MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re:

Příspěvek od golfgti16vv »

Aknel píše:Kazbo změna.Volnoběžka 2800+řemen a zahučel jsem tam za 3700.
ja ted taky kupoval volnoběžku FEBI a stala 2000 kč a řemen 600 kč jinak jsem po vymněne rozvodu a kladky plocheho řemenu vše v poho

ladar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.06.2010 16:19

kladka plochýho řemene

Příspěvek od ladar »

zdravim právě jsem se stal majitelem sharana I, 81 KW z roku 98 a mám problém s kladkou plochýho řemene furt strašně vybruje a vydává pazvuky. Napínák a řemen jsem dal novej, ale prd platný a když zapnu klimu tak se to ještě zhorší. tak jestli nemá někdo nějakou zkušenost co s tim mám dělat . předem díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: kladka plochýho řemene

Příspěvek od 11mAjA11 »

podle všeho si vyměnil pouze kladku + ten tlumič vibrací co napíná současně řemen ,je namontovaný z druhé strany kladky na držák na motoru..pravděpodobně budeš mít vymleté ty pouzdra toho napínacího ramena které vede skrze ten držák toho napínáku..je to velice častá závada v podstatě neopravitelná pokud nemáš schopného soustružníka a mechanika co by vymontoval ten držák..řešil to na svém Sharanu Widle a vyřešil to velice pěkně..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

ladar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.06.2010 16:19

Re: kladka plochýho řemene

Příspěvek od ladar »

ten tlumič jsem měnil taky a pouzdro bylo vyjety tak jsem naklepl zpádky a zalepil takovou srágorou od wurtha myslíš že to dělá to futro? to musim teda celej držák co drží altik a kompresor klimy vyndat a nechat udělat nový futro? diky za odpověď

ladar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.06.2010 16:19

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od ladar »

píšete tu o volnoběžce na altiku ale ja tam mám řemenici natvrdo bez volnoběžky mám ještě toledo a to jí má . tak nevim jestli tam má bejt nebo nejestli nedělali víc možností nebo tam někdo nacpal něco jinýho

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od 11mAjA11 »

ono je potřeba sundat ten řemen a ten tlumič a pokusit se s tím ramenem zacloumat jestli má vůli tak by to mělo být celkem jasné pokud nebude mít vůli tak je možné že je špatná ta volnoběžka na altíku, a myslím si že by tam měla být mám AFN rok 99 a myslím že ji tam mám..ale sou tam dva typy liší se šířkou ( 55x17x39.1 můžu mít za 1700,- , 61x17x42,4 za 1000,- ) výrobce SNR prvovýroba ložisek a kladek pro Francouze montuju to už léta jak ložiska tak kladky a žádná reklamace..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od widle »

pokud ti to pouzdro vyjelo ven, je téměř jisté, že je v háji, jednou mi to kámoš dělal na autě výstředníkem, a ta pouzdra vytočil na soustruhu z karo bronzi......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od mekks »

ladar píše:píšete tu o volnoběžce na altiku ale ja tam mám řemenici natvrdo bez volnoběžky mám ještě toledo a to jí má . tak nevim jestli tam má bejt nebo nejestli nedělali víc možností nebo tam někdo nacpal něco jinýho
u mna to bolo tak že najprv išiel nový napinák a kladka,nepomohlo.Potom som zistil že mi hádže remenica na klukovke,bola pretočená a dosadacia plocha bola vymletá,takže som ju musel dať zabrusiť so špeci frezkou a dať novu remenicu.Dosť dobra pálka to bola čo sa týka penazí.Ale ani to nepomohlo.Nakoniec som na altík kde bola pevná remenica dal volnobežku a je klud.Takže nech si záver urobí každý sám.Je to loteria,ak netrafíš na vadu na začiatku tak sa nedoplatíš.

ladar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.06.2010 16:19

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od ladar »

tak problém vyřešen vyměnil jsem pevnou řemenici na altiku za řemenici s volnoběžkou a je to přímo koncert, jinak všem zučastněným díky za podněty a názory čau.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od 11mAjA11 »

sem si to myslel že to někdo dobastlil a nebo se řemenice hryzla a tvářila se jako pevná..na kolik tě vyšla ta volnoběžka jestli to není tajné?... :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

ladar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.06.2010 16:19

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od ladar »

koupil jsem ji v Elitu od firmy INA a vyšla mě na 1600,-

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od Marek77 »

Všechny SAGy mají na alternátoru VŽDY řemenici s volnoběžkou. Pokud jsi volnoběžku neměl, pak patrně proto, že řemenici někdo předtím měnil za jinou (která tam nepatří) nebo byla volnoběžka zaseknutá.

Pokud u alternátoru volnoběžka v řemenici nefunguje, trhá to řemeny a ty rázy a vibrace, které to způsobuje, bych nikomu nepřál zažít.

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od mekks »

Marek77 píše:Všechny SAGy mají na alternátoru VŽDY řemenici s volnoběžkou. Pokud jsi volnoběžku neměl, pak patrně proto, že řemenici někdo předtím měnil za jinou (která tam nepatří) nebo byla volnoběžka zaseknutá.

Pokud u alternátoru volnoběžka v řemenici nefunguje, trhá to řemeny a ty rázy a vibrace, které to způsobuje, bych nikomu nepřál zažít.
Musim ta poopraviť,lebo nemáš pravdu,podla katalogu BOSCH na alternatore čo som mal ja volnobežka nie je od výroby a videl som dosť aj iných SAGov čo ju nemajú.Neviem prečo to tak je ale je to hola skutočnosť.Každopádne ak si tam daš volnobežku,určite tým nič nepokazíš.

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od ferdosm »

Ahoj, mam Sharan 1,9tdi,81 kw, r.v.1997, při volnoběhu v motoru něco rachotí. Začalo to tím, že problikla kontrolka dobíjení. Pak se ozvalo skřípání, jakoby se točilo ložisko na sucho. Na volnoběh napínací kladka řemenu alternátoru hodně kmitá. Po zvýšení otáček kmitání a rachot ustane. Lze nějak poznat, jestli se jedná o napínací kladku nebo volnoběžku alternátoru. Na kladce vůle není, řemen je napnutý a na volnoběžce není taky nic vidět. Kladka má najeto cca 100 000 km. Volnoběžka je asi původní. Auto má najeto 350 000 km. Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR: tlumič vibrací, kladky, klínový řemen

Příspěvek od trepifajxl »

Shoď řemen a volnoběžka snad víš jak pracuje musí to jít lehce asibude v loji
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“