CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

A co Hakr (HAKR SWIFT CLIP ALU 3), ten se ti nelíbí? cena 8915,- . U Hakru píšou, že je přizpůsobený pro velké zadní dveře např VW T4. Mimochodem Atera Strada DL3 se dá sehnat za 10300,-.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

jj máš recht, nás stál vozík za auto 38000,- (do firmy) ale už se vidím jak frčím na dovču s vozíkem 125 x 250 cm...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: navíc ho nemůžu za šaryka ani zapřáhnout (i kdybych měl TZ), protože nemám B + E..... ale to už je jiné téma...
Prostě se musím dát do politiky, nebo dělat 24hod šichty 7 dní v týdnu 30 dní v měsíci!!!! Pak si to můžu dovolit :cry: :cry: :cry: :cry:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

milda píše:Přečti si vyhlášku,abys neměl problémy,RZ musí být na autě,né na nějakém držáku kol.BACHA je za to 5 bodů, až 50000,-Kč a papíry na půl roku.Pokud máš SPZ tak to neplatí.Jinak jsou ty držáky perfektní oba dva.
Mildo, jakej je rozdil mezi RZ a SPZ :?:

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

2 jbarman:
:arrow: kde je ATERA za tyhle peníze (10300,- Kč vč. DPH) :?:
:arrow: na HAKR SWIFT jsem koukal, ale dle rychlého zhlédnutí mě trkla nejnižší nosnost a když budu chtít vozit 4 kola tak mi 45 kg přijde celkem na hraně.
Nejezdíme sice na kolech, které váží 20 kg, ale i tak pokud budu na MTB počítat kolem střízlivých 12-13 kg tak jsem raději pro variantu s nosností 60 kg.

... a když k tomu připočtu ještě svislé "zrychlení" při průjezdu nějakou nerovností tak i těch 60 kg není kdo ví co (je mi jasný, že při konstrukci se s tím do jistý míry počítá, to jen kdyby chtěl někdo namítat).

:idea: ... zkuste si schválně i vy ostatní cvičně převážit vaše biky, myslíte že Vaši miláčkové váží 10 kg, abyste se nedivili s kolika kily se taháte do kopce z kopce :mrgreen:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008


Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

Díky, díky, díky ... já jsem se ještě dostatečně hluboko nepídil po cenách (a někdy to ani z pohodlnosti nedělám :oops: ).

Jak to tak vypadá tak u mě skutečně vítězí ATERA, teď ještě řeším jestli jít do ATERA STRADA DL nebo do ATERA SPORT (sice vyšší nosnost, ale zase nemá ty lyžinky pro odjíždění dál od auta :( )

Tady je diskuze (mezi bikerama) na podobné téma:
http://www.bike-forum.cz/forum/nosic-at ... ada-3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od michall »

Shemik píše:Mildo, jakej je rozdil mezi RZ a SPZ :?:
OT: Mám pocit, že se pod označením SPZ myslelo "značky" s písmeny (ACT 96-15) a pod RZ značky s čísly (1A8 5832), ale třeba se pletu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

No ja bych rek, ze oboji, jak Registracni Znacka, tak i Statni Poznavaci Znacka, je jen novy a stary nazev, pro tu tez vec. A tim padem, pokud mluvime porad o stejne veci, mi, jak pise Milda, nedava smysl, ze jedna by se musela vozit vyhradne jen na aute a na nosici kol ne a pro druhou ze by to neplatilo :?: :?: :?: :lol: Take netvrdim, ze jsem neco nemohl prehlednout, ale jen mi to takto nedava smysl :lol:

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od ruza »

michall píše:
Shemik píše:Mildo, jakej je rozdil mezi RZ a SPZ :?:
OT: Mám pocit, že se pod označením SPZ myslelo "značky" s písmeny (ACT 96-15) a pod RZ značky s čísly (1A8 5832), ale třeba se pletu.
Michalle: Nepleteš se. Je to přesně tak, jak píšeš. :wink:

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

není to přesně podle nových a starých typů "značek" je to prostě od novelizace vyhlášky, která byla uvedena v platnost tuším 2 roky po vydání první značky typu 1U1 41 14.... Měli jsme to kdysi na školení u PČR :wink:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Tak nakonec jsem pořídil Wjencek Alfa 3. Thule prohrála velikostí (moc velká), Atera mi trošku nahnala strach docela složitým upínacím mechanizmem. No a rozdíl v ceně skoro 4000,- mě nakonec nasměroval k Alfě. Velká výhoda Alfy je velmi jednoduchá konstrukce podobná zemědělským strojům. Není na ní pokazitelný mechanismus aby se nedal opravit i podomácku. Je malinko těžší a je třeba navléct na horní držáky kousky izolace ,např na trubky, aby se neodřeli kola.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

jbarman:
hoď sem prosím Tě detaily onoho uchycení (koule, držáky kol ...), tyto detaily na produktových fotografiích nepoznáš.
(co když mám fulla nebo hodně slopingovej rám, kterej nemá úplně standardní trojúhelníkový rám ?)
Obrázek
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

ruza píše:
michall píše: OT: Mám pocit, že se pod označením SPZ myslelo "značky" s písmeny (ACT 96-15) a pod RZ značky s čísly (1A8 5832), ale třeba se pletu.
Michalle: Nepleteš se. Je to přesně tak, jak píšeš. :wink:
No to je mozny (ale v podstate jde porad jen o znacku), ale pokud to tak je, tak plati to, co psal Milda, ze jeden ten typ znacek muze byt na aute i na nosici
a druhy pod pokutou vyhradne jen na aute a na nosici ne :?: :?:

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

bora píše:jbarman:
hoď sem prosím Tě detaily onoho uchycení (koule, držáky kol ...), tyto detaily...
Nafotím to a pošlu. Se slopem není problém, mám holky a vozím dámská kola a to už je nějakej sloping.

A já sám slopám taky žádnej problém... :lol:

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od milda »

Shemik-já myslím,že to sem nepatří,ale SPZ je např.ZLI-01-23 a RZ je 1AA 1234.Dle 243/2001 Sb. o registraci vozidel mám dojem,že je to § 28.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“