origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Příspěvek od alesino »

ahoj ...
včera jsem byl na STK a u kontroly seřízení světel mi technik chtěl ještě zkontrolovat seřízení světel ...
po zapnutí bixenonů udělal správné nastavení šroubovákem / údajně svítily trochu níže / po té chtěl ať vypnu a znovu zapnu světla , což jsem udělal , xenony se znovu rozsvítily , ale zůstaly v původní poloze a on tvrdí , že by po každém zapnutí světel mají bixenony " projet " koncové polohy , u mě jen nahoru dolů ... osobně si myslím , že pokaždé by se to nemělo dělat ...
a moje otázka je ...
:arrow: opravdu se po každém zapnutí automaticky provádí " kalibrace " bixenonů , nebo to je jen při změně zatížení auta , popř. jiný parametr nebo je to " podobné " jako s ostřikovači světel , že až po každém 5-tém ostřiknutí předního skla se ostřiknou i světla ... když zapnu světla , někdy se provede někdy ne ...
kámoš co má Galaxy to taky zkoušel a říkal , že se mu jen rozsvítí ... Dnes ráno po zapnutí světel normálně sjely dolů a pak nahoru do normální polohy ... další zapnutí cca po 20 minutách jen rozsvícení bez " kalibrace "
takže jak to je :?:
na VAGu ohledně kontroly akčních členů jsem ještě nebyl , zatím sbírám teoretické info ohledně tohoto " problému " ... kontrolka světel nesvítí , maxidot nevypisuje žádnou hlášku jako v jiném topicu o xenonech / Passat /
další dotaz :arrow: v ETCE jsem našel i motorek naklápění pro bixenony , ale je umístěn u dálkového světla H1 , které se spíná společně se bixenonem ... ten řídí sklon naklápění bixenonu :?: nebo je přímov čočce nějaké naklápění :?:
VW Touran 2006 origo bixenon ...
rád bych věděl jak se věci mají :lol:
Díky info ... *** alesino ***
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Příspěvek od T150 »

ty woe to je otázek :D
s těma technickejma otázkama nevim ale:
mě se sklopí a naklopí do správný polohy xenon po každym nastartování, taky mam bixenon, a u táty je to zrovna tak, takže dvakrát potvrzeno ;-), ale těch tipů binenonů bylo tušim trochu víc, tak nevim, ja mam ten jak popisuješ že ti přisvěcuje ještě H1 ve vedlejší parabole a zároven se mi na xenonu odklopí klapka.......
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Příspěvek od Mára_VR6 »

tyhle technici na STK :roll: :roll: :roll: si vždycky myslej že sežrali minimálně Šalamounovo h***o :mrgreen:
Samo, že kontrola xenonů proběhne jen po nastartování, pokud jen zapneš, vypneš, zapneš, tak nekontrolujou.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Příspěvek od alesino »

Mára_VR6 píše:tyhle technici na STK :roll: :roll: :roll: si vždycky myslej že sežrali minimálně Šalamounovo h***o :mrgreen:
Samo, že kontrola xenonů proběhne jen po nastartování, pokud jen zapneš, vypneš, zapneš, tak nekontrolujou.
přesně jak píše Mára ...
po každém nastartování a zapnutí světel proběhne kontrola xenonů ... další kontrola zase po opětovném nastartovnání + světla ... dnes jsem měl trochu času takže ověřeno a potvrzeno :lol:
každopádně díky za info , ten technik mě trochu více zmátl :158: ...
takže závěrem xenony normálně fungovaly na STK , fungují a doufám , že ještě dlouho fungovat budou ...

devil22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.11.2011 13:32

Re: origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Příspěvek od devil22 »

Zdravim mam dotaz.Mam Passat 06.Me se prestali kalibrovat a blika mi kontrolka na palubce.Podle diagnostiky to dela svetlo u ridice.V servisu rekly at vymenim cele svetlo.Mam bixenony.Ale cele svetlo stoji pekny ranec,tak schanim radu.Predem dekuji

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: origo bixenon Touran - kalibrace !?...

Příspěvek od Palko »

Správně by do seřízení světel neměl bez diagnostiky vůbec šahat, k tomu je základní nastavení světel, pak se seřídí a jednotka si uloží polohu seřízených světel. Opravdu miluju takové chytráky z STK co vědí úplně všechno ale přitom h***o 8O
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“