stržený závit olejové vany

Příspěvek od Kubos32 »

hoši chci se zeptat da se převložkovat ten zavit doma ? popřipadne jak a udelam to na aute protože to nemam na vanne ale čidlo tlaku oleje ktere je v hlave (nechci sundavat hlavu) jo je tam jemny zavit
Vw Golf 4 . 3dveř

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“