rezonance při deceleraci

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Marshall007 »

Dik,

VIS som pozreral toto som sa docital: "vytvorit readinasskod,kontrola tesnosti vyfukove soustavy,zmerit emise"
aj ked neviem co je readinasskod :) ale nezda sa to byt ako chyba katalizatoru ale ako dake tesnenie alebo?
Jedna sa o to ze ak je ten kat. chybny tak ho vyhodim uz na 100% naco ho tam mat ked nieje dobry.

Ale ak je kat. dobry a chyba je inde tak ked hovoris ze spotreba stupne o 2l 8O tak ho tam asi necham. Sak to ozaj budem potom jazdit na 14l.


P.S: ked tu mame takuto debatu uzivatelia 1.8T, kolko vam to zere zo zapnutym climatronikom? Lebo ja jazdim urcitu trasu bez climatroniku za cca 7-8l a s climatronikom 10-11l.
Je to len udaj na Palubaku alebo to je realny udaj?

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

ja jel jednu takovou trasu 4x -S CLIMATRONIKEM - tam bez vleku 9.5 zpet s vlekem 11 a potom BEZ klimy tam 8 bez vleku a zpet 10 s klimou... tze si myslim ze rodil tam moc nebude pac mi to pridal asi spis ten vlek:) ale i s klimou to jde na dalku s roozdilem 1L/100km... ale pokud by se ten KAT spravil, mela by spotreba spis klesnout a to mozna az o ty 2L, pokud je v řiti tak je spotřeba takhle vysoká....
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

mr.Red
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2010 13:26

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od mr.Red »

Ahoj kucí.
Mam B5 1.8T cca200tis. najeto.
Spotřeba ok. Ale...., po přečtení vašich příspěvků mám pocit, že právě řeším stejnej problém.
Ten zvuk, jak ho popisujete, mi připomíná můj zvuk. Drnčí to odkudsi z motoru, pri studeném i zahřátém motoru. Myslel jsem že mám problém s vlnovcem případně na potrubí (těsnění) vod motoru (svody?). Po návštěvě mého servismana, bylo vysloveno podezření na závadu "hydraulického napínaku a opotřebeného řetízku va vačce" Udajne snad práve vytahaný řetízek vydává ten drnčivý zvuk podobný uvolněnému plechu. Po tel. konzultaci s druhým opravářem jsem byl ujišten že je to tak, problém zná, již ho na tomto motoru několikrát řešil. Jsem totální lajk, zde uplně nový, tak se všem omlouvám, jestli sem zde nadhodil něco, co patří k jinému tématu. Nicméně vás všechny zdravím a přeju mnoho km bez nehod a závad na našich kočárkách........

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

mr.Red píše:Ahoj kucí.
Mam B5 1.8T cca200tis. najeto.
Spotřeba ok. Ale...., po přečtení vašich příspěvků mám pocit, že právě řeším stejnej problém.
Ten zvuk, jak ho popisujete, mi připomíná můj zvuk. Drnčí to odkudsi z motoru, pri studeném i zahřátém motoru. Myslel jsem že mám problém s vlnovcem případně na potrubí (těsnění) vod motoru (svody?). Po návštěvě mého servismana, bylo vysloveno podezření na závadu "hydraulického napínaku a opotřebeného řetízku va vačce" Udajne snad práve vytahaný řetízek vydává ten drnčivý zvuk podobný uvolněnému plechu. Po tel. konzultaci s druhým opravářem jsem byl ujišten že je to tak, problém zná, již ho na tomto motoru několikrát řešil. Jsem totální lajk, zde uplně nový, tak se všem omlouvám, jestli sem zde nadhodil něco, co patří k jinému tématu. Nicméně vás všechny zdravím a přeju mnoho km bez nehod a závad na našich kočárkách........

Do patku to asi nestihnes zjistit co?:) Pac muj mechos uz mel hlavu dole (myslel ze je to tim retizkem u vacek) a rikal ze je tam vse jak ma byt... nic neni vytahane a retez je pekne naplej... :(((

mr.Red
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2010 13:26

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od mr.Red »

Hele to ti nemůžu slibovat. Večer jedu k tomu druhému,proberem to, ale obávám se že ho dřive než na začátek příštího týdne neukecám..... dám ti ale vědět hnedle, jak zjistím co a jak....

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

mr.Red píše:Hele to ti nemůžu slibovat. Večer jedu k tomu druhému,proberem to, ale obávám se že ho dřive než na začátek příštího týdne neukecám..... dám ti ale vědět hnedle, jak zjistím co a jak....
ok supr... ja abych nevydal katik a pak to byl opravdu napinak + retez... diky..

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Marshall007 »

Len ze ci dobre chapem,..

chcete to riesit formou A alebo B?
Ten katalizator dat uplne prec a namiesto neho dat ruru ako je na forme B alebo len ho vykuchat a dat cez neho ruru?
Lebo som premyslal ze by bola lepsia forma B lebo keby to nepomohlo alebo by to blblo (ze by to zralo viac PHM) tak by sa dal jednoducho stary katalizator naspat. Lebo ked ho uz vykucham tak ho uz do povodneho stau asi nedam :)

Obrázek

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

Marshall007 píše:Len ze ci dobre chapem,..

chcete to riesit formou A alebo B?
Ten katalizator dat uplne prec a namiesto neho dat ruru ako je na forme B alebo len ho vykuchat a dat cez neho ruru?
Lebo som premyslal ze by bola lepsia forma B lebo keby to nepomohlo alebo by to blblo (ze by to zralo viac PHM) tak by sa dal jednoducho stary katalizator naspat. Lebo ked ho uz vykucham tak ho uz do povodneho stau asi nedam :)

