CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Co na to říkáte: Nějak si nemohu vybrat, Thule vypadá lépe, Atera se mi zamlouvá s tím odjížděním od zadku.
http://www.youtube.com/user/autoteilema ... Qcl-jGDOoc" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/user/autoteilema ... _97Cy9cEk4" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) jbarman dne 08.06.2010 17:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Auto1 »

Crake píše:Ty jo, ze bych se na to nakonec vykaslal... Preci jen nejaci rejpalove se najdou a mit z toho problemy... Chjo... Zkusim se zeptat na magostratu, jestli se to neda vyresit nejakou oficialni cestou... ;)
Normálně zadní značku sundáš z auta a dáš ji na ten nosič kol. Němci si mohou nechat udělat třetí značku za 10eur ale v CZ to nejde.

Jedině zjistit,kde ty značky dělají.

Neví někdo?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od milda »

Přečti si vyhlášku,abys neměl problémy,RZ musí být na autě,né na nějakém držáku kol.BACHA je za to 5 bodů, až 50000,-Kč a papíry na půl roku.Pokud máš SPZ tak to neplatí.Jinak jsou ty držáky perfektní oba dva.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Jbarman: Jaká je cena těch čupr držáků na kola??? :oops: :oops: :oops: :oops:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

oba stoji stejně zhruba 10300 Kč

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Tak zase budu mít houno!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

sharan 02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.05.2010 20:34
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od sharan 02 »

Zkus http://www.nosic-kol.cz" onclick="window.open(this.href);return false; mám od něj nosič MEDA 3+1(duralový tenkrát nedělal) na tažné už několik let a jsem spokojený. Jde sklopit a po sklopení mi jdou otevřít páté dveře.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Meda nemá špatnou cenu, jen ta trochu složitá montáž a má docela neskladné provedení. Pokud někde zaparkuji ve městě Thule nebo Ateru jednoduše odendám a strčím do kufru. U Medy musím použít nářadí v ideálním případě ráčnu na odmontování a do kufru ji složíš tak ale zase za pomoci nářadí.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

no to není dobrý, ale zase ta cena je lepčí.. :wink:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Ještě k těm značkám. Tady je atrapa http://www.stresninosice.cz/plastova-sp ... exni-1997/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Neznáte náhodou někdo tento výrobek HAKR SWIFT CLIP ALU 3 http://www.hakrbrno.cz/NosiceKolNaTazneZarizeni.aspx. Jestli má v bezproblémové uchycení na kouli, šel bych do toho.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

No, i když jsem vždycky jezdil s kolama na střeše, tak se letos taky rozhoduji nad nějakým "sofistikovaným" řešením na kouli.
Více méně jsem byl rozhodnut pro "Wjenzek ALFA 3+1" (http://www.autio.cz/cz/produkt/nosic-ko ... va-zdarma/" onclick="window.open(this.href);return false;), ale ta "Atera STRADA 3" (http://www.autio.cz/cz/produkt/nosic-ji ... -strada-3/" onclick="window.open(this.href);return false;) mě celkem nahlodala.
Cena je sice vysoká, ale na druhou stranu tento bazmek člověk nekupuje kvůli jedné cestě nebo sezóně.

Asi by to chtělo vidět v reálu a rozhodnout se osobně podle toho jak se co instaluje, skládá, jak je to stabilní apod. Je otázka v čem jsou ty zahraniční nosiče dražší, buďto jsou fakt "betelnější" nebo se jen platí za značku.
Je tady někdo kdo to viděl, měl v rukách a je schopen rozdíly (alespoň) subjektivně zhodnotit :?:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Já si občas půjčím Wjenzek od Ivana142 a musím říct, že s ním nemám problémy, jen mě vadí ta montáž (i když je u tohoto řešení jistota, že se to za jízdy nemůže povolit) a potom při sklopení trošičku drhnou dveře rám. Proto se mi u Atery líbí to odjíždění. Přece jenom máme na miláčcích pořádný vrata. A místa pro manipulaci s nákladem v kufru je docela málo.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

jj mít tak zbytečných 12500,- + 3000,- na TZ tak bych do toho taky šel. Tak jsem koupil UNI držák na 5té dveře a rozhodně nedoporučuju!!!! Měl jsem původně strach, že ty pásky se budou povolovat, což mě mile přeqvapilo, že zůstaly na fest našponované celých 500 km tam a zpět po "našich silnicích" ale co mě drtilo bylo to, že jsem měl těsně nad stěračem opřený onen rám (obalený molitanovými návleky) o okno!!!! Tak jsem trnul, kdy při hrbolu to okno povolí.... na fotce je ten rám zvýrazněn červeně.... ale co by jste chtěli za 1100,- :? Bohužel ať jsem to nastavoval jak jsem chtěl, vždy byl jeden kus toho rámu na okně, nebo když jsem to dal těsně nad a těsně pod okno, tak jsem měl kola narvaný na autě!!!
Obraz001.jpg
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

... že bych byl tady první kdo pořídí ATERU :!: :wow: no ještě popátrám a uvidíme.
Mně se líbí taky právě to odjíždění od auta a taky předpokládám, že nosič na kola přežije současný SAG a zdědí ho časem nějaký snad novější SAG nebo něco tomu podobně objemného.
Pro letošní rok by mi stačilo převážet jen 3 kola, no a příští rok bych zainvestoval ještě do toho adaptéru pro 4 kolo, protože prcek už bude, předpokládám, taky jezdit na svým malým bikovi. :velo:

crazyduke:
Máš velkou pravdu v tom, že je to neskutečně vysoká cena, na druhou stranu si říkám, že to určitě využiju víc než třeba vlek za auto (který je ještě dražší), nekupuje se to na chvíli, ale v podstatě napořád (myslím tím na delší dobu než samotný auto).
Kromě ceny zatím převládají pozitiva, ale cena je bohužel dost pádný argument. :mad3:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“