Obrázek

Jebaj na to... delam pokusnyho kralika... uz mam u mechose novej katik.. v patek jde na auto... a pak poreferuju jestli to bylo tim nebo ne... ono kdyz si to vemes.. tak jak vybouchas katik tak spotreba stoupne... takze stejne ten kat za urcitou dobu zaplatis.. to je lepsi si na nej vzit pujcku a mas to stejny... a nebo se na to vykasli... ja to delam z toho duvodu...ze jsem nervozni jestli to nedela neco jinyho.. a pak se mi auto nekde rozsype... jinak jsem se dneska ptal sveho mechose na alternativu s tim vackovym retezem.. a rikal ze by to muselo delat i pri jizde.. nejenom pri deceleraci nebo proslapnuti plynu... tak uvidime v patek:)

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

-Jack- píše:
Marshall007 píše:Len ze ci dobre chapem,..

chcete to riesit formou A alebo B?
Ten katalizator dat uplne prec a namiesto neho dat ruru ako je na forme B alebo len ho vykuchat a dat cez neho ruru?
Lebo som premyslal ze by bola lepsia forma B lebo keby to nepomohlo alebo by to blblo (ze by to zralo viac PHM) tak by sa dal jednoducho stary katalizator naspat. Lebo ked ho uz vykucham tak ho uz do povodneho stau asi nedam :)

Obrázek

Jebaj na to... delam pokusnyho kralika... uz mam u mechose novej katik.. v patek jde na auto... a pak poreferuju jestli to bylo tim nebo ne... ono kdyz si to vemes.. tak jak vybouchas katik tak spotreba stoupne... takze stejne ten kat za urcitou dobu zaplatis.. to je lepsi si na nej vzit pujcku a mas to stejny... a nebo se na to vykasli... ja to delam z toho duvodu...ze jsem nervozni jestli to nedela neco jinyho.. a pak se mi auto nekde rozsype... jinak jsem se dneska ptal sveho mechose na alternativu s tim vackovym retezem.. a rikal ze by to muselo delat i pri jizde.. nejenom pri deceleraci nebo proslapnuti plynu... tak uvidime v patek:)


presne tak.mel sem problem ze mi rachotil retez.a to poznas a vis odkud to jde.nakonec sem menil napinak a retez a tesneni a problem ustal.a delalo to prave ze porad i pri akceleraci ale jakmile vymenil retez tak se objevil ten zvuk pri deceleraci :D ktery nesel predtim slyset.taky mi rikal ze by to mohl byt kat ze by to musel cele rozebrat a podivat se.tak sem rekl ze uvidime ze pojezdim a jak se to bude zhorsovat ten zvuk ze to budu resit.tak sem zvedavy na co prijde Jack :-)

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

začal jsem přemýšlet nad rezonátorem místo KATu ale nevím jestli je to dobrej nápad... nemáte s tím někdo zkušenosti? jak by to případně pak bylo s emisema?:) jinak když se do toho zvuku zaposloucháte tak teoreticky to nějaký ten řetízek připonímá. Kdyby to náhodou bylo tím řetízkem a KAT byl ok, jak nákladná je to oprava a co se tím případně může vys*at když se s tím bude jezdit?
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

kamol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.10.2009 13:50

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od kamol »

shiTT píše:začal jsem přemýšlet nad rezonátorem místo KATu ale nevím jestli je to dobrej nápad... nemáte s tím někdo zkušenosti? jak by to případně pak bylo s emisema?:) jinak když se do toho zvuku zaposloucháte tak teoreticky to nějaký ten řetízek připonímá. Kdyby to náhodou bylo tím řetízkem a KAT byl ok, jak nákladná je to oprava a co se tím případně může vys*at když se s tím bude jezdit?

rezonator misto katu je blbost. to je rada radoby tuneru :) bud to nechat pruchozi nebo katalyzator nechat-lepsi varianta.
jak sem psal retez mezi vackami sem menil i s napinakem je to jiny zvuk a navic to jde poznat odkud to je.ten retez s napinakem a tesneni nove me stalo 7000 oprava :-)
kdyz rachta retez tak ti to muze prodrit viko.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

jak rikam, zvuk muze pripominat drnceni nejakeho retezu ale odkud to jde fakt nenajdu... tže to bude asi spíš ten KAT. Ale zároven teda kdyz uz budu opravovat tak abych mel klid ze projdu emisema a ze to nebude zrat vic nez ted:)
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od Marshall007 »

ale aj tak mi nikto zatial neodpovedal ze ci to mozem riesit formou B :(
otazka je nie ci prestane ten cudny zvuk,...ale otazka je ci naozaj pojde spotreba hore a ze ci to neovplivni lambda sondu. (Poprosil by som o odpoved dakoho kto stym ma skusenost, nie iba dohady a kto si co mysli, potrebujem neake realne tvrdenie)

Dakujem.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od shiTT »

tak co jacku? podarilo se vyresit problem?
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

-Jack-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 13.03.2010 11:16

Re: rezonance při deceleraci

Příspěvek od -Jack- »

katik nesel sundat... a zacal auto delat kolem pate vecer.... V pondeli bych mel vedet vic... ale rikal ze mam v haji vlnovec (s tim jsem pocital) a ze z katu se neco trochu sype.. takze by to moooohlo byt ono:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